Skocz do zawartości
AxXxelll

Paiste 2002 15 sound edge hi-hat Bonham Led Zeppelin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Przymierzam się do kupna hi-hatu i zainteresowały mnie te blaszki .

http://olx.pl/oferta/paiste-2002-15-sound-edge-hi-hat-bonham-led-zeppelin-CID751-ID96Zvf.html#d1b455fab4

Chciałbym dowiedzieć się więcej na ten temat i byłbym wdzięczny o opinie tych którzy mieli okazje ograć podobny hi-hat .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawca, ale 1200 to chyba duzo za duzo. Uzywana 14" mozna kupic za niewiele ponad polowe tej kwoty. Nie dalbym wiecei niz 900zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rocznik widzieliście - 1974. Mam Paiste 2002 15" black label z tego samego rocznika. Kiedyś z ciekawości sprawdzałam ich cenę. Znalazłem takie tylko na niemieckim Ebaju. Ceny zaczynały się chyba od 1600 zł na nasze. Na pewno nie mniej. Więc te 1200 na nasze warunki jest ok.

Brzmienie moich black label klasyczno-oldskulowe. Trochę piasku, trochę szkła, niskie. Na mój gust ograć tym można każdy gatunek. I chyba niezniszczalna są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black labelow jest na rynku chyba wiecej niz nowszych egzemplarzy. Wiek tej blachy nie dodaje jej wartosci.

 

Chyba ze ten rozmiar jest bardzo rzadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rocznik widzieliście - 1974

Widzieliśmy... Więc uważasz, że moje blachy (które są młodsze najwięcej o 10 lat) też mogę cenić jak za nówki, albo prawie nówki?

Znalazłem takie tylko na niemieckim Ebaju. Ceny zaczynały się chyba od 1600 zł na nasze.

Pytanie czy poszły za tyle. Bo ja na naszym Allegro widziałem Paiste 302 HH za 333zł...

 

Do meritum... Jak dla mnie cena za wysoka. Nówka, to ok 1600zł.

Oczywiście, że ta blacha to legenda. I raczej starsze Paiste'y są lepsze od nowszych.

Ale też to blaszka dla konesera, który dokładnie potrzebuje takiego brzmienia, a nie tylko jara się sławą blaszki na jakiej grał Bonzo czy Paice (broń Boże Cię nie oceniam).

Bo kupując zwykłą 14", czy 14" SE też będziesz miał genialną blachę - ale tańszą.

Jeśli jednak koniecznie musi być 15" SE Vintage, to chyba pozostaje Ci brać tego, bo ten rozmiar nawet wśród nowych nie jest chyba za bardzo popularny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działa tak jak z samochodami. 20-letnie auto jest tanim gratem, a 50-letnie, i do tego sprawne, cennym zabytkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...