Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie o cenę - facet ceni 5000 zł za zestaw Sonor force 3000 8, 10 ,12 ,14 , 20 + werbel . Stan zadbany . kolor scandynavian birch . Czy warto tyle zapłacić ? czy to za dużo ? A może ktoś ma podobne takie bębny na forum i chciałby sprzedać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za dużo. Szczególnie, że w tej cenie znajdziesz (aktualnie na Allegro) Pearla Mastersa czy Sessiona albo też Saturna czy Oriona Mapexa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kasę, to bym brał. Force 3000 to były znakomite bębny średniej klasy, nie mylić z późniejszymi Force 3003-3007, które, acz dobre, były raczej entry-level.

Super rozmiary, wykonane z brzozy i nieprodukowane już od lat, a więc coś unikatowego.

Jojo Mayer gra na Force 3000 do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, 3007 to zupełnie inny zestaw niż 3003 i to nie jest entry-lvl. 3007 to odpowiednik dzisiejszego Select Force i jest to najdroższy zestaw z serii Force z obecnie produkowanych. Takie solidne, wyższe semi-pro.

 

W zasadzie,największą wadą tej serii jest gorszy niż w niemieckich produktach chrom (produkowane w Chinach w tej samej fabryce co Mapex).

 

Oczywiście znajdą się lepsze zestawy Sonora za te pieniądze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Force 3000 to były znakomite bębny średniej klasy, nie mylić z późniejszymi Force 3003-3007, które, acz dobre, były raczej entry-level.

No żeś walnął. Seria 3000, obojętnie z jaką cyfrą jedności to jest i była klasa średnia. Bardzo prawdopodobne (wręcz graniczące z pewnością), że Force 3000, to najwybitniejszy z modeli z rodziny 300*. Ale pozostałe także są solidną klasą średnią.

 

Entry-level, to seria 500 i 1000.

 

Jojo Mayer gra na Force 3000 do dziś.

Skoro mu pasują, to gra. Ale to nie jest jedyny i topowy jego zestaw. O ile gra na nim, bo w tym wypadku wierzę na słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5500 wisi na alledrogo topowy Sonor Lite, za 3500-4000 masz Mastersy, Saturny. A za mniej niż 3000 BLX ode mnieđ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje upodobania. Dla mnie wymarzonym Sonorem jest Phonic Plus Rosewood :)

Natomiast za 5000 faktycznie można upolować świetny zestaw Sonora.

 

Pozycje na Allegro lepsze w mojej ocenie niż Sonor Force 3000:

http://allegro.pl/sonor-phonic-1975-rok-i5785519742.html

 

http://allegro.pl/zestaw-perkusyjny-sonor-ascent-i5774547922.html (najlepszy z obecnie produkowanych chińskich Sonorów)

 

http://allegro.pl/sonor-lite-22-12-13-18-vintage-lata-80-i5780619370.html

 

http://allegro.pl/sonor-delite-10-12-14-22-i5758238296.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , każdy ma swoje upodobania . Ja mam chyba pecha , człowiek stwierdził że jednak nie sprzeda , nawet za 5000 zł , ręce opadły. pokazał bębny na Allegro chyba po to żeby podnieść ciśnienie zainteresowanym , jak ktoś ma 3000 z 20'' tylko zadbane i niepoobijane niech pisze ,odkupię , ewentualnie yamahę recording z 20'' byle czarną albo białą , nie cherry wood , miałem i chcę inny kolor . A ten Hilite Sonor na Allegro to był na OLX za 4000 zł babka z Bydgoszczy zdaje się sprzedawała go z kompletekm statywów , na moje oko ma nieoryginalne obręcze na 22'' , Sonorlite tez mam ograne od lat , to super zawodowy instrument ale nie takie wymiary z tą 18'' , wybrzydzam co ? , a pewnie , bo jak wydawać pieniądze to na to co się konkretnie chce a nie na to co ewentualnie można w ,, zastępstwie'' wziąć z Allegro . pozdr. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma się co śpieszyć. Czasami się mega perełki i okazje trafiają. Trzeba szukać swojego brzmienia i polować :)

Ja na chwilę obecną jesten mega fanem bukowiny i dlatego cały czas jestem w stajni Sonora gdyż moim zdanie., są mistrzami buku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma swoje upodobania. Dla mnie wymarzonym Sonorem jest Phonic Plus Rosewood :)

Hej! Ale nawet mnie nie udalo sie dotrzec do Sonora Rosewood w wersji Phonic Plus ..., co najwyzej do serii Lite.

 

Ho ho:-)

 

Pozdrawiam

 

ps. a Sonor 3000 to klasyka brzozowa Sonora z lat 90". Z bebnami Sonorlite nie maja szans (mistrzowskie cienkie brzozowe korpusy jak w starej dobrej Yamasze Recording, ale niesamowicie dopracowane, wyklejone od wewnatrz ozdobnym brzozowym, rzadziej palisandrowym, fornirem), ale to wciaz solidne beczki o bardzo dobrej jakosci technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...