Jump to content
mentos13

Tom 10 cali a werbel

Recommended Posts

Witajcie.

Mam problem, który niszczy mnie od środka.

Kiedy uderzam pałką w tom 10 cali, który wisi naprzeciw werbla odzywają się sprężyny maszynki werblowej. Problem jako tako nie przeszkadzał mi za bardzo, ale ostatnio kupiłem nagłośnienie i zaczęło mnie to strasznie irytować. Czy mogę coś zrobić, żeby przynajmniej znacznie ograniczyć problem?

Mój zestaw to Pearl VBL Fusion. Werbel Sensitone dodawany do zestawu. Oryginalne sprężyny, na górze Evans Power Center, na dole Perlowy rezo.

Pozdro. Liczę na Waszą pomoc.

Bebny to jednak instrument akustyczny... Jakos tam zawsze beda na siebie oddziaływały... Według mnie możesz pobawic sie strojem toma - w końcu może znajdziesz częstotliwośc która nie wzbudza werbla...

Więcej raczej nic nie zrobisz - ale może za mało wiem...

Mam to samo. Tylko u mnie 10 i 12 wiszą na przeciwko werbla. Uderzając w 1o nic się nie dzieje. Ale już 12 tak pobudza te sprężyny,że to jest jakaś masakra. I próbowałem kilku rozwiązań. Jedyne słuszne to zabrać ją . :cry:

Smutne to co piszecie, Panowie.

Mogę jeszcze spróbować pobawić się żelkami, ale nie wiem czy to coś pomoże.

Kurcze, no okropne to jest. Na majkach wszystko słychać. A popuszczanie, albo naciąganie sprężyny, wymiana?

Od lat ten sam problem... Membrany reagują na dźwięk danych tonacji. Czy będzie to inny tom, czy bass lub gitara. Tego nie unikniecie. Trzeba dojrzeć i to polubić. Zresztą np. tomy w ten sposób IMO lepiej gadają. Pełniej jako część zestawu. Jedyne co możecie zrobić to kombinowanie ze strojeniem (głównie rezonansu werbla), napięciem sprężyn etc.