Skocz do zawartości
koles1514

paiste crash 18 porównanie dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem crash pst5 18' rock,wczesniej testowałem kilka talerzy. Porównanie probki dzwieku z youtuba ten filmik

i ten
i inne, testujac w domu stwierdzam ze dzwiek jest calkiem inny niz na probkach. Na ten moment sam nie wiem juz czy chodzi o większe ogranie talerza czy poprostu trafil się taki model. Czy tez w internecie przedstawione filmiki są ozdobione. Pomoze ktos, komentarzem?

 

[ Dodano: 12-11-2015, 22:25 ]

Po przetestowaniu w domu dźwięk jest długi, glęboki i glosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to są nagrania. Ogólnie cały zestaw inaczej brzmi dla perkusisty w trakcie gry, a inaczej brzmi dla odbiorcy, który jest w pewnej odległości (nie kumpel, który stoi zaraz przy grającym).

Żeby lepiej ocenić swój egzemplarz musiałbyś poprosić kogoś o zagranie czegoś, a sam powinieneś stanąć w pewnej odległości, albo nawet wyjść z pokoju, jeżeli jest mały.

Dwa, talerz inaczej brzmi uderzony sam, uderzany ze stopą, uderzony w trakcie gry. Jak uderzysz go samego, to słyszysz wszystko, każdy przydźwięk, calutkie wybrzmiewanie. Jak uderzysz w trakcie gry, to się część szczegółów gubi.

 

Ale na tym pierwszym filmiku faktycznie brzmi to jak nie PST5 Rock. Drugi chyba lepiej oddaje brzmienie tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od samego pomieszczenie, w którym talerz jest grany. U Ciebie w domu będzie grał inaczej, na sali prób inaczej.

 

A propos. Porównywałeś swój talerz z próbkami ze strony Paiste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila sluchalem na ich stronie, swój wczesniej uderzylem kilka razy w nie duzym pokoju. Owszem pokój zwyczajny sciany itp. Co do probki ze strony to u mnie dźwięk jest głębszy, wolno wybrzmiewa, slychac taki szklisty metaliczny rzegot jesli mozna to tak opisac przeciskający sie między dzwiękami. Talerz zachowuję sie podobnie do crash- ride'a 18 hcs, podobna barwa w pokoju, dlatego zdziwiłem sie, bo na youtube sluchalem kilkunastu nagran choc wiem ze dzwiek jest i tak inny.

 

[ Dodano: 13-11-2015, 11:21 ]

zagralem sobie delikatny rytm przez pare sekund i wtedy pare akcentow na crashu, pozniej osobno w różnej dynamice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trafil się taki model.

W przypadku maszynowo robionych blach jak PST5 brzmienie każdego egzemplarza jest bardzo jednorodne.

 

Słusznie ktoś zauważył, że blacha nagrana w profesjonalnym studio brzmi inaczej niż na żywo. Po prostu słuchając blachy nagrania na głośnikach, czy słuchawkach masz zupełnie inne doznania... mikrofony i cały proces edycji i miksowania spłaszcza, kompresuje brzmienie.. jednocześnie powinno to być miłe dla ucha... a dźwięk blach jest sam w sobie jazgotliwy..

 

Ta seria, dodatkowo jeszcze w grubości rock jest baaardzo piskliwa i przeszywająca.. MIałem kiedyś Paisty w tym PST5, ale przeszedłem na ciemną stronę mocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...