Skocz do zawartości
pawlos

Skate Punk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D. Mam pytanie, na perkusji gram już jakiś czas mimo że wiem że grałem z błędami, (prawa ręka szybko się męczy podczas grania szybko na hi hacie/ride, stopa leci nierówno) moim celem jest granie skate punku,

koleś z tego filmiku to w pigułce wszystko co by mnie interesowało w grze, szybkie tempo, slide/heel toe na stopie, i gra to wszystko na luzie, bez zmęczenia. Kupiłem sobie pad trenignowy i żeby wyrobić ręce gram na nim, jedynki, dwójki, trójki, czwórki, parradidle, na zmiane rękami (8 lewa ręka, 8 prawa ręka, 16 lewa ręka i potem na zmiane) ćwiczę też moeller technique i granie z akcentami, co dodać, co odjać, na czym się skupić, czy dobre ćwiczenia wykonuje? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawa ręka szybko się męczy podczas grania szybko na hi hacie/ride, stopa leci nierówno) moim celem jest granie skate punku

Coś mi się wydaje, że od razu chcesz grać szybko. Jeśli tak, to tutaj jest błąd. Zacznij grać wolno, dokładnie wykonuj każde ćwiczenie, nie goń "na chama" z tempem bo to ci tylko zaszkodzi. Graj wolno, myśl co sprawia ci kłopot i to ćwicz. Jeśli nie możesz przynajmniej skonsultować swoich potencjalnych błędów z nauczycielem czy po prostu z kimś doświadczonym, to pozostaje YouTube i obserwacja internetowych nauczycieli. To jednak nie to samo. Najważniejsza rzecz - nie widzimy i nie słyszymy twojej gry - ciężko dyskutować o czymś, jeśli się tego nie widziało/słyszało :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile Ty grasz, skoro piszesz "jakiś czas" ? Kye Smith (bo to on tu gra tak lekko i łatwo) od trzynastu lat daje, w w kapelach i nagraniach od 2007 roku. Pierwszą perkę kupili mu rodzice po 6 miesiącach lekcji perkusji. Taka kolejność :) Od trzynastu odejmij sobie ilość Twoich lat grania w kapelach punkowych i Ci wyjdzie :)

Może zacznij od tego ?

zauważ - to ten sam perkusista, jakoś się nie wstydzi grać Beatelsów.

Pozdro

:)

P.S. hakael1977 ujął, co trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauważ - to ten sam perkusista, jakoś się nie wstydzi grać Beatelsów.

Czego tu się wstydzić? Grałem ich twórczość na koncertach przez jakieś 8-9 lat, zarabiając przy tym całkiem fajne pieniądze :). A frajdy jaką miałem z gry nigdy nie zapomnę...no i ci niedowierzający, śmiejący się metale, bawili się pod sceną zawsze w pierwszych rzędach. To były czasy :).

 

pawlos, od takich właśnie rzeczy powinieneś zacząć. Łatwych i przyjemnych. W zasadzie znajdziesz wiele dobrych przykładów z lat 50-60, które mogą ci pomóc w nauce. Ale jak już wspomniałem - zapodaj jakieś próbki jak grasz, wtedy można porozmawiać o konkretach.

Oczywiście mniemam, że nie jesteś jednym z tych muzyków z klapkami na oczach, bo i takich znałem, co mówili, że "gówna z lat 60-tych nigdy grać nie będą". Otwarta bańka na różne style muzyczne pomaga w rozwoju (to tak na marginesie). Zatem - "poka" co cię tam gryzie po kostkach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie jestem zamknięty, wszystkie style muzyczne mnie interesują i ciekawią ale to własnie w skate punku perkusja jest dla mnie najlepsza więc sam chciałbym równnież taką muzykę grać, gram tak, moja kapela nagranie stydujne:

chodzi mi o to czy wykonuje poprawne ćwiczenia(a ćwiczę je naprawdę wolno żeby grać je komfortowo a nie na siłę) i jakie należałoby dodać lub odjąć, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to czy wykonuje poprawne ćwiczenia

Niestety nikt ci nie powie czy wykonujesz dokładnie ćwiczenia bo nie widzimy. Co słyszę na nagraniu to to, że masz kłopoty nawet w przejsciach podstawowych PLPL. Ogólny brak synchronizacji (np.stopa z werblem itd.). Wydaje mi się, że mało ćwiczysz z metronomem i stąd pewne rozjazdy na nagraniu. Widzę jeszcze jeden problem - koledzy zapewne nie wiedzą co to metronom, nie ćwiczą z klikiem. Wspomniane "rozjazdy" mogą być potęgowane przez nierówną grę gitar. Słyszę jednak, że (zwłaszcza w przejściach, po pauzach) nie odnajdujesz się w taktach. Wchodzisz to zbyt szybko, to zbyt wolno. Wyraźnie gdzieś ci ten klik ucieka.

to własnie w skate punku perkusja jest dla mnie najlepsza więc sam chciałbym równnież taką muzykę grać

Nie oznacza to, że masz uczyć się tylko pod tym kątem, to zwyczajnie ogranicza.

 

Jeśli o precyzję chodzi, to AC/DC będzie dobrym wspomagaczem do nauki. Pamiętaj też, że ćwiczenie wolno, przynajmniej dla mnie, oznacza grę na poziomie 60-80, max 100bpm. Wtedy "łapiesz" klika. Jeśli ciśniesz 120 i wyżej, to te różnice w niedokładności uderzeń mogą ci się wydawać dużo mniejsze niż są w rzeczywistości.

 

ps. Gitara basowa na nagraniu brzmi okropnie :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tylko pomysł podrzucę : może w ramach zabawy i zgrywania zespołu opracujcie cover jakiegoś mało skomplikowanego kawałka. Popularnego. Wtedy łatwiej usłyszycie co komu nie wychodzi i co nie trybi w graniu razem. I można poprawiać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...