Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Za kilka dni przyjedzie do mnie TD30K i mam mały dylemat. Jaki statyw pod hi hat wybrać. Każdy model pasuje czy są specjalnie dedykowane modele pod pady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej każdy pasuje. Na stronie Rolanda jest manual do VH11 na stronie 9tej jest informacja co do rozmiarów statywu HH (w TD30KV wchodzi VH13 - zatem strona 10ta :) odpowiedniego manuala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam VH 11 ze statywem DW 550TD i wszystko chodzi świetnie. Spokojnie możesz brać jakikolwiek statyw. Ten jest dobry, bo po kilku dobrych latach grania nie ma żadnych luzów i chodzi bardzo płynnie. Z ciekawości - gdzie zamawiałeś TD 30K? Sam się powoli przymierzam do zmiany z TD 25.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Music Center. Dzięki za propozycję ale potrzebuję coś niedrogiego. Muszę kupić też statyw pod werbel a moje środki z racji kupna zestawu drastycznie stopniały. Case fajny znalazłem to się mogę podzielić. Może komuś się taki przyda ;)

 

Cena waha się o 650 do 800 zł w sklepach.

 

http://www.thomann.de/pl/gewa_sps_e_drum_gig_bag.htm

 

http://www.gewamusic.com/pl/gewa-e-drumset-gig-bag-sps-105x38x38-cm-40366.html

 

A co do przymiarki do TD30k, opowiem jak wrażenia wtedy kiedy już dostanę. Na tyle ile oglądałem i słuchałem tego zestawu to myślę, że dobrze zrobiłem. W pierwszej kolejności też zastanawiałem się nad td25kv. Napiszesz coś o tym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary.

Ja miałem wcześniej TD-9KV i zmieniłem sam moduł. Pady zostały, ale chodzą bez najmniejszego problemu i wtyczka do połączenia padów z modułem też pasowała. Za to kumpel, który kupił ode mnie 9-tkę, a wcześniej miał TD-4, musi pozmieniać niektóre kable, ponieważ teraz np. w crashu ma werbel.

 

 

[ Dodano: 16-12-2015, 16:56 ]

Jak tam, miszkaaa, Roland już do Ciebie dojechał? Jestem ciekawy Twojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Mogę się nieco pochwalić. Jestem świeżo po rozłożeniu TD30k i powiem szczerze, że pierwsze wrażenia są absolutnie na plus. Genialny zestaw. Przesiadłem się z td11 i to jest totalna przepaść. Triggery wyłapują wszystko. Najdrobniejsze niuanse są do wychwycenia. Brzmi to kapitalnie.

 

Sama rama waży więcej niż cały zestaw TD11. Jutro doślą mi statyw hihat i będę mógł ocenić zestaw w całości. Bardzo dużo możliwości modułu. Zabawa na długie godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że coś napiszę o TD-30.

 

Doczekałem się w końcu swojego kolejnego setu Rolanda. Po 2BOX`ie MK2 i TD-11KV. Według mnie totalna przypaść brzmieniowa. Pierwsze co usłyszałem jak włączyłem moduł to werbel, miałem ciary. Poradziłem sobie z kalibracją hi-hatu i jest OK. Od kilku tygodni nic innego nie robiłem tylko obczajałem na youtube filmy z tym setem. Jeżeli chodzi o pady to nie ma się do czego przyczepić. Świetnie wyglądają i co najważniejsze wyłapują najdrobniejsze niuanse, w szczególności PD-125. Odczucie jak najbardziej zbliżone jest do gry na akustyku. Czego nie można było powiedzieć o poprzednikach. Rama jest bardzo stabilna i wygodna. Pozytywne zaskoczenie to na pewno to, że istnieje opcja przełączenia na moduł TD-20. Nie zdążyłem poustawiać wszystkiego tak jak chce, ale śmiało mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. To już nie jest perkusja elektroniczna tylko multiinstrument.

 

Ciężko napisać coś do końca negatywnego. Może gabaryty? "Jedenastkę" mogłem zarzucić na plecy i wejść do autobusu. W obecnej chwili czekam na kejsy i mam nadzieję, że będzie się to wygodnie transportowało. Cały zamysł perkusji elektronicznej, wygodnej i lekkiej idzie w zapomnienie. Rozkładanie pochłania tyle czasu co bębny akustyczne :)

 

Podpiąłem moduł do laptopa i zainstalowałem Spotify. Polecam. Dużo podkładów drumless.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz zevprzepasc pomiędzy 2box a td30, hmmm a w czym dokładnie bo też słuchałem sporo filmików na yt i 2box wg mnie brzmi lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko moje odczucie. Dla Ciebie moduł 2BOX'a może być lepszy. Dla mnie brzmi to dużo bardziej realistycznie i naturalnie. Zamykam oczy i słyszę akustyczną perkusję. Nie mówię, że 2BOX jest zły. Miałem go jakieś półtora roku i tak jak napisałem jest duża różnica w brzmieniu. Drugą stroną medalu jest na pewno to, że miałem mnóstwo problemów z 2BOX'em. Hihat się krzaczył. Trigger stopy się okropnie trząsł przy uderzeniu, co powodowało niechciane dźwięki. Pękające gumy na talerach po kilku imprezach (nie gram siłowo) Ogólnie stracony czas. Wiadomo, porównynwanie TD11 a 2BOXA'a też nie ma sensu. Wrzuciłem to do jednego worka co nie zmienia faktu, że 2BOX oferuję bardzo dobrej jakości brzmienie.

 

Słuchać na youtube a pograć czy odsłuchać sprzęt na słuchawkach i nagłośnieniu to dwie różne rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obiecałem, że coś napiszę o TD-30.

 

Doczekałem się w końcu swojego kolejnego setu Rolanda. Po 2BOX`ie MK2 i TD-11KV. Według mnie totalna przypaść brzmieniowa. Pierwsze co usłyszałem jak włączyłem moduł to werbel, miałem ciary. Poradziłem sobie z kalibracją hi-hatu i jest OK. Od kilku tygodni nic innego nie robiłem tylko obczajałem na youtube filmy z tym setem. Jeżeli chodzi o pady to nie ma się do czego przyczepić. Świetnie wyglądają i co najważniejsze wyłapują najdrobniejsze niuanse, w szczególności PD-125. Odczucie jak najbardziej zbliżone jest do gry na akustyku. Czego nie można było powiedzieć o poprzednikach. Rama jest bardzo stabilna i wygodna. Pozytywne zaskoczenie to na pewno to, że istnieje opcja przełączenia na moduł TD-20. Nie zdążyłem poustawiać wszystkiego tak jak chce, ale śmiało mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. To już nie jest perkusja elektroniczna tylko multiinstrument.

 

Ciężko napisać coś do końca negatywnego. Może gabaryty? "Jedenastkę" mogłem zarzucić na plecy i wejść do autobusu. W obecnej chwili czekam na kejsy i mam nadzieję, że będzie się to wygodnie transportowało. Cały zamysł perkusji elektronicznej, wygodnej i lekkiej idzie w zapomnienie. Rozkładanie pochłania tyle czasu co bębny akustyczne :)

 

Podpiąłem moduł do laptopa i zainstalowałem Spotify. Polecam. Dużo podkładów drumless.

 

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w konkretnych ustawieniach/funkcjach to śmiało pisz ale dasz radę na pewno sam wszystko ogarnąć bo pomimo niezliczonej ilości funkcji i możliwości jakie oferuje ten moduł, to jednak menu jest bardzo proste i intuicyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede potrzebował. Interface jest prosty ale kazda pomoc sie przyda. Jeszcze nie poznalem wszystkich opcji. Napisze jak bede mial konkretna prosbe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miszkaaa, miszkaaa, A mam takie pytanko - jakie są Twoje doświadczenia z 11? Waham się między 25 k, a 11kv - pytanie, czy warto dopłacić - czy różnica jest ewidentna dla osoby grającej pół roku na akustyku i chcącej trenować w domu? Czy werbel pdx-100 "zrobi różnicę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się odnieść konkretnie do TD25. Nie miałem styczności z tym modułem. Nie chciałbym urazić nikogo swoją nietrafioną opinią. To jest dużo wyższa półka i na pewno oferuję dużo lepsze brzmienie. Dopłata też jest niemała. Jeżeli chodzi o TD11KV, to jak najbardziej polecam. Grałem na tym zestawie 2 lata i nie miałem żadnych problemów. Składa i rozkłada się bardzo szybko. Brzmienia są OK. Do ćwiczeń w domu się nadaję. Posłuchaj na youtube TD25 i TD11. Wyłapiesz różnice bez problemu. Korzystam z padów PDX-100 na tomach. Są bardzo czułe i jako werbel dadzą sobie radę. Jeśli mogę doradzić i masz jakiś większy budżet przeznaczony na perkusję to zainwestuj w PD-125BK. Odczucia są bardzo zbliżone do akustyka. Cena niestety jest dość wysoka (może używka?) Cały czas poruszamy się w temacie Rolanda. Jakaś część ludzi na pewno polecałaby Ci coś podobnego do padów oferowanych przez DIGDRUM właśnie ze względu na niższą cene. Tak zbierając wszystko do kupy to czasem warto zainwestować. Mam przykład, bo zainwestowałem w TD30 po TD11 i jak nie usłyszysz różnicy w brzmieniu i ogrywaniu sprzętu to się nie przekonasz. Do ćwiczeń w domu wystarczy TD11KV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz ograniczony budżet to może spróbuj z DIGDRUMem bo ceny są niskie nawet ten najnowszy model :) a do tego koniecznie moduł TD20......tak skonfigurowany zestaw digdruma brzmi niesamowicie w realu :)

 

aaaa, hihatu i stopy nie bierz z digdrum.....kupo coś używanego rolanda.

 

A jak sprawuje się digdrum z TD20, możesz podejrzeć u ziomów ode mnie:

 

Fakt, że perkusista Robert poświęcił niesamowicie dużo czasu aby dopracować ustawienia modułu ale uwierz mi.....w realu na weselu, czy na imprezie ten zestaw brzmi mu pięknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje nieco temat. Chciałbym dokupić do zestawu werbel. PD-125 BK dać na trzeci tom a zakupić PD-128S-BC. Gra ktoś na takim i mógłby cos o nim napisać?

 

https://m.thomann.de/pl/roland_pd_128s_bc_v_drum_mesh_snare.htm?o=2&ref=mal_a_2&search=1476735500#[/b]

 

Druga sprawa to statyw hihat. Zastanawiam sie nad dwoma:

 

https://m.thomann.de/pl/tama_hh905n_hi_hat_stativ_iron_cobr.htm?o=22&ref=mal_a_22&search=1476736144

 

https://m.thomann.de/pl/tama_hh805n_hihat_stativ_iron_cobr.htm?o=25&ref=mal_a_25&search=1476736144[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszkaaa, nie przepłacaj za pad. Sam się do niego przymierzam i znalazłem w dużo lepszej cenie:

 

http://sklepmuzyczny.pl/produkt/roland-pad-pd-128s-bc/8e38a606f21ac5f74384a35a7caf2229

 

Statywy też są tańsze:

 

https://drumcenter.pl/pol_m_Hardware_statywy-hi-hatu-367.html?filter_availability=&filter_producer=1302607232&filter_price=&filter_price=

 

Z DrumCenter przesyłka przychodzi na drugi dzień. Oczywiście, musisz złożyć zamówienie przed południem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przesyłke. Tama HH905N Hi-Hat Iron Cobra Lever Glide i PD-128S-BC

 

Statyw hihat:

Z całą pewnością mogę teraz potwierdzić, że bardzo dużo zależy od odpowiedniego statywu hihat, jeżeli zależy nam na poprawnym działaniu padu vh-11. Całkiem inaczej się teraz gra na vh-11. Wygodnie. Wiele razy miałem problem z uzyskaniem takiego efektu w grze, jaki chciałem, czy to dynamiką, tempem lub typowo technicznymi ćwiczeniami. Polecam od razu zainwestować w dobry statyw, jeżeli nie chcecie tracić czasu i nerwów lub zastanawiać się, czy aby na pewno nie macie zepsutego pada.

 

PD-128S-BC

Słychać różnicę w porównaniu z PD-125BK. Nie bez znaczenia jest różnica w cenie między TD-30KV a TD-30K. Dużo bardziej czuły. Czuć i widać, że to wyższa półka. Cena nie jest niska ale w mojej ocenie warto zainwestować te pieniądze chociażby w sam werbel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się na werblu z PD-105BK, na PD-128-BC (bez S). Niby dedykowany na Tom, ale myślę, że oprócz mocowania, nie ma między nimi żadnej różnicy. Za to między nim, a 105-tką jest olbrzymia przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy jest gdzieś w necie polska wersja instrukcji do TD-30 ? Wszędzie widzę tylko anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...