Skocz do zawartości
Tomek Ciosek

Statyw łamany :)

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam DC CBS-800 , czyli z 2 Twojego linka . Najcięższe i najstabilniejsze żelastwo w tych pieniądzach. Wykonany wzorowo. Mam dwa takie . Na jednym z nich wiszą tomy 8 i 10 oraz crash 18 . Statyw ani drgnie .... Mam i przedstawiony przez Ciebie łamany Tamy . DC jest większy , cięższy , masywniejszy , stabilniejszy i tańszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardem w budowie statywów jest stosowanie dolnej rury o średnicy jednego cala (25,4mm), środkowej 7/8 cala (22,2mm) i górnej 3/4 cala (19,1mm). Tak jest zbudowany ten ostatni statyw. Tak tez są zbudowane powszechnie znane, lubiane i wysoko oceniane statywy Yamahy. Najcięższe (i najdroższe) statywy z profesjonalnych serii hardware miewają rurki o 1/8 cala grubsze tj. 28,6mm - 25,4mm - 22,2mm. Tak sa zbudowane np. Tamy Road Pro. Dixon z pierwszego linku też ma taką budowę, czyli jest to konstrukcja wyższych lotów (przynajmniej takie ma robić wrażenie). CBS-800 z drugiego na oko też ma takie rurki (ale tego nie jestem pewny).

Mam takiego Dixona i używałem go z parą tomów (10+12 cali) oraz blachą 16". Jest wystarczająco stabilny do takiego zastosowania, pozwala poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Przypuszczam, że CBS-800 jest równie dobry, a może i lepszy. Do Twojego zastosowania, czyli jeden tom i niezbyt duża blacha, takie statywy nadają się z dużym zapasem.

Kiedyś wieszałem 10" tom i 18" crasha na Yamaszce CS735 i było spoko, a to jest statyw wagi lekkiej.

Podsumowując, każdy z tych 3 się nada, przy czym Tama nie bardzo ma sens, bo jest droga, a wcale nie jest lepsza. I też jest chińska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że jest to ta sama klasa i praktycznie niczym się między sobą nie róznią . Który nie weżmiesz - będzie to dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...