Skocz do zawartości
MaciejArm

Roland td-4kp i Behringer XD80USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu czeka mnie decyzja wyboru swojej pierwszej perkusji elektronicznej. Jednak z powodu mojego budżetu zdecydowałem poszukać czegoś używanego.

Gdy już znalazłem to co chciałem - tzn. rolanda td-4kp za około 2200 zł, to chwilę po tym dostałem propozycję dotyczącą Behringera XD80USB za około 1500 zł. Obie perkusje są w bardzo dobrym stanie. Pytanie czy jest tu nad czym się zastanawiać ? Pytam bo nigdy nie słyszałem i nie wiem jak bardzo można polegać na Behringerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj rolanda do behringera :) ja polecam rolanda albo yamahę behringer ma takie brzmienia że szkoda gadać już lepiej garnki rozstawić i w nie pukać :) a tak swoją drogą to nie lepiej dozbierać kilka stówek i kupić już o wiele lepszy zestaw? znalazłem rolanda ładnego z siatkami : http://olx.pl/oferta/roland-td-4-sx-CID751-IDcgti9.html#2ca09aed29 z czasem mógłbyś wymienić moduł na td-6 albo jakiś inny one nie są drogie te moduły :P albo znalazłem też: http://olx.pl/oferta/yamaha-dtx-500-k-perkusja-elektroniczna-CID751-IDd9p09.html#8e4ee3d7a1 ma lepsze brzmienia od tego rolanda co ci wysłałem ale za to nie ma siatek tylko ma gumowe pady :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment dla mnie nie trzeba najlepszego z najlepszych, a więc 2200-2300 to moje max. Ale skoro behringer według Ciebie ma aż takie słabe brzmienie to chyba zostanę przy tym rolandzie td-4kp. Ewentualnie popatrzę jeszcze nad KAT KT2 lub KT1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat też nie jest dobry to jest coś podobnego do tego behringera najgorsze co może być wejdź na internet i zobacz jak to brzmi już lepszy byłby alesis ale też taki plastikowy trochę jakieś katy/behringery/ddrum'y/millenium im do fajnej perkusji elektrycznej daleko.

 

[ Dodano: 03-01-2016, 23:34 ]

to już lepsze od tego rolanda co ty chcesz będzie ta yamaha co wysłałem ja miałem dtxplorer czyli w sumie to samo tylko moduł inny (starszy) ten moduł jest dość świeży i ma dość dobre brzmienia szczególnie że jak sobie poustawiasz i pogrzebiesz to można naprawdę wyciągnąć dobre brzmienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Powiem krótko i na temat... Bierz panie kochany rolanda i nawet się nie zastanawiaj ;)

 

Przypuszczam ze sama ta teza nie przekona Cię do tego więc muszę Cię z kolegą dadoch przekabacić na dobrą strone mocy :badgrin:

 

1) Bardzo dobra jakość wykonania

2) Brzmienie powala konkurencje na kolana

3) Możliwości edycyjne

4) Naprawdę świetne pady

5) Moduł łatwy w obsłudze

 

Miałem okazje grać na TD-4, TD-9, TD-12, TD-20KX i TD-30. Naprawdę polecam Rolanda! Co do Yamahy to nie jestem fanem ale i tak mam śmiałosć twierdzić ze jest lepsza od behringera czy tam KATA (Roman bez obrazy) :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam od początku roland przykuwał najbardziej moją uwagę :) Mam jednak do was pytanie z lekka na inny temat. Moim celem miało być zagranie sporej ilości piosenek i na tym chciałem się skupić(konkretnie chciałem w jakimś utworze dążyć do perfekcji i na nim się uczyć), jednak nigdzie nie moge znaleźć dobrej strony z nutami czy tabami perkusyjnymi. Macie może coś do polecenia ewentualnie jakąś radę jak z tym sobie poradzić?

 

I czy ktoś mógłby przybliżyć mi na czym polegają w tym rolandzie funkcje treningowe? Tu chodzi tylko o metronom czy poprawność zagrania jakiegoś wgranego rytmu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roland i yamaha to są 2 najlepsze aktualnie na rynku perki ;) później może być ewentualnie alesis ale on też ma plastikowe brzmienia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o taby to znam tylko http://www.songsterr.com/?inst=drum

Co do funkcji treningowych TD4 posiada time coach czyli pokazuje procentowo jak trzymasz tempo. Następnym fajnym bajerem jest możliwość nagrania siebie rowniez można tutaj uzyc funkcji time check, i o ile dobrze pamiętam jest tam takie coś jak "warm ups" czyli rozgrzewki ale nie wiem na czym to polega :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej yamasze dtx 700k też posiadam te funkcję :) pokazuję czy przyśpieszam czy nie i nagrywanie też jest :P ale nie wiem czy w dtx 500k to jest :P trzeba było by się dowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do kolegów, którzy mieli styczność z tą perkusją. Czy da się ją skonfigurować dla leworęcznego? Konkretnie chodzi mi o stopę. Rama na dole jest niesymetryczna i nie wiem czy po lewej stronie czujnik stopy da się ustawić na odpowiedniej wysokości?

 

Chodzi mi oczywiście o Rolanda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z perkusja elektroniczna która nie da się ustawić dla leworęcznych.... w zasadzie kazda można.

Odpowiadajac na Twoje pytanie - Rolanda td4 ustawisz bez problemu na prawą stronę( dla leworęcznych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując na tym samym poziomie cenowym Rolanda, Alesisa, Yamahę powiedzmy do 3-4k to tylko głuchy i ślepy wybierze Yamahę i Rolanda.  W tanich modelach Y czy R płacimy dużo za logo a nie za możliwości, a próbki w tanich Y i R są paskudne, a moduły archaiczne i często przestarzałe. Yamahy DTX czy Rolandy TD4 sorry, ale przy obenym zestawieniu ich z nowymi modułami Alesisa wypadają blado pod każdym względem prócz jednego, Alesis nie jest brandem tak mocno wycenianym jak R czy Y. Nagrałem jakiś czas temu próbki bezposredniego porównania brzmien tych 3 producentow w tym samym przedziale cenowym, niestety... ktoś zgłosił film jako naruszenie praw autorskich, pewnie chodzilo o próbki i youtube film zdjęło.

 

Zeby nie było, uwielbiam Rolanda, ale od modelu TD-11KV w górę, a kocham TD-30 i TD-50

 

R=Roland

Y=Yamaha

 

Co do ram dla prawo i leworęcznych to większosć producentów ma ramy modułowe, które można przekształcać  w lewo prawo, w górę i dół, a po wszystkim lewy bok i prawy bok skladasz do srodka i chowasz perkusję w kąt pomiędzy tapczanem a szafą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...