Skocz do zawartości
janeczek

Remont akustyka vs elektronik na chałtury.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

mam okazję załapać się do zespołu weselnego, grającego niezbyt często. Posiadam perkusję Olympic Premier jednak talerze skończyły swoje żywota. Hardware mam standardowy dodawany do tej perkusji. Aby można było na niej grać na weselach musiałbym dokupić stojak na crash, kupić talerze, kupić nagłośnienie, wymienić naciągi rezonansowe, wymienić stopę.

Wszystko to chciałbym zrobić możliwie jak najtaniej i teraz nasuwa się mi pytanie i liczę na waszą pomoc.

Lepiej inwestować w tą perkusję czy kupić elektroniczną z niższej półki np. Alesisa. Co byście polecali i ewentualnie jaki najniższy model elektroniki nada się na chałtury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z Twojego doświadczenia mam pytanie. Jak nagłaśniasz perkusję na weselu? Myślisz że blach za ok 1500 zł + perkusja którą posiadam dadzą radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Perkusja elektroniczna to już nie jest to samo co akustyka

Tu się trochę zgodzę ale też nie ma co przesadzać po pierwsze to do jakiej kwoty chciałbyś kupić takiego elektryka? po drugie też w małym stopniu ale zależy też od repertuaru mianowicie jeśli macie bardzo wysublimowany i ambitny to się zgodzę że akustyk fajnie zabrzmi ale jeśli macie dużo kawałków typu disco (a pewnie macie) no to chałtury lepiej będzie się grało na elektroniku dlaczego? po pierwsze mniej rozkładania po drugie na akustyku nie ustawisz elektronicznych brzmień co w chałturze jest bardzo częste (elektroniczne brzmienia) łatwość transportu ale o tym to już nie muszę wspominać jeśli chcesz włożyć trochę kasy to uwierz ale elektryk zrobi konkretną robotę jeśli kupisz odpowiedni zestaw który załóżmy umożliwi ci podpięcie midi-inferfejs do kompa no to tylko sd2 i masz zawodowe brzmienia które brzmią jak akustyk gdyż ten program to umożliwia bo próbki są robione właśnie z akustycznych bębnów z zachowaną maksymalną jakością i dynamiką ale dynamika też idzie w parze z dobrym interfejsem jeśli ktoś zawsze grał chałtury na akustyku to zawsze będzie mu się lepiej grało na akustyku i tak będzie mówił ja powiedziałem praktyczne rzeczy zapomniałem dodać że szybciej się masteringuje :) chyba wszystko napisałem jeśli byś się zastanawiał nad kupnem elektronika to tylko yamaha i roland 2 najlepsze firmy obecnie które polecam ;) sam mam yamahę dtx700k ogrywam wesela spokojnie trochę grzebania w module i zrobiłem mega dobry sound :) na nagraniach niektórzy się pytali jakim akustykiem to było nagrywane :P taka prawda :) sprzęt trochę kosztuję ale jeśli masz zamiar wymieniać talerze dokupić mikrofony to też trochę kosztuję i nie wiem czy lepiej cię nie wyniesie taka elektroniczna perka :) pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wydać poniżej 2 tysięcy. Wiem, że to mało, ale zespół też nie jest jakiś profesjonalny. Jeżeli taka perkusja nie zda egzaminu to jakie minimum byście wyznaczyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie mam takiej wprawy co do chałtur bo mówię na weselach 2 lat 8 się uczyłem na ognisku muzycznym ale z tego co widzę z okolicznych zespołów co graja na żywo to najczęściej 3 mikrofony stopa werbel i pojemnościówka u góry u mnie jest to shure beta 52 sennheiser 904 i Akg c1000s a co do blach to nie jstem jeszcza za bardzo obcykany ponieważ dopiero dwa lata temu zmieniłem perkusje z amatika na premiera cabrie a blachy tez jak narazie nie za specjalne Paiste 101 brass lecz niedługo zostaną zmienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując co byście zrobili na moim miejscu za kwotę do 2 tys?

 

Talerze i mikrofony do akustyka czy perkusja elektroniczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym kupił elektryka
chyba żartujesz. "Elektryk" do 2tyś może się nadawać tylko i wyłącznie do treningów w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba żartujesz. "Elektryk" do 2tyś może się nadawać tylko i wyłącznie do treningów w domu.
Hehe a to dobre :) chyba nie wiesz co piszesz :) miałem yamahę dtxplorer kupiłem ją za 1300zł i po kręceniu w module brzmienie było spoko i ogrywałem tym wesela , sylwestry itp :) chyba z 10 wesel zagrałem na niej i z 4 sylwki :) i w studio też piosenki na tym nagrywaliśmy :) przy lekkim masteringu perka dobrze brzmi więc chyba nie wiesz co piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie kto ma oczekiwania. Dla mnie tan sprzęt jest za delikatny a i brzmienie też mi nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie tan sprzęt jest za delikatny

Grałem na swojej 4 i pół roku i nic się z nią nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w ciągu tych 4 lat zagrałeś 10wesel a ja w ciągu roku gram co najmniej 25 i tu jest różnica. Transport i ciągłe rozstawianie sprzętu nie wpływa korzystnie, szczególnie na sprzęt niskobudżetowy. Kolega ma już część sprzętu trzeba tylko go uzupełnić a z czasem kupić jakiś moduł może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tego że zagrałeś te 25 wesel? jak przecież ci tłumacze że przez te 4 lata ciągłego grania nic się z nią nie działo przez 2 lata próby mieliśmy prawie co 2 dni po 6-8 godzin.. Transport i ciągłe rozkładanie nie wpływa korzystnie? ? a perkusje akustyczną też przewozisz co każde granie i rozkładasz :) to zależy w czym ją transportujesz jak dbasz , ja miałem yamahe fakt model był z niższej półki ale na pewno trwalszy niż te najnowsze alesisy teraz co są :) więc nie ma tu żadnego gadania że ten sprzęt nie jest trwały bo skoro go nie używałeś to się nie wypowiadaj ja używałem jej długi czas i nie wiem nie złamała mi się w pół moduł się nie rozsypał a pady odpadły .. twoje rozumowanie jest bardzo słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się z tobą sprzeczać. Kolega niech zdecyduje sam. Widziałem i słyszałem nie jeden budżetowy sprzęt zarówno akustyczny i elektroniczny i wiem co się z tym dzieje. Poza tym dla mnie gumowe pady zamiast talerzy to trochę jakby lizać lizaka przez papierek, ja tego nie czuję i nie polecam. To jest moja opinia a ty dokładniej czytaj co ja napisałem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam premier olympic i gram na weselach i daje radę =D naciągi górne mam remo pinstripe a dolne nie wymieniane,blachy mam sabian b8 i dają radę,fajne blachy w dobrej cenie (używane),lepsze blachy poleciłbym ci istanbul xist agop.Akustyk to jednak akustyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...