Skocz do zawartości
simyam

Wielki powrót

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Obiło mi się o uszy że yamaha ma wznowić serię recording custom... Wiecie coś o tym ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na targach NAMM 2016 pokazali. Ponoć 3 lata nad nią główkowali we współpracy ze Stevem Gaddem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz (albo właśnie się skończyły). Ceny nie kojarzę, ale trzeba doliczyć bilet lotniczy do stanów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiecie może kiedy są te targi, i za ile chodzą bilety?

Na początku kwietnia (7-10) będa targi Musikmesse we Franfurcie nad Menem. To jest impreza porównywalnego kalibru, jak nie większa. Najtańszy bilet 20 ojro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już informacje o nowym Recordingu. Korpusy będą z brzozy północnoamerykańskiej, 6-warstwowe, zawieszenie będzie takie samo jak wcześniej, czyli YESS-II, lugi nadal typu "one-piece" ale cięższe, do bębna basowego 20" dodawany jest podnośnik, chyba nie będzie bębnów basowych 18"... Nowością są werble w ramach serii Recording: 3 mosiężne, 2 aluminiowe i 2 stalowe.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sMj2lEpH0cA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajoj Dzięki za info, tak wiem że te targi są w USA.

 

adamsz O to świetnie, dzięki za info, może uda mi się wybrać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na targi NAMM trzeba dostac zaproszenie!!! Prywatnie nie ma tam wstępu!

 

Czy możesz to rozwinąć? Sam jestem ciekaw jak to tam jest a wybrać się w przyszłości tez chciałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc musisz dostać zaproszenie od NAMM lub firmy promującej swoje produkty na tych targach. Następna opcja jest taka ze zgłaszasz chęć udziału w targach na ich stronie i czekasz na odp. Znowu do targów Musikmesse ma dostęp każdy :) Ja osobiście wole targi Musikmesse. Czyli tak w skrócie NAMM dla sklepów muzycznych itp a Musikmesse dla każdego :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót Recording Custom ma też duży wymiar marketingowy.

Dla wielu osób zakończenie produkcji tego modelu wraz z przeniesieniem produkcji do Chin było jednoznacznym sygnałem, że w Yamaha nie jest w stanie utrzymać wysokiej jakości produkcji, którym tak szczyciła się w opisach Recordinga.

Powrotem tej serii Yamaha chce przekazać, że nic się nie stało, dalej mamy super jakość itp.

W opowieść z Gaddem średnio wierzę - do wypuszczenia nowej odsłony RC zbudowanej we współpracy z Gaddem nie trzeba było kończyć produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StawRos, czemu nie trzeba było kończyć produkcji? Współpraca Yamahy i Sakae została rozwiązana, wskutek czego Yamaha musiała wybudować nową fabrykę w Chinach. W takiej sytuacji logiczne jest, że produkcja została na jakiś czas wstrzymana. Druga sprawa to to, że od nowa musieli opracować topowe modele, ponieważ korpusy, których Yamaha używała do produkcji Recordinga i serii Absolute zostały wykorzystane przez Sakae w serii Almighty. Dziwne byłoby, gdyby Yamaha robiła bębny o dokładnie takiej specyfikacji jak Sakae, tylko że w Chinach. Stąd najpierw opracowali Absolute Hybrid Maple, który ma inny korpus niż stary Absolute, a obecnie stworzyli nowego Recordinga, który różni się od poprzednika. Chociaż "różni się" to może nie do końca właściwe słowo, bo grubość kadeł jest taka sama, zmienił się kraj pochodzenia użytego drewna oraz hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Wielki powrót" nastąpiłby wtedy gdyby Yamaha wróciła do produkcji korpusów RC z brzozy Hokkaido. Ale to raczej prędko nie nastąpi bo drzewo jest pod ścisłą ochroną. Ostatnie egzemplarze pochodzą z lat 90-tych. Znam wiele opinii, że to jedyne ,,prawdziwe" Recordingi o właśnie ,,tym" brzmieniu. Reszta brzmi ,,prawie" tak samo a jak mówi pewna reklama : ,,Prawie robi wielką...."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to raczej prędko nie nastąpi bo drzewo jest pod ścisłą ochroną.

A mógłbyś podać pełną nazwę tego drzewa? Najlepiej łacińską. Będę dźwięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze Przemo chodzi chyba o Brzozę Maksimowicza lub Brzozę Ermana . Oba gatunki rosną m.innymi w Japonii na wyspie Hokkaido . Z ciekawości / "robię " z drewnem / szukałem coś na ten temat i nie znalazłem pojęcia "brzoza Hokkaido" . Na stronie Yamahy mozna przeczytać :

http://usa.yamaha.com/product_archive/drums/recording_custom_ltd_edition/?mode=model

Wydaje mi sie , że brzoza Hokkaido to po prostu odmiana brzozy , rosnąca lokalnie tu i ówdzie - również na tej japońskiej wyspie .Może mieć nieco inne właściwości akustyczne , niż np. europejskie lub amerykańskie odmiany , które to cechy akurat "spasowały" Japończykom . Ale oczywiscie moge się mylić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku kwietnia (7-10) będa targi Musikmesse we Franfurcie nad Menem. To jest impreza porównywalnego kalibru, jak nie większa. Najtańszy bilet 20 ojro.

 

Kompletnie mylna podpowiedź. Messe nie są większe w kwestii bębnów, nigdy nie były, a teraz tym bardziej nie będą.

Nie będzie w tym roku Meinl, Sonora, Zildjiana, Pearla i jeszcze paru innych.

 

Nowy Recording? Yamaha łapie się wszystkich chwytów, a tu wykonała cwany ruch, wie że Recording made in Sakae - czyli ten legendarny, to zestaw który przyciąga samą nazwą, a to że teraz na rynku jest masa bębnów tego samego kalibru i to tańszych to już nieświadoma ludożerka puszcza mimo uszu. Ważne że "legenda wróciła". Już było trochę takich powrotów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...