Skocz do zawartości
kadorro

Sabian HHX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może ktos mi coś podpowie na temat hi-hatu. Marka Sabian seria HHX i wyżej. Przerabiałem już XS i AAX. Chcę zakupić wyższą serię i mam kłopot... jest tego dużo...

Potrzeby: ma być mocno szeleszczący (gram przeważnie na półotwartym, lub lekko przymkniętym - specyfika gatunku-)) i mieć za razem dobry klik na zamkniętym - taki jasny, ostry... Coś jak Paiste 2002 Sound Edge 14". Czy Evolution, Groove, stage hats a może Legacy?

Jak by ktoś mógł mi trochę przybliżyć barwy serii HHX, byłbym wdzięczny.

Pozdr :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHX to wg Sabiana ciemne blachy, ale nikt nie napisze Ci jak brzmi dana blacha bo to po części subiektywne odczucie. Najlepiej poszukaj sampli na yt lub stronce Sabiana, jest tam to dość przejrzyste. Poza tym, jak pasują Ci Paiste to czemu właśnie takich nie kupisz? Też lubię Sabiany i mam ich przeważającą liczbę w secie ale jakby mi siadły Paiste i miałbym środki to bym brał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadorro,

 

No to polecam sprawdzić sobie Vault Hihat 14" - może jeszcze uda się zamówić, bo nie jest już produkowany. Ma natomiast specyfikę, o której piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak P.Tomaszu Artisan mi się marzy, ale na dzień dzisiejszy "gotówka" mnie blokuje... Mam max 1200pln przeznaczone i chciałbym na razie zadowolić się niszową klasą Mercedesa...

 

Pozdrawiam,

 

P.S - no chyba że, ma pan jakieś namiary gdzie można kupić okazyjnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten, o którym piszę to nie Artisan, cenowo wygląda w zasadzie jak HHX. Wyglądał, bo nie jest produkowany. Spróbuj uderzyć do Śląskiego Centrum Perkusyjnego - może uda się ściągnąć jeszcze taki hihat w dobrej cenie?

 

Mają też na stanie HH Fusion Hats - też może być dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhx celerator byłby też dobry bardziej szeleszczący uzyskasz jednak z takiego który jest w wykończeniu traditional, ja mam akurat brilliant i blaszka świetna aczkolwiek ma troszkę tzw "słoika" co czasami jest świetne a czasami drażni.

 

rozważ też hhx groove,

 

hh fusion jest jak dla mnie dość grubą blachą z tego jest taki dzwon na otwartym a nie szelest ale poprawcie mnie jeśli sie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halloo Muchacho,

Czekam narazie na odpowiedż z ŚCP. Zobaczę ceny.

HHX Legacy

Vault

HHX Groove

HH Fusion

 

Coś z tych wymienionych chcę kupić... a może HHX Evo

Celerator? Z twoich stron ktos mi kiedyś polecał. Może to u Was regionalne??? :lol:

 

Pozdrawiam,

 

[ Dodano: 06-02-2016, 09:31 ]

Po wielu rozterkach i przepierkach mózgu ... zakupiłem hi-hat ! wszystkie komentarze okazały się pomocne. LEGACY - brzmi rewelacyjnie! Top lekki, dół cięższy super gra. O to mi chodziło. Jest jednak jeden problem... dlaczego to takie drogie...

 

Happy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar w górze niestety. Dobre czasy sprowadzania gratów na potęgę z USA za smieszne pieniądze na razie przeminęły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...