Skocz do zawartości
pikacz

Ocena postępów

Rekomendowane odpowiedzi

Buenos dias.

Chciałbym prosić Was, jako zdecydowanie bardziej doświadczonych perkusistów o niewielką weryfikację moich postępów w nauce:

Zacząłem uczyć się gry dokładnie 1 czerwca 2015 roku, wraz z tym, przerabianie Stick Control, które jest moim wyznacznikiem postępu.

Zabrałem się za:

1) pierwsze 3 strony (te z samymi ósemkami)

2) pierwszą stronę triol

3)stronę short roll comb. Tj. Ósemki i szesnastki naprzemiennie

Zaraz będzie luty, a więc minie 8 miesiąc mojej gry. Gram minimum 1.5h dziennie z czego minimum godzina to pad i Stick Control.

Zawsze notowałem tempo w jakim mogę zagrać dane ćwiczenie, stawiałem sobie za cel tempo w jakim chciałbym zagrać całą stronę, pomimo, że są ćwiczenia prostsze i trudniejsze.

Oto do jakich temp doszedłem:

1) 260bpm

2) 220bpm

3) 220 bpm

Co ważne, nie skupiam się wyłącznie na tempach, nie odnotowuję danego tempa, jeśli nie czuję się w nim luźno.

I tutaj chciałbym zapytać Was, czy takie tempa są odpowiednie dla 8 miesięcy gry, czy może powinienem ćwiczyć intensywniej bo takie rezultaty są do kitu?

Osobiście sądzę, że to kwestia indywidualna ale nie mam żadnego nauczyciela ani nikogo, kto mógłby mi cokolwiek doradzić, dlatego zdecydowałem napisać tutaj.

To dla mnie bardzo ważne, będę wdzięczny za ocenę moich ćwiczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tutaj chciałbym zapytać Was, czy takie tempa są odpowiednie dla 8 miesięcy gry, czy może powinienem ćwiczyć intensywniej bo takie rezultaty są do kitu?
Jeżeli serio grasz elegancko w tym 260, to szacun, tylko powiedz - grasz jedno uderzenie na klik, czy dwa? Bo jeśli jedno to jest to 130bpm. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 na klik. Więc jedno ćwiczenie ze stick control to 8 uderzeń klika.

Jeśli to dobry rezultat to bardzo się cieszę! Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś to nagrać? Ciekaw jestem jak technicznie to wygląda. W sumie jest to do osiągnięcia nawet w mniej niż 8m-cy, ale jak na Twój staż to chętnie zobaczę (również trochę z niedowierzania :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zapomnę, to do jutra postaram się to zrobić. Ale nie ma sensu, żebyś mi niedowierzał.

Pewne błędy techniczne na pewno będą a nawet jeśli nie to zamiast niedowierzać w efekty, mógłbyś niedowierzać w czas ćwiczeń :biggrin:

 

Może być po 3 ćwiczenia z każdej strony?

 

Wyjdzie 6 stron ( 3x single beat, triole, short roll combinations) po 3 ćwiczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus, że ćwiczysz.

Minus - wszystko zagrałeś nieprecyzyjnie.

Niebezpiecznie trzymasz pałki,

ślepa uliczka z tym rozczapierzaniem paluchów,

pracuj nadgarstkiem.

Brawo za entuzjazm !!!

:smile:

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracy nadgarstkiem wiecej jest w prawej rece niz w lewej, probuje z tym walczyc bo w lewej czesto prace przejmuja same palce.

Co do "rozczapierzania" palcow to nie jestem w stanie pojac jak mozna w ogole uniesc palke przed uderzeniem majac palce zacisniete na niej.

To bardzo powazny blad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym walczysz? Niewiedzą, brakiem słuchu,

zbyt szybkim tempem?

Zwolnij. Stick control zostaw sobie na później,

Najpierw ustaw, rozbij ręce, zrób szybkość,

a później baw się w jakieś "opcje"(nikomu niepotrzebne).

Zacznij swoją robotę od nowa, a predyspozycje masz.

.

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się zgadzam z Gerardem, ale co do ustawiania łap - Stick Control przecież właśnie po to jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...