Skocz do zawartości
yakto

Ocena strategii zbudowania zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. To mój pierwszy post na tym forum. Jest mi niezmiernie miło dołączyć do zacnego grona bębniarzy.

Po kilkunastu latach rozbratu z instrumentami (grałem za czasów liceum/studiów w kapelach na perkusji, skończyłem też szk.muz. na fortepian) postanowiłem wrócić do grania, ale głównie dla własnej przyjemności. Ot, po prostu, aby mieć możliwość odstresowania się po tygodniu pracy.

 

Mimo, iż ma to być tylko gra dla siebie to chciałbym bębnić na czymś, co brzmi w miarę przyzwoicie. Nie chcę kupować szajsu, z drugiej strony nie mogę pozwolić na jednorazowy duży wydatek.

Postanowiłem więc, że w ciągu kliku miesięcy złożę sobie zestaw, każdego miesiąca dokupując jakiś element. W sumie nie chciałbym przekroczyć budżetu 2k.

 

Kolejność zakupów byłaby mniej więcej taka:

- shell set + stopa

- werbel + statyw + stołek

- hihat + statyw

- talerze (crash, ride) + statywy

 

Rozglądam się za shell setem i - nie mając większej wiedzy co jest dobre - patrząc na ceny raczej wiem czego NIE kupować (everplay, millenium, peavey).

Powiedzmy, że na shell set nie chciałbym przeznaczyć więcej niż 1k.

Mam na oku kilka propozycji. Proszę o poradę które z niżej wymienionych serii powinienem brać pod uwagę w pierwszej kolejności, ew. które odpuścić:

- Taye RockPro

- Premier APK (końcówka lat '80 - minus taki, że tomy głębokie, co chyba utrudnia wygodną grę?)

- Sonor 2001 Force

- Pearl Export (nie wiem jaki rocznik, na pewno produkcja z Tajwanu, głębokie tomy..)

- DW PDP Z5 Fusion

- Mapex QR Pearl Export (?)

- Premier Olimpic

- Thunder (?)

- Stagg (czy to jest w ogóle dobra marka?)

- Gretch Black hawk

 

Oczywiście jeżeli jest coś innego godnego polecenia w tym budżecie to chętnie przyjmę każdą poradę.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą wartościową odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wymieniłeś to wykreśl większość zostawiając

taye rock pro

premier apk

sonor 2001

pearl export

 

do tysiaka za shell powinieneś się zmieścić w tych zestawach, każdy z tych zestawów będzie się nadawał do grania jakie planujesz,

 

aczkolwiek jeśli chcesz mieć jcokolwiek z przyjemności grania to budżet 2000 zł na wszystko jest za mały. I jeśli chcesz by to miało sens to przeznacz większą kwotę na to. Na Twoim miejscu zacząłbym od kupna shella werbla oraz jakeigoś przyzwoitego hi hatu i na to wszystko powinno wystarczyć 2000, a potem z każdym miesiącem możesz dokupyuwać jakaś blaszkę i statyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co mówić że set za mniej niż 2tys nie będzie dawać przyjemności z grania. Ja zaczynałem na polmuzie który brzmiał gorzej niż karton i się super bawiłem.

 

W tej cenie można zestawy które kolega Anarchismo wybrał są naprawdę spoko. Jeszcze do listy bym dodał Tame RockStar, naprawdę spoko bębny.

 

Co do blaszek to można szukać jakichś stagg'ów (blaszki są spoko, w przeciwieństwie do bębnów), sabian'ów b8 lub jakichś paiste'ów (stare serie, a z nowych np. PST 5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PDP Z5 Fusion nawet daję radę z dobrymi naciągami :) nie przekreślałbym go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do powyższych Z5 raczej bida.

 

Ja bym jeszcze wziął pod uwagę Artista (bo można tanio wyhaczyć), no i Catalinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a bym jeszcze wziął pod uwagę Artista

 

nie znajdziesz już tanio artista, bębny te przez każdego kto je macała są chwalone i urstają do rangi zawodowych a te swoją cenę mają, poniżej 2000 nie widziałem już dawno artista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do budżetu autora to fakt, może być ciężko, ale te 2k to spoko cena za Artista (i właśnie za tyle wiszą dwa shellsety na fb) ;p

 

Zresztą, nie wiadomo kiedy się jakaś super okazja od nieświadomego sprzedającego trafi, więc yakto, jeżeli gdzieś zauważysz taniego Premiera Artista, to się zainteresuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdecznie dziękuję za porady i wypowiedzi. Zdecydowałem się na Taye RockPro i już, można powiedzieć, kupiłem ten set (bd, 2xtt, ft - okrągły 1k zł).

O dalszych zakupach chętnie Was poinformuję i pewnie nie omieszkam się konsultować :)

 

Co do blach - tutaj również zacząłem robić research odnośnie co warto, a czego unikać. Głównie słuchałem testów na YT i bardzo przypadły mi do gustu sabiany B8. Na pewno będę unikał mosiądzu.

 

Już wiem, że nie zmieszczę się z całością w 2k, ale jeżeli nie przekroczę 2,5k to też będę zadowolony.

 

PS. a może jeszcze powiem co zamierzam sobie grać: Feeder, Coldplay, QotSA, Foo Fighters, Skunk Anansie, The Raconteurs, Radiohead, Pearl Jam, Kensington, Dinosaur Jr, Biffy Clyro, czyli od grunge do pop-rocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...