Skocz do zawartości
Andrew

Mikser do odsłuchu po raz n-ty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jaki polecicie mikser do odsłuchu ?

Zespół to dwie gitary,wokal i bas.

Z pieców gitarowych,chciałbym się podpiąć wyjściem line out,natomiast z pieca basowego jest wyjście zbalansowane XLR,rozumiem,że moge się normalnie podpiąć do gniazda XLR w mikserze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazda XLR z zasady są zbalansowane. No ale to najlepiej sprawdzać w dokumentacji producenta.

Te konsole teoretycznie będą ok, ale trzeba pamiętać, że stary sprzęt może się psuć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie behringera tylko :) przerabiałem ten temat w swoim zespole lepiej od razu kup tego soundcrafta , jak z behringera przesiedliśmy się na allen&heath to różnica była ogromna chodzi mi o mastering cały na behringerze nie dało się wysterować dobrze a tutaj jest mega no i poprawiło się brzmienie z głośników :) głośniki mackie 450 srm :) mój wujek ma też zespół mają behringera jakiegoś to jakieś cewki im się popaliły w środku i już takich nie produkuję i mikser do wymiany behringer robi trochę po taniości nie powiem bo akurat słuchawki studyjne nie dawno wypuścili są mega zajebiste kosztują jakoś 800zł ale dużo ludzi którzy zajmują się profesjonalnie studiem itp to je polecają :) także na twoim miejscu brałbym soundcrafta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam perkusję elektroniczną roland td-9 kx. Grając na chałturach obecnie używam odsłuchu kolumnowego (dodam, że gram i śpiewam). Problem polega na tym, że ciężko zgrać parametry wokalu i perkusji. Jak mam dobrze ustawioną perkusję to wokal jest za cicho, a w momencie, kiedy podgłaszam, zaczyna sprzęgać.

Zacząłem intensywnie myśleć o odsłuchu słuchawkowym nagłownym. Już nawet zakupiłem słuchawki z wysokiej półki sennheisera. Słuchawki podłączam drugiego mixera jednak perkusja jest za cicho a jak podgłaszam, to charczy. Dodam, że w słuchawce potrzebuję mieć puszczone 2 kanały (wokal i instrumenty).

Myślę, że w takiej sytuacji najlepszy byłby powermixer z wyjściem słuchawkowym, który wzmocniłby odpowiednio sygnał i ten sygnał byłby czysty. Tak, żebym nie słyszał instrumentów ze sceny tylko w słuchawkach.

Doradźcie mi proszę jaki powermixer wybrać.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem kilka ale nie pomagały, takie do 200 zł a boję się kupić coś mocniejszego bez opinii i testowania i pomyślałem, że powermixer byłby lepszy bo miałby wzmocnienie i mixer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermixer nic nie da, tu chodzi o opór słuchawek i poziom głośności wyjścia słuchawkowego, ale także o wielkość tłumienia zewnętrznego hałasu przez konstrukcję słuchawek.

Co to znaczy "słuchawki z wysokiej półki" - to znaczy dla bębniarzy czy do słuchania muzyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchawki to sennheiser hd280 pro.

Chodzi mi o to żeby sygnał był mocny i czysty. Żebym czuł komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...