Skocz do zawartości
rafal1989

Dig Drum + statyw hi-hat + stopa + moduł - jak ściąć koszty

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam zamiar kupić podstawowy zestaw Dig Drum z tą różnicą, że hi hat będzie umieszczony na statywie z kontrolerem. Dodatkowo oczywiście muszę kupić stopę i moduł. Stąd 3 pytania.

 

1. Jaki kupić statyw na hi-hat?

2. Jaką kupić stopę?

3. Jaki kupić moduł, żeby obsługiwał stany pośrednie w hh i żeby był możliwe jak najtańszy ;)

 

Chodzi mi o to żeby ściąć koszty. Sam zestaw to 1600 zł. Do tego muszę kupić powyższe elementy i na nich chciałbym oszczędzić. Mogą być używki. Z drugiej strony też chcę żeby sprzęt chwile mi posłużył.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też jestem na etapie składania Dig Druma z tym, że już zamówiłem u Pana Kazimierza wersję IV a zaopatrzyłem się w moduł Rolanda TD-4.

Stopę posiadam najzwyklejszą Priemiera, statyw pod werbel kupiłem TAMA ROAD PRO HS60W, pod hi-hat chciałbym kupić iron cobre 200, ale się jeszcze nad tym zastanawiam. W tym wszystkim będzie tylko nowa perkusja, moduł i hardware kupiłem (kupię), używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, serio... nie ma konkurencji dla rolandów/yamahy na dzień dzisiejszy... Można za dobra kase wyrwac jakieś używki td4 np. Te shit drumy rozpadną Wam się po 2 miesiącach, szkoda kasy i nerwów na te pseudo "intrumenty"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Te shit drumy rozpadną Wam się po 2 miesiącach, szkoda kasy i nerwów na te pseudo "intrumenty"...

 

no teraz to prykłem śmiechem. mam trzeci zestaw tego producenta na przestrzeni lat i nic nie miało prawa mi nawet zaskrzypieć.

 

Miałem okazję grać na TD4 podczas wesela u znajomego i o mało żem nie spuchł, zgnił i sczezł - takie to kanciaste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko, ale dalej czekam na pomocne odpowiedzi ;). Jaki moduł, hi-hat i stopka, bo jestem całkiem zielony :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te shit drumy rozpadną Wam się po 2 miesiącach, szkoda kasy i nerwów na te pseudo "intrumenty"...

Rozumiem, że Twoje przekonanie ma odzwierciedlenie w rzeczywistości? Możesz to udowodnić?

Jaki moduł, hi-hat i stopka, bo jestem całkiem zielony

Na yt jest prezentacja jakie moduły obsługują stan pośredni dla kontrolera hi hatu produkcji Dig Drum. Zobacz sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magius, mq miał swój zestaw kilka lat temu, który był przepaścią jakościową porównując do tego co jest teraz, tak więc jego opinia nie powinna być brana na poważnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wielokrotnie o tym pisałem na tym forum, moge poslac fotki jak wyglada moj shit drum :) I nie sadze zeby dokonal sie tutaj jakis skok jakosciowy, po prostu chce zaoszczedzic wam straty pieniedzy, czego niestety sam doswiadczyłem;(

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną wątpliwość. Wcześniej myślałem o tym, żeby zdecydować się na osobny statyw hi-hat z kontrolerem po to, żeby było możliwie jak najbardziej podobnie do perkusji akustycznej. Czy ma to sens? Czy do nauki nie wystarczy standardowy zestaw z hi-hatem działającym na zasadzie open-close bez stopniowania. Czy później w przypadku grania na zwykłej perkusji przeskok nie będzie za duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens ma ogromny, przynajmniej dla mnie. Jeżeli ważne są dla Ciebie odczucia podobne do gry na zwykłej akustycznym hi-hacie to kup Vh-11. Do niego potrzebny jest już statyw. Przesiadlem się ostatnio z CY-5 na Vh-11 i polecam. Przeskok jest duży. Nie odzwyczaisz się od akustyka. Do tej opcji juz musisz dopłacić. Nic nie oszczędzisz ;)

Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...