Skocz do zawartości
Emildrum

Co zrobić aby werbel dobrze brzmiał???

Rekomendowane odpowiedzi

chodzilo mi o to, ze jak masz juz troche wysluzony naciag, to chusteczkami mozesz poprawic brzmienie. na nowych naciagach nie widze potrzeby stosowania chusteczek, chyba ze chodzi o stlumienie przydzwiekow, czy calego bebna (wtedy nalezy obkleic obydwa naciagi zostawiajac tylko miejsce na uderzenia, tak z 6' spoojnie wystarczy - wyprobowalem i sprawdza sie :) )

 

Nastrój ten werbel (i ew. załóż pierścień wytłumiający) albo wyrzuć na śmietnik.

I nie mieszaj w głowach ludziom oklejaniem werbla chusteczkami. Rozumiem, że lepiej kupić chusteczkę niż tłumik, na tłumik trza wydać ok. 10-20zł. Koszmarne pieniądze.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werbel można stłumić bardzo prosto napinając na chama membranę rezonansową jednak w przypadku badziewnych naciągów rezonansowych evans jest to możliwe w ograniczonym zakresie... mianowicie w moim werblu rezonans Evansa (wydałem 6 dych na to g...) przy mocnym naciągnięciu zwyczajnie rozciąga się, co daje efekt "czapki" zdejmując membranę po paru miesiącach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten artykul. Mój kumpel niegdyś stroił mi beczki wł. według tego sposobu, gdyż jest bardzo bliskim kolegą Łosia. Nei wiem czy to jest to samo(bo chwilowo bra kczasu na czyt. tamtego artykułu), lecz on podrzucił mi takie rozwiązania:

 

PITCH DRUMS:

 

Clear 1ply heads

10â 12â 13â 16â toms system

 

10âTT Dźwięk ^ A v E

12âTT Dźwięk ^ E v H

13âTT Dźwięk ^ C v G

16âTT Dźwięk ^ G v D

 

14âsd ^ e - Coated

 

 

Clear 1ply heads

12â 13â 16â toms system

 

12âTT Dźwięk ^ G v D

13âTT Dźwięk ^ Es v A

16âTT Dźwięk ^ g v d

 

14âsd ^ e - Coated

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Werbel można stłumić bardzo prosto napinając na chama membranę rezonansową jednak w przypadku badziewnych naciągów rezonansowych evans jest to możliwe w ograniczonym zakresie... mianowicie w moim werblu rezonans Evansa (wydałem 6 dych na to g...) przy mocnym naciągnięciu zwyczajnie rozciąga się, co daje efekt "czapki" zdejmując membranę po paru miesiącach...

Rownie dobrze sobie mozesz stlumic werbel strojac dolna membrane nisko.

Jak chcesz nastroic na chama w gore to oczywiste ze zjebiesz sobie naciag- przeciez one maja po 2, 3 mm grubosci. Kazdy naciag Ci sie tak rozciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
badziewnych naciągów rezonansowych evans

 

Jesu, ależ ludzie mają dowcip :)

 

Po prostu nie masz zielonego pojęcia o strojeniu bębnów. Dziwne, bo na opakowaniach membran evans jest dość dokładna i łatwa do zrozumienia instrukcja.

O ile pamiętam jest tam też napisane aby nie napinać zbyt mocno naciągów.

 

@shalaq: membrany mają ułamki mm grubości, raczej drobne ułamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz nastroic na chama w gore to oczywiste ze zjebiesz sobie naciag- przeciez one maja po 2, 3 mm grubosci. Kazdy naciag Ci sie tak rozciagnie.

 

Heh skąd ja to znam... Mój kumepel ostatnio trzyma u mnie beczki i miałem pomóc mu je nastroić... śruby ma naciągnięte do oporu. Gdy je popuściłem to przy 3/4 całkowitej możliwości naciągnięcia nei ma jeszcze brzmienia! Po prostu tragedia..a najlepsze, że podobno "astroił" mu tak perkusista który sprzedawał mu te beczki(a gra on podobno ponad 10 lat i teraz starclasica kupił) :biggrin: TRAGEDIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieniu- to sie jakos inaczej mierzy- Hazy maja 2,3 lub 5 milimetrow, G1 ma 10milimetrow, G2 ma 2 razy po 7 mm. To sie nie mierzy na srodku naciagu, tylko w obreczy chyba. Nie znam sie, ale producenci zawsze podaja grubosc naciagu w milimetrach.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nastrój ten werbel (i ew. załóż pierścień wytłumiający) albo wyrzuć na śmietnik.

I nie mieszaj w głowach ludziom oklejaniem werbla chusteczkami. Rozumiem, że lepiej kupić chusteczkę niż tłumik, na tłumik trza wydać ok. 10-20zł. Koszmarne pieniądze.

 

werbel mam nastrojony, nigdy nie wyrzucam instrumentow na smietnik, jesli sa dobre. jesli ty tak robisz to gratuluje.

 

fakt, tlumik kosztuje 10-20 zlotych, ale do tego dochodzi jeszcze przesylka (kolejne 10-20 zeta) i juz robi sie 40, a za tyle to ja wole kupic 5 par palek i miec czym grac na werblu z chusteczka :razz: pewnie powiesz ze 4 dychy to niewiele, ale ja jeszcze sie ucze i kupuje sprzet z wlasnych (niewielkich) oszczednosci

 

jesli zas chodzi o to

 

czy calego bebna (wtedy nalezy obkleic obydwa naciagi zostawiajac tylko miejsce na uderzenia, tak z 6' spoojnie wystarczy - wyprobowalem i sprawdza sie :) )

 

to odnosi sie to do calkowitego stlumienia werbla, tak ze mozna cwiczyc w bloku o polnocy

 

[ Dodano: Nie 12 Lut, 2006 ]

Po prostu tragedia..a najlepsze, że podobno "astroił" mu tak perkusista który sprzedawał mu te beczki(a gra on podobno ponad 10 lat i teraz starclasica kupił) :biggrin: TRAGEDI

 

tez to skads znam. gosciu gra podobno ponad 20 lat, a twierdzi ze amati dobrze zabrzmi tylko bez rezonansow i naciagniete na chama. jak tak nastroil (na szczescie nie moje) to brzmialo to jak zestaw bongosow :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COś mi się widzi, że te grubości są w dziesi.ątych milimetra - wtedy to sensu nabiera. 10mm to korpus bębna może mieć, a i to rzadko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The single-ply industry standard...G1s blend warmth, sustain, and articulation. The high-performance 10mil film ensures that the G1 is both durable and expressive. The coating adds additional warmth, focus, and depth.

www.slowniki.onet.pl:

Wyniki tłumaczenia: mil

angielsko-polski

 

 

Pokaż słowniki: wszystkie, ogólne, chemiczne, nauk-tech

 

 

mil (Ectaco-Poland)

n, rodz. n

1 milimetr

2 tysiąc

Kłóć sie dalej z faktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę - pokaż mi który naciąg na więcej niż 2mm grubości w dowolnym miejscu. Oczywiście poza obręczą - obręcz to obręcz, nie naciąg.

 

[ Dodano: Pon 13 Lut, 2006 ]

http://www.musicdealer.com.pl/evans/katalog/evans_remo.html

 

Może się oczywiście nie znają... Ale przyznasz, że G1 (10mil) nie jest 40 razy grubszy od Power Center (0,254mm).

 

Dowiem się jakie to jednostki, ale zwracam uwagę, że używamy systemu metrycznego, Amerykanie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power Center ma 10 mil naciagu plus 5 mil latke.

Wiesz, jak slownik Ci tlumaczy, ze to milimetry to nie klocilbym sie- moze oni to mierzą w innym momencie niz ostateczny albo w innym miejscu? Zreszta okreslenie 0, 5,7 mil jest lapesze do zapameitania dla nas, prekusistow, jesli chcemy pogadac o naciagach niz np 0,254mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak nastroic werbel, znaczy sie cos regulowac sprezyne naciag gorny dolny, zeby uzyskac brzmienie takie glebokie jakby kartonowe, czesto w metalowych kawalkach tak stroja. Mam metalowy werbel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kartonowe brzmienie to proponuje zainwestowac w jakis pozadny karton :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie to smieszne :biggrin: , ja bym cie odrazu zbanowal i podziekowal :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oczekujesz konkretnej odpowiedzi: kartonowe brzmienie można uzyskać dzięki kiepskiej okleinie na kiepskim werblu nie niedokładnym nastrojeniu werbla.

 

Ale to nie ten topic. Bieżący jest o tym "Co zrobić aby werbel dobrze brzmiał"

 

Wiec ban to się Tobie by należał w pierwszej kolejności, no nie?

 

peace.

 

@shalaq: grubość naciągu jest stała, wyjąwszy jego krawędzie i patenty typu reverse dot i podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazas ze powinienem zalozyc nowy temat?? Moze dla mnie kartonowe brzmienie jest to dore brzmienie:], przecierz dobrze wiecie o co mi chodzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu naciagasz naciagi bardzo mocno, az werbel traci głębie, ale zeby brzmialo ci profesjonalnie to musisz miec pro werbel :P poeksperymentuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@shalaq: grubość naciągu jest stała, wyjąwszy jego krawędzie i patenty typu reverse dot i podobne.

Słuchaj Cieniu nie chce sie klocic, nie wiem jak oni to licza, dla mnie jest to wygodniejszy sposob na okreslenie grubosci naciagu :) pis:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The single-ply industry standard...G1s blend warmth, sustain, and articulation. The high-performance 10mil film ensures that the G1 is both durable and expressive. The coating adds additional warmth, focus, and depth.

 

to chodzi o grubosc obreczy ze ma 10 mm w ktora wklejony czy wtopiony czy jak on tam robia jest naciag

 

same naciagi maja : 0,125 - 0,250 mm - tak te zakresy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zauważyłem różnych grubości obręczy. Podobno jest standard coby pasowały do bębnów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyliście już kłótnię?

 

to teraz ja się powymądrzam

 

po pierwsze, kupcie sobie lepszy słownik, bo ten na onecie to bubel

 

po drugie, jak już zauważył ktoś z was, w USA obowiązuje nieco inny system miar niż u nas

 

"mil" to skrót od milicala, a nie od milimetra, który od zawsze oznacza się jako "mm"

 

milical to 0,001 cala czyli w przybliżeniu 0,025 milimetra.

 

w związku z tym, naciąg genra G1, o grubości 10mil w amerykańskim systemie metrycznym u nas ma 0,25 mm, czyli jakby nie patrzeć, mniej niż milimetr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...