Skocz do zawartości
Emildrum

Co zrobić aby werbel dobrze brzmiał???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam power center z kropką i jest dużo w stanie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, power center z kropką to bardzo dobry wybór, sam miałem go kiedyś na starym werblu, a na dole Snare Ambasadora (ten rezonansowy).

Gadał jak z bajki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie. Zastanawiałem się, czy je zadać, bo i tak wszyscy mnie wyśmieją, ale co tam.

Do rzeczy. Mam super hiper metalowy werbel Polmuza. Niesamowicie podoba mi się brzmienie werbla Chambersa. Wiem, że mogę kupić sobie werbel Pearl'a sygnowany przez niego, ale mnie niestety na niego niestac. Moje pytanie jest następujące: jakie naciągi i sprężyny założyć na mojego złoma, żeby chociaż brzmienie poszło w tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remo Coated Ambasador na górę.

Remo Ambasador Snare na spód.

Pearl Sprężyna do Werbla 14 (22 struny) http://DrumCenter.pl sprzedaje je za 39 zl.

Na pewno poprawi Ci brzmienie werbla. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno poprawi Ci brzmienie werbla. :biggrin:

Taaak... Tylko jest jeden mankament :

super hiper metalowy werbel Polmuza

Czy temu werblowi coś pomoże to szczerze wątpię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"hakael1977"

Czy temu werblowi coś pomoże to szczerze wątpię .

 

Na pewno mu pomoże,trzeba trochę poszperać przy strojeniu. :biggrin:

Po za tym @Farel nie ma pieniędzy na kupno lepszego(droższego) :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje twierdzenie jest sprzeczne. Policz sobie ile kosztuje to co łaskaw byłes wymienić jako remedium na wszelkie zło tego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Teraz mały offtop: na jaki werbel polowac z segmentu do 300 zł, który podobny by był do brzmienia, które wymieniłem wcześniej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz mały offtop: na jaki werbel polowac z segmentu do 300 zł, który podobny by był do brzmienia, które wymieniłem wcześniej??

 

Nie wiem czy podobne, ale warto sę zainteresować, szczególnie że to już sprzęt dość fajny:

 

http://allegro.pl/item312244223_uwaga_werbel_pdp_100_brzoza_.html

 

http://allegro.pl/item314798641_mapex_m_birch_werbel_14_x_5_1_2_.html

 

Albo troszkę dołożyć

 

http://allegro.pl/item313580770_nowy_werbel_sonor_force_2007_blue_fade_koszulka.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Cień"

Oszczędzać.

 

Pomyśl że ktoś może nie mieć takiego "komfortu" jak TY.(oszczędzać!!!Z czego??Jeżeli nie ma dochodów??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega przecież jest w stanie wydać te 300zł, więc jakąś kwotę chyba jest w stanie dozbierać... A urodziny? a wizyta u babci? a zrezygnowanie z paczki chipsów? :) Grosz do grosza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie Twoja rada za 150 zł jest co najmniej niepoważna, prawda?

 

Nie będę się wymądrzał, chociaż mam coś w kwestii do powiedzenia - na cały swój sprzęt zapracowalem sam. Jeżeli kogoś nie stać na sprzęt, lepiej poświęcić czas na pracę zamiast na granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z werblem. Po wystrojeniu ( do końca nie umiem tego robic ale jako tako udało się) wybrzmiewa tak jakbym uderzał w metalowy werbel. Zwariowac można jeśli nie założe ringa i to takiego grubego to po prostu masakra. Pomijam że wogóle sprężyn nie słychać ( o tym piszę w temacie sprężyn) ale to metaliczne wybrzmienie mnie zabija. Jeśli obniżę naciąg to znowu brzmienie jest do ..... . Nie wiem czego to wina. Naciągi u góry Remo ambassador, na dole Evans, sprężyny powersound wszystko powinno gadac idealnie a tu nic. Werbel jest praktycznie nowy Gretsch'a. Metaliczny pogłos wpędza mnie w depresję. Generalnie mogę go wytłumiać ale nie o to chodzi żeby werbel bez tłumika wogóle nie grał. Jak gram gdzieś na koncertach to akustycy mi mówią, że werbel brzmi jak tom!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro brzmi jak tom, to poświęć trochę czasu i kombinuj ze strojem jak tylko się da... ale w takim werblu, bez tłumików raczej nic nie zmienisz.

 

PS. To jest werbel zestawowy tak? ...Jak tak, to nie licz, że to będzie jakiś Super Werbel (nawet jak zestaw kosztował 3-4tyś.)

 

[ Dodano: 28-05-2008, 09:22 ]

Lub poproś też, kogoś kto dobrze umie stroić, ażeby Ci pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest werbel z zestawu , ale bez przesady nie jeden Amati brzmi lepiej. Albo wogóle brzmi. Zestaw to:

http://drumcenter.pl/product-pol-2529-Gretsch-Catalina-Maple-Mocha-Fade.html

 

Niestety nie znam nikogo z okolic Gdańska kto mógłby mi pomóc, a na koncertach to zawsze za głośno i mało czasu żeby kogoś poprosić. Już myślałem żeby wykupić gdzieś lekcję gry na perkusji i poświęcić ją na wykręcenie werbla - ale też nie wiem gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Amati brzmi lepiej, no to coś rzeczywiście musi być nie tak :doubt: Musisz podejść do kogoś kto się zna, bo tak nie da rady powiedzieć nic. Tak w ogóle masz może jakieś próbki dźwiękowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Musisz popracować nad strojem oraz napięciem sprężyn. To jest cała filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słychać sprężyn? Poluzuj sprężyny, poluzuj Rezo.

Metaliczny pogłos?? Zapewne najbardziej przy rim shocie - Popracuj na strojeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to wina złego strojenia. Werbel Cataliny słynie z tego że jest bardzo mocną stroną tego zestawu, powinen brzmieć bardzo dobrze. Nie jest to z pewnością jego wina(chyba że ma jakąś wade). Wystrój go dokładnie. Najpierw rezo , później załóż góre. Jeżeli są to nowe naciągi, to podciągnij naciąg tak że po przyciśnięciu palcem na środku, bedą widoczne nierównośći błony. Przyciśnij ze 12 razy środek naciągu, niech sobie pooddycha i sie ułozy. Potem zacznij stroić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nikt nie poruszył kwestii brzęczenia w studio sprezyn.

 

Jak nam wszystkim wiadomo, na probach sprezyna daje jak cholera, a jak jest w studio? moze pytanie bardzo blache, ale jestem laikiem jesli chodzi o prace studyjną, dlatego pytam. ;)

 

prosiłbym o jak najbardziej wyczerpująca wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nigdy nie nagrywałem w studiu, ale przecież instrumenty nagrywane są oddzielnie. Więc niby dlaczego miałyby się odzywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale na moje oko mikrofon, ktory zbiera werbel... a zresztą:

 

nagrywasz w studio. grasz rytm werbel-stopa-stopa-werbel przypuscmy osemkami... no i logiczne jest, ze werbel-werbel zostanie zebrany, ale jestem ciekaw czy stopa (ktora, jak ustalilismy reaguje ze sprezynami) nie bedzie wplywala na sprezyny werbla, a te nie przekaza dzwieku do mikrofonu.

 

troche zagmatwane, ale mam nadzieje ze rozumiecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...