Skocz do zawartości
koles1514

Jaki polecicie stołek dobry do 150 zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wujek przerabiał temat podobnych stołków to jest dobry stołek dla pianistów czy coś takiego ale nie dla perkusisty dla perkusisty musi być solidny już 5 razy bardziej wolałbym tą używkę pearla co wysłałem, on tylko się wydaje solidny ale te śruby co są one szybko ulegną nie będą trzymać albo coś takiego ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodziłbym sie z Dadochem, a z włascicielem tego pearla rozmawiałem

 

[ Dodano: 24-02-2016, 14:40 ]

wole inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadoch,

 

Bzdury wypisujesz. To jest dobry stołek, nie tylko dla pianistów, dla perkusistów również. I cena jest bardzo konkurencyjna biorąc pod uwagę wykonanie i wygodę użytkowania.

 

Ta używka Pearla tak się składa, że po pierwsze jest dużo mniej wygodna z racji rozmiaru siedziska, po drugie przy dużej wadze grającego istnieje ryzyko obsuwania się stołka (i tak - piszę to, jako endorser tej marki, w Pearlu za dobry stołek niestety trzeba dać znacznie więcej).

 

Tych rzeczy przy tym Akmuzie nie znaznasz. Już pomijam, że ten Akmuz jest dużo stabilniejszy.

 

I nie "czy coś takiego", "albo coś takiego", "wujek", "kumpel", "kolega kolegi".

Sam najpierw przetestuj, a potem się wypowiadaj, a nie filozofujesz nie znając tematu.

 

[ Dodano: 24-02-2016, 21:54 ]

koles1514,

 

Szczerze polecam tego Akmuza, kupując tego Pearla możesz się rozczarować. Jeżeli Akmuz nie przekonuje, to radzę dalej poszukać. Ale w zasadzie mając dobry stołek na celowniku, nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z tymi stołkami jak i moi znajomi i nie polecają ani takich ani podobnych "konstrukcji" z racji słabych tych śrub z gwintami które się lubią ukręcać albo coś w tym stylu ja wolę dać więcej za stołek i mieć solidny a nie taki żebym się modlił żeby w połowie grania się nie złamał w pół czy widziałeś kiedyś perkusistów różnych żeby używali takich stołków? nie mówię tutaj o początkujących itp itd.. ale nie o takich super znanych bo zaraz powiedzą że oni mają sponsorów i mają za free itp :) ale wszyscy Polscy drummerzy używają solidnych stołków np Adam tkaczyk , Bartek Pawlus itp itd :) znam ich opinie na temat takiego sprzętu oni akurat używają dw z wyższej półki nieco bo za 700zł ale chodzi o ten sam fakt "solidności" po tym stołku nie widać tego kompletnie żeby był solidny, ja ci nie bronię w żadnym wypadku kupienia tego ale wiem z własnego przekonania i opinii innych także zastanów się 2 razy zanim kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wypowiedź zupełnie nie wskazuje na to, że miałeś do czynienia osobiście. Wspominasz tylko wujka.

 

Ja natomiast miałem okazję osobiście go testować i biorąc pod uwagę wiele innych modeli (w sklepie są również wysokie modele między innymi Tamy, DW) mogę śmiało stwierdzić, że ten jest w tej cenie bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Ja też na codzień używam topowych modeli 2000 i 2500 Pearla, natomiast przy cenie 150 zł, bo o takiej rozmawiamy, stołek ten jest trafionym wyborem. A konstrukcja właśnie jest taka, że nie ma mowy o przekręcaniu się śrub, jak np. w przypadku pulpitów tej firmy - i tu jest dla mnie miłe zaskoczenie.

 

I nie pisz, że "nie widać, żeby był solidny", najpierw przetestuj osobiście, potem się wypowiadaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, stołek akmuza jest konkurencyjny, ale co do śrub dadoch ma rację :) Siedzisko, na pierwszą styczność z tyłkiem całkiem wygodne, ale niestety po 20 minutach czujesz surową dechę :D No i , przynajmniej ja, nie potrafię ustawić siedziska by się nie ruszało. Co do śrub to te plastyki szybko się urywają. Dawniej akmuz wypuścił stołek bez śrub dociskowych, nóżki rozkładały się w bardzo prosty sposób na zasadzie łóżka polowego. To była mega konstrukcja. Mimo to, porównując go z basixami itp. ten stołek wygrywa. Śruby zawsze można sobie dorobić porządniejsze. Dodam, że ważę ok 105 kg. i jestem posiadaczem pearl 2500 którego już 3 razy zniszczyłem :) - mocowanie trzymające nagwintowany pręt. A ten akmuz jest w salce i ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie uważam wzgledem spraw technicznych, nie kupiłem żadnego z tych powyżej wymienionych

 

[ Dodano: 25-02-2016, 08:53 ]

cos mam ale na oku na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę testował badziewia , wolę kupić stołek za 800 zł i mieć na kilka lat ..

 

[ Dodano: 25-02-2016, 18:19 ]

Poza tym właśnie nie będę go też testował z opinii innych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będę testował badziewia , wolę kupić stołek za 800 zł i mieć na kilka lat ..

 

[ Dodano: 25-02-2016, 18:19 ]

Poza tym właśnie nie będę go też testował z opinii innych..

 

 

 

Eh, o jakim stołku piszesz za 800 zł. który sprawi by siedziało się wygodnie, by dbał o krzywizny kręgosłupa, jak również stabilnością przypominał rosyjską lokomotywę :D Br 2500 nie ma konkurentów - a to stołek za trochę więcej kopiejek;takich stołków już nie produkują. Z resztą wymieniony stołek też ma wady ... niektóre elementy zrobione są z dursraluminium i nie da sie tego pomalować, a jak da, to niestety trzeba wyłożyc prawie wartość stołka. Podobno Roc and Soc są idealne, ale ja tego nie testowałem, a cenowo są 'konkurencyjne' ok 1600 zł. za stołeczek. Daj mi stołek za 800 zł. który jest wart uwagi, to bierę sam, bo potrzebuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty byś chciał stołek z masażem może jeszcze? :P o co ma jeszcze dbać stołek? :) by dbał o krzywizny kręgosłupa? to ty masz dbać o kręgosłup i w sposób jaki siedzisz ja nie rozumiem tego jak stołek może dbać o krzywiznę kręgosłupa jak siedzisz prosto na stołku to chyba wystarczająco dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ty byś chciał stołek z masażem może jeszcze? :P o co ma jeszcze dbać stołek? :) by dbał o krzywizny kręgosłupa? to ty masz dbać o kręgosłup i w sposób jaki siedzisz ja nie rozumiem tego jak stołek może dbać o krzywiznę kręgosłupa jak siedzisz prosto na stołku to chyba wystarczająco dobrze.

 

 

 

No i Twój post potwierdza to, że jednak gówno wiesz o stołkach :) Pearl 2500 jest zaprojektowany tak jak trzeba, każdy fizjoterapeuta to potwierdzi m.in. ja :) Czasami zapomina się o prawidłowej postawie siedzącej ciała i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akmuz - nowy kosztuje ok. 150 zł, a wydaje się być solidnie zrobiony. Sprawdzałem osobiście i sam chcę sobie sprawić.

 

http://www.sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/pl/p/AKMUZ-T-3-stolek-perkusyjny/3852

 

dziadostwo. miałem nie polecam no chyba aże chcesz któregos pieknego dnia uszzkodzić kregosłup jak ci siedzisko nagle opadnie o kilkanascie centymetrów :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc jaki stołek polecacie w cenie 150-200 zł?

 

dobry stołek to dbałość o swój kręgosłup. za 150pln nie kupisz niczego co zapewni ci komfort chyba że będzie to używka. pamiętajcie że na tym stołku spędzicie wiele godzin. czy warto katwać swój kręgosłup dziadowskim stołkiem ? czy lepiej zainwestować w coś co nie katuje pleców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akmuz - nowy kosztuje ok. 150 zł, a wydaje się być solidnie zrobiony. Sprawdzałem osobiście i sam chcę sobie sprawić.

 

http://www.sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/pl/p/AKMUZ-T-3-stolek-perkusyjny/3852

 

 

Kiedyś siedziałem na tym stołku w wynajętej sali prób i był koszmarny, ale nie chciałem się odzywać. Ale wczoraj grałem na nim koncert na cudzej perkusji. Masakra.

 

Do regulacji wysokości stołek ma szereg dziur, w które wsuwa się trzpień na sprężynie i poza tym jest blokowany śrubą. Wygląda rzeczywiście solidnie, ale dwa razy w ciągu koncertu opadł pode mną. Ważę poniżej 80 kg, więc naprawdę to nie powinien być dla niego wysiłek. Nie polecam. Za 100 - 150 zł można kupić najtańszy stołek Tamy albo Pearla i skręcić na siłę na dobrej wysokości, to bez porównania lepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...