Skocz do zawartości
DrumAttic

Pad dla początkującego: Evans ARF7GM czy RF6GM?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich!

 

Chcę zacząć przygodę z perkusją i na początek kupić pad do ćwiczeń. Przeczytałem wiele pozytywnych opinii o padach Evansa. Mam jednak pytanie: dlaczego cena pada 7'' jest niższa niż 6''?

http://allegro.pl/evans-arf7gm-pad-perkusyjny-cwiczeniowy-w-wa-i6022420219.html

vs

http://allegro.pl/evans-rf6gm-hq-pad-cwiczeniowy-i5961707703.html

 

Oprócz Allegro sprawdzałem też w ofertach sklepów. Czy chodzi tu o jakość wykonania tj. 6'' pad jest lepiej wykonany, dlatego droższy?

 

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy chodzi tu o jakość wykonania tj. 6'' pad jest lepiej wykonany, dlatego droższy?

Z grubsza tak, o to właśnie chodzi. Tylko ten 6" to jest standardowy pad, bez fajerwerków, a ten 7" to jest wersja oszczędnościowa, z cieniutką warstwą gumy.

Ten 6" ma niby takie samo odbicie pałki jak normalny naciąg. Trochę w to wątpię, bo jednak pad zawsze będzie deską z gumą, a naciąg ma pod spodem powietrze, wiec różnice muszą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden pad nie będzie odbijał pałki jak w normalnej perkusji ;) także raczej każdy pad spełni twoje wymagania kwestia np jaka grubość gumy itp. desing , rozmiar pada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez fajerwerków, a ten 7" to jest wersja oszczędnościowa
No co Ty, mam realfeela 7 i 12 i w 7 jest inna guma, ale nie można na pewno go nazwać wersją oszczędnościową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez fajerwerków, a ten 7" to jest wersja oszczędnościowa
No co Ty, mam realfeela 7 i 12 i w 7 jest inna guma, ale nie można na pewno go nazwać wersją oszczędnościową.

Ale tak właśnie promuje ten produkt Evans - jako rozwiązanie klasy 'value'. To oczywiście nie znaczy, że jest to produkt zły. W końcu Pearl Export to miały być też bębny 'entry level', a sprawdzały sie na wielu scenach, mniejszych studiach itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej w kontekście rozmiaru, a nie gumy.

Zresztą pad to pad, nie ma tutaj bardziej pro i mniej pro, bo to nawet nie jest instrument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą pad to pad, nie ma tutaj bardziej pro i mniej pro, bo to nawet nie jest instrument.

Zgadzam się w całej rozciągłości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...