Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Dopiero zaczynam grać i nadszedł czas na kupno jakiegoś zestawu. Na akustyczną, niestety, nie mam miejsca, poza tym mieszkam w bloku.

Moje pytanie brzmi, jaki zestaw elektroniczny byłby najlepszy w cenie w okolicach 2 tysięcy złotych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się porządnie nauczyć grać zapomnij o elektroniku, kup pada i pałki na początek i kołuj salkę później :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz się porządnie nauczyć grać zapomnij o elektroniku, kup pada i pałki na początek i kołuj salkę później :)

 

O czym ty gadasz.. nie mąć mu w głowie widzisz sens odstawienia kupna elektronika i kupienia pada? lepiej nauczy się grać na całym zestawie a nie na samym padzie pad może z czasem sobie dokupić i trenować gdzieś w pracy/trasie itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym się różni zwykły pad od pada elektronicznego?

 

Dlatego to jest bez sensu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jestem dziewczyną, to tak na przyszłość. Po drugie - wolałabym jednak mieć od razu cały zestaw, niż kupować na razie tylko pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pady siateczkowe odbijają mocniej i gra się łatwiej, co wyrabia złe nawyki i problemy z wydobyciem dźwięku z prawdziwego instrumentu, sam miałem parę lat przerwy w graniu na akustyku z racji właśnie braku miejsca do gry i odczuwam to po dzis dzień (swoją drogą skonsultowałem z jednym z najlepszych perkusistów w Polsce na priv lekcji). Chyba ze mowimy o umiejtenosci wystukania rytmow i traktowania gry tylko jako niedzielne hobby - wtedy kup sobie jakiegos uzywanego Rolanda (o dig drumach i innych zapomnij, szkoda kasy)

Yo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od "typu" człowieka ja np. cały czas gram na elektryku ale od czasu do czasu siadam za akustykiem i nie mam jakiegoś dyskomfortu albo coś takiego gra mi się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pady siateczkowe odbijają mocniej i gra się łatwiej

Nie gra się łatwiej, gra się inaczej. A obecnie porządne siatki pokroju Remo Silentstroke dają realne odbicie. Niski strój jeszcze je zmniejszy. Perkusja elektroniczna to fajna sprawa, odświeża podejście do bębnienia. Nigdy, przenigdy nie odda duszy akustyka, ale jako jego substytut i dopełnienie w domu będzie świetną opcją. Na plus jest też możliwość nagrywania ścieżek midi.

 

Co do hejtu na Dig Druma - uważam, że to lepsza opcja od niskobudżetówek znanych firm. Mam DD z modułem TD-9 od 3 lat i fakt przez ten czas wysypało mi się kilka blach, ale teraz jakość uległa poprawie. Również podejście Pana Kazimierza jest godne podziwu - ZAWSZE darmowa naprawa/wymiana, świetny kontakt i rady.

 

Poza tym równie dobrze można powiedzieć, że złe nawyki wyrabia ćwiczenie na poduszkach. Elektryka po prostu nie można traktować jako perkusji akustycznej. To są dwa różne światy. Zgadzam się za to, że na początek perkusja akustyczna + salka, dopiero później -ewentualnie- elektryk. No, ale jeśli już, to koniecznie z padami siateczkowymi.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do hejtu na Dig Druma

 

Jaki hejt? Wśród kilkuset zadowolonych osób pecha miały może 2-4 osoby. Określenie na wyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz się porządnie nauczyć grać zapomnij o elektroniku, kup pada i pałki na początek i kołuj salkę później :)

 

O czym ty gadasz.. nie mąć mu w głowie widzisz sens odstawienia kupna elektronika i kupienia pada? lepiej nauczy się grać na całym zestawie a nie na samym padzie pad może z czasem sobie dokupić i trenować gdzieś w pracy/trasie itp..

Jest dokładnie jak piszesz. Przecież jest to osoba początkująca więc elektronik w domu a na lekcje do nauczyciela z zestawem akustycznym. Idealne rozwiązanie.

Oczywiscie pad też musi być bo bezsensu ładować po werblu siateczkowym elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...