Skocz do zawartości
rafall93

Gretsch Catalina Maple vs PEARL Vision VBX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Gretscha Catalina maple i chciałbym wymienić na PEARL Vision VBX czy to dobra zmiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy dlaczego chcesz zmieniać. To bębny podobnej klasy, więc:

- jeżeli to zmiana aby tylko coś zmienić, to w miarę ok (ale żaden upgrade)

- jeżeli chcesz zmienić klon na brzozę, to w miarę ok (podobna klasa)

- jeżeli chcesz zmienić bębny na lepsze, to zły pomysł; raczej celuj w Mastersa (BRX, BCX)

Na pierwszy rzut oka pomysł niezbyt udany, ale napisz co Cie motywuje do zmiany, może wtedy będzie łatwiej ocenić ten plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić bębny na lepsze to priorytet tej zmiany, słuchając tych bębnów na YT brzmią całkiem przyzwoicie ale wiadomo, że nie można kierować się specjalnie brzmieniem YT. Z tym, że Catalina mnie zawodzi, nie trzyma stroju, słabo brzmi (ma wysokie przydźwięki a wymiana z CM na VBX to nie wielka dopłata finansowa a na plus składa się to, że Pearl ma wymiary 12, 13, 16 czyli niższe brzmienie co idzie mi na rękę. Też wolałbym BCX ale nie ma nigdzie używek a cena nowej to 5000 co lekko mnie boli. Dzięki za pomoc i liczę, że pomożesz w podjęciu decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zamienić na lepsze to lepiej od razu półkę wyżej a nie 2 bębny z tej samej klasy:) A ta różnica w klonie i brzozie nie będzie AŻ tak słyszalna. Także nie, to nię będzie dobra zmiana:) Btw, katalinka dobrze nastrojona to całkiem przyzwoite bębny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z całej rozciągłości. Zmiana na tego Pearla to będzie dreptanie w miejscu, a problemy ze strojem mogą się pojawić równie prawdopodobnie.

Niedawno ktoś na forum oferował używanego Mastersa BRX - takich bębnów szukaj.

Jeżeli drewno nie jest dla Ciebie najistotniejsze, to rozejrzyj się też za Yamahą Beech Custom. To w miarę niedrogie bębny, ale produkowane były w Japonii z wielką dbałościa o każdy detal.

Szczerze mówiąc to bardzo mnie dziwią Twoje słowa na temat Cataliny, ja mam jak najlepsze doświadczenia z tymi bębnami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. wielkie dzięki za pomoc, czyli nie kupuję tych garów. Czekam na BCX wstępnie. A jakie drewno proponujecie? Szukam brzmienie +/- takie jak Mario Duplantier z Gojiry (wiem, że to dziecinne przykłady ale nie znam się tak na drewnie) :) Zależy mi na tym aby nie było dziwnego przydźwięku po każdym uderzeniu jest takie ,,pił" co mnie denerwuje. Tak wiem, że potrafią zabrzmieć spoko ale szybko puszczają strój i krawędzie są nie do końca równe, stroję dość nisko a one i tak mają wysoki przydźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przy każdych garach są jakieś przydźwięki. Zamiast wymieniać od razu cały shellset po prostu pobaw się wygłuszaniem(moonżelki są skuteczne w tej kwestii). Osobiście klonu nigdy bym nie zamienił na brzozę, zresztą Catalina to bardzo dobre beczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...