Jump to content
Sign in to follow this  
myattaman

Zsuwający się w stopie bijak

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z bijakiem stopy - śruba, która powinna trzymać go na miejscu ma luzy, przez co nie dociska go w punkcie, tylko kręci się w gwincie. Bijak przy graniu po prostu spada.

W jaki sposób można to skorygować?

Z opisu wynika, że masz po prostu przekręcony / ukręcony gwint śruby trzymającej bijak. Najprostszą metodą jest wkręcenie (na siłę) śruby o większej średnicy, wtedy wykona się nowy gwint domową metodą. Pozostałe opcje to użycie gwintownika lub zestawu do naprawy gwintów, wtedy można użyć tą samą śrubę (nie wiem tylko czy są zestawy naprawcze tak małych rozmiarów).

Idą, bo mogłem dostać odpowiedź, że mam 1. wymienić dany element stopy, 2. wymienić całą stopę, 3. uszczelnić we wspomniany sposób, 4. zmienić bijak itd.

Widzę drobną różnicę finansową między wymianą stopy a śruby.

EDIT: Tak, to moja pierwsza stopa w życiu. @Squarek - gwint mam uwalony ale w tej plastikowej tubie, przez którą śruba przechodzi.

Wymiana elementu to parenaście złotych + narzędzia, ostatnio to robiłem. Stope całą wymieniać to głupota. Tak samo nie da nic zmiana bijaka bo nie tu tkwi problem. Można nagwintować ponownie luz nagwintować większy gwint tylko wtedy juz srubę z tym perkusyjnym łbem czworokątnym bedzie ciezko znaleźć rozmiar większą. Polecam metodą poleconą powyżej tzn, taśma teflonowa nawinięta na gwint śruby (dosyć grubo), jeśli sam gwint ani śruba nie są solidnie uszkodzone. Jest to sposób najtańszy ale polecałbym wtedy juz nie wykręcać tej śruby bo taśma szybko się spartoli i trzeba bedzie nawijać jeszcze raz.

Nakręciłem trochę teflonu, dopchnąłem jeszcze watką i trzyma siłowo w miejscu. Gram tak kilka dni i nic się jeszcze nie przesunęło, a stopy nie oszczędzam (chociaż pewnie i tak gram bardzo delikatnie).