Jump to content
Sign in to follow this  
myattaman

Zsuwający się w stopie bijak

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z bijakiem stopy - śruba, która powinna trzymać go na miejscu ma luzy, przez co nie dociska go w punkcie, tylko kręci się w gwincie. Bijak przy graniu po prostu spada.

 

W jaki sposób można to skorygować?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z opisu wynika, że masz po prostu przekręcony / ukręcony gwint śruby trzymającej bijak. Najprostszą metodą jest wkręcenie (na siłę) śruby o większej średnicy, wtedy wykona się nowy gwint domową metodą. Pozostałe opcje to użycie gwintownika lub zestawu do naprawy gwintów, wtedy można użyć tą samą śrubę (nie wiem tylko czy są zestawy naprawcze tak małych rozmiarów).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idą, bo mogłem dostać odpowiedź, że mam 1. wymienić dany element stopy, 2. wymienić całą stopę, 3. uszczelnić we wspomniany sposób, 4. zmienić bijak itd.

 

Widzę drobną różnicę finansową między wymianą stopy a śruby.

 

EDIT: Tak, to moja pierwsza stopa w życiu. @Squarek - gwint mam uwalony ale w tej plastikowej tubie, przez którą śruba przechodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymiana elementu to parenaście złotych + narzędzia, ostatnio to robiłem. Stope całą wymieniać to głupota. Tak samo nie da nic zmiana bijaka bo nie tu tkwi problem. Można nagwintować ponownie luz nagwintować większy gwint tylko wtedy juz srubę z tym perkusyjnym łbem czworokątnym bedzie ciezko znaleźć rozmiar większą. Polecam metodą poleconą powyżej tzn, taśma teflonowa nawinięta na gwint śruby (dosyć grubo), jeśli sam gwint ani śruba nie są solidnie uszkodzone. Jest to sposób najtańszy ale polecałbym wtedy juz nie wykręcać tej śruby bo taśma szybko się spartoli i trzeba bedzie nawijać jeszcze raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakręciłem trochę teflonu, dopchnąłem jeszcze watką i trzyma siłowo w miejscu. Gram tak kilka dni i nic się jeszcze nie przesunęło, a stopy nie oszczędzam (chociaż pewnie i tak gram bardzo delikatnie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...