Skocz do zawartości
Crowmaster

Roland TD3 + Addictive Drums 2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chcialbym Was prosic o pomoc bo od trzech dni nie moge sobie poradzic.

 

Mam modul Roland TD3, kabelek MIDI USB i Addictive Drums 2. Sciagnalem tez jakis ASIO4ALL v2. Probowalem to wszystko skonfigurowac i nagrywac w reaperze, ale ciagle jest glucho. Moglby ktos napisac instrukcje krok po kroku jak to wszystko ustawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podpinasz kabel do kompa

2. Włączasz moduł, potem włączasz reapera.

3. Tę operację wykonujesz tylko raz by skonfigurować MIDI - wchodzisz w Reaperze w PREFERENCJE, zakładka URZĄDZENIA MIDI i w każdej pozycji w dwóch okienkach klikasz prawym i wybierasz ENABLED/ENABLED+CONTROL.

4. Ścieżka -> WSTAW INSTRUMENT WIRTUALNY NA NOWEJ ŚCIEŻCE

5. Wybierasz AD2.

6. Już w AD2 z okna mapowania wybierasz moduł Roland TD3.

 

Grasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wg instrukcji. Niestety głucho. Uderzenia w ogóle nie sa rejestrowane. Jak dodaje AD jako intrument wirtualny to jak sie pokazuje okienko "FX track" to po nacisnieciu jakiegos bebna nic nie gra, a jak sobie odpale AD osobno to slychac jak sie na cos nacisnie, ale tez nie rejestruje uderzen z zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przepiąć kable midi w module - wyjście IN do OUT a OUT do IN. U mnie i u kumpla tak musi być. na kablu Midi mają się świecić obie kontrolki. Przed tym wszystkim zamknij Reapera a po przepięciu odpal go ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam. Pożyczyłem od kuzyna taki oto sprzęcior https://goo.gl/photos/SWwRAaFUr5HeXT4r5 (kabel MIDI USB). Z pomocą MVA udało mi się ustawić, żeby to działało z AD2 i Reaperem, ale zauważyłem, że nie są wychwytywane wszystkie uderzenia. I teraz pytanie, czy to wina tego kabelka, wiem że to taniocha za 30zł, czy musze sie pobawić z czułościami w AD2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich uderzeniach mowa? W jakich sytuacjach to się pojawia? Jeśli to szybkie następujące po sobie uderzenia, warto zajrzeć do ustawień modułu (Twojego TD3) i zorientować się jaka wartość tkwi przy RETRIG CANCEL danego pada. Im wyższa, tym częściej będzie wycinać szybsze uderzenia. Należy ją zmniejszyć do minimum (przynajmniej na padach innych od padu stopy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...