Skocz do zawartości
oceter

Problem z claw hookami i obrecza

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, proboje wystroic nisko 20 calowa stope i nie wiem czy wszystko jest z nia ok. Mianowicie przy nastrojeniu do znikniecia fald, moge lekko poruszac claw hookami. Oczywiscie stawiaja jakis opor ale myslalem ze beda siedzialy nieruchomo. Moze to byc jakas wada konstrukcyjna ? Sama obrecz tez sama z siebie nie lezy idealnie centrycznie, w zaleznosci jak ja zaloze z jednej strony moze odstawac troche poza naciagiem a po przeciwnej troszeczke sie chowa na naciag (ale sa ta odleglosci male, max centymetr). to normalne, a moze zle zakladam wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie stawiaja jakis opor ale myslalem ze beda siedzialy nieruchomo.

Albo za nisko nastroiłeś, albo masz za dużo siły w garści. Skoro zniknęły fałdy to raczej to drugie.

Sama obrecz tez sama z siebie nie lezy idealnie centrycznie, w zaleznosci jak ja zaloze z jednej strony moze odstawac troche poza naciagiem a po przeciwnej troszeczke sie chowa na naciag (ale sa ta odleglosci male, max centymetr). to normalne, a moze zle zakladam wszystko ?

Zdecydowanie nie jest to normalne, ale źle założyć obręcz to trzeba sporego antytalentu. Prawdopodobnie Twoja obręcz nie jest idealnie okrągła (albo korpus centrali, ale to by wyszło przy zakładaniu naciągu). W przybliżeniu możesz to ustalić mierząc średnicę obręcy w kilku miejscach. Powinno być 51cm (może parę mm więcej). Jak Ci wyjdzie w jednym miejscu 51, a w drugim 52 to będzie wiadomo - obręcz nie jest okrągła. Niewielkie odchylenie rzędu 2-3mm należy uznać za mieszczące się w granicach dopuszczalnego błędu, ale 1cm to już porażka. Jeżeli to jest obręcz metalowa, to można próbować ją naprawić, ale bez odpowiedniego sprzętu to będzie trudne i raczej nie warto, bo obręcz w sklepie kosztuje ok 70 zeta. Jeżeli to jest obręcz drewniana to wątpię czy cokolwiek da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede niedlugo przestrajal to zmierze, ale byc moze to zaden blad bo obydwie obrecze (z przodu i z tylu) zachowuja sie tak samo (niby korpus moglby byc krzywy...). A mam jeszcze pytanie - czy otwór wentylacyjny powinien znajdować się bliżej naciagu rezo czy uderzanego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korpus moglby byc krzywy

Niestety, to sie zdarza.

czy otwór wentylacyjny powinien znajdować się bliżej naciagu rezo czy uderzanego

Wątpie, aby istniała na to jakaś reguła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...