Skocz do zawartości
BartowskY

Tłumienie jak w słuchawkach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam słuchawki bardzo dobrze tłumiące. Dźwięk perkusji w nich jest boski. Czy da się osiągnąć ten sam efekt bez słuchawek? Posiadam perkusję Amati (nie piszcie, żeby ją zmienić) , naciągi na tomach REMO Emperor, na werblu REMO Ambassador. Perkusja w słuchawkach brzmi bardzo ciepło i dźwięk jest podobny do tego:

Kiedy zdejmuje słuchawki, jest tak zimny, że żeby moje uszy nie cierpiały, muszę przerwać grę i odczekać kilka minut i potem mogę wrócić do grania. Czy wata, albo jakaś pianka w bębnie to dobry pomysł?

 

Piszcie co o tym sądzicie i co zrobić, żeby dźwięk perkusji bez założonych słuchawek był tak ciepły jak z założonymi słuchawkami.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

 

Bartłomiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, bębny na nagraniach i w słuchawkach nigdy nie brzmią tak jak ja surowo, na żywo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale można iść w tym kierunku. Skoro fale dźwiękowe idą przez słuchawki, gdzie się tłumią, to mogą iść przez coś typu tłumik, i już w bębnie będą stłumione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważnym elementem brzmienia jest akustyka pomieszczenia. Perkusja zupełnie inaczej brzmi w fajnie wytłumionym pomieszczeniu, a inaczej w pustym pomieszczeniu gdzie są tylko gołe ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czytałem o adoptowaniu pomieszczenia i ponoć 70% jakości dźwięku zależy od akustyki pomieszczenia :o . Muszę się jeszcze dowiedzieć się jak to zrobić, bo ponoć pianki "piramidki" z allegro, to strata pieniędzy. Będę szukał na różnych forach i mam nadzieję, że i na tym się coś znajdzie.

 

[ Dodano: 26-04-2016, 06:58 ]

Po zmiksowaniu nagrania i dodania dużo niskich częstotliwości, a zmniejszenie mniejszych wszystko wygląda mniej więcej tak:

(tak wiem, że jest nie równo. To dopiero próby.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z żelkami tłumiącymi, powinny pomóc z przydźwiękami i obetną trochę wysokie tony. W słuchawkach wszystkie częstotliwości zostają stłumione, ale najbardziej wytłumiona jest góra [bass ciężko stłumić] - stad wszystko cieplej brzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...