Jump to content
aluta931

elektryczna perkusja

Recommended Posts

Czy grając koncerty na elektrycznej perkusji, jest takie samo odczucie dla słuchacza jak by perkusista grał na bębnach akustycznych?

I która według was perkusja jest lepsza jeśli chodzi o koncerty?

Bo o transport to wiadomo. :)

Pozdrawiam

Jak przyśrubujesz brzmienie albo użyjesz odpowiednich narzędzi to dla słuchacza odczucie będzie identyczne.

Elektroniczna jest bardziej kompaktowa,więc jeśli ktoś dużo koncertuje,to jest to dobra alternatywa,np grając na weselach.Ja jestem tradycjonalista i wole akustyka,wygląda pięknie i brzmi pięknie (o ile dobrze nastrojona :D )

Elektroniczna,wygląda jak jakaś zabawka,co kto lubi.

Elektroniczna,wygląda jak jakaś zabawka,co kto lubi.

Rozumiem, że KAŻDA tak wygląda? ;)

Jak dla mnie każda :badgrin:

Moim zdaniem jeśli chodzi o jakieś większe koncerty, radzę wybrać elektryczną. Na mniejsze akustyczną. Osobiście wolę akustyczną bo mam już wprawę jeśli chodzi o koncerty ;) .

Pozdrawiam gorąco!

Czy grając koncerty na elektRONICZNEJ perkusji, m\

warto zapamiętać ;), elektryczna to może być gitara ( różnice są zasadnicze). Bez złośliwości to napisałem

Czy grając koncerty na elektRONICZNEJ perkusji, m\

warto zapamiętać ;), elektryczna to może być gitara ( różnice są zasadnicze). Bez złośliwości to napisałem

Kwestia nazewnictwa,perkusja elektroniczna,bez elektryczności nie zagra,więc można by i tak ją nazwać ;)

Można, ale chodziło mi o różnice np elektryczną tzn taka ze przesyła dźwięk, elektroniczną przerabia dźwięk. Ja mysle ze na koncert lepsza jest akustyczną, ale owszem jak jest duży koncert to łatwo o rozstrójenie, nagłośnienie wszystkiego w zależności jak sie podpina, itp. Elektroniczna tak jak mówicie ale jak np chce sie cos zmienic w dźwięku poprzez inne używanie blach to raczej sie nie da, za to można podpiac jednym kablem. Wybrac brzmienie itp

[ Dodano: 02-06-2016, 16:00 ]

Na słuchawkach raczej dużą różnica, miałem okazję sprawdzic w studio grając na elektronicznej

Kurde, ludzie - ja bym się wstydził wyjść na cenę z jakimiś plackami. Nie mówiąc już o brzmieniu które nijak ma się do dobrze ukręconego akustyka. Jest sztuczne. Nie mówiąc już o brzmieniach - mam na myśli presety, które użytkownik dobiera sobie na słuchawkach z tesco lub innych altusach - na dużym systemie rozstrzał jest taki ze albo stopa przewalona, albo blach nie ma. A realizator nie ma wpływu na poziomy poszczególnych instrumentów co jest chyba największą wadą. Zwykle kończy się tym że we wszystkich instrumentach jest zbyt dużo basu - z racji tego że zwykłe słuchaweczki nie przeniosą tego dołu w taki sposób jak nagłośnienie estradowe.

Moim zdaniem jeśli chodzi o jakieś większe koncerty, radzę wybrać elektryczną. Na mniejsze akustyczną.

:badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin: :roll: :lol: :lol: :badgrin: :badgrin: :badgrin:

pozdrawiam autorkę wesołego wpisu .