Skocz do zawartości
Demian

Shure SE215

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

postaram się możliwie krótko przedstawić problem: znajduję się w posiadaniu metronomu Cherub WRW206 oraz oraz słuchawek dokanałowych Panasonica kupionych w Tesco za 40zł. Zestaw ten pozwala mi na dostateczne słyszenie klika podczas ćwiczeń jednak podczas prób z zespołem przy głośniejszych fragmentach, metronomu już nie słyszę i ląduję gdzieś w polu. Po konsultacji z moim nauczycielem, dał mi on do wypróbowania dwa inne metronomy na moich słuchawkach ( konkretnie dwa modele Tamy RW200 i RW30 ). Okazało się że problem nie leży w słuchawkach tylko w cichym metronomie - po odpaleniu Tamy obojętnie której i rozkręceniu na maksa dosłownie rozsadzało mi baniak.

 

Niby rozwiązanie problemu nasuwa się samo - zmienić metronom. Otóż jest mi to wyjątkowo nie na rękę, ponieważ bardzo się do swojego metronomu przyzwyczaiłem, dopiero co kupiłem do niego zasilacz no i bardzo pasują mi dźwięki kilka. W Tamie dźwięk klika jest dla mnie nie do przetrawienia - zimny, komputerowy, chamski "KILK".

 

No i przechodząc do meritum sprawy. Czy kupienie słuchawek Shura zapewni mi słyszalność kilka na głośnych próbach? Czytałem wiele opinii piejących zachwytem że słuchawki bardzo dobrze tłumią i podkład można skręcać do minimum. Ale spotkałem się również na tym forum z tematem gdzie ktoś miał anatomicznie nietypowe ucho i nic nie tłumiło.

 

Słuchawki muszę kupić tak czy siak bo moje panasoniacze z tesco przeżywają swoje ostatnie chwile. Chyba bardziej na rękę jest mi kupienie zawodowych słuchawek które wykorzystam nie tylko do ćwiczeń niż wymiana całego metronomu.

Bardzo bym prosił posiadaczy o wyrażenie opinii.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ale słuchawki Shura SE215 rozwiązały problem .

Wszystko słychać super do tego stopnia że nie słyszę zespołu :)

Uwaga na podróbki Shure SE215 bo się pojawiły .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ew. jakieś tańsze przyzwoite słuchawki + wzmacniacz słuchawkowy - wyjdzie 2 razy taniej niż shure 215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten sam problem ale słuchawki Shura SE215 rozwiązały problem .

Wszystko słychać super do tego stopnia że nie słyszę zespołu :)

Uwaga na podróbki Shure SE215 bo się pojawiły .

Pozdrawiam

 

Mógłbyś coś więcej o tych podróbkach powiedzieć? jak je rozpoznać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedalem swoje Shure SE215, ale cos tam moge powiedziec - spelnia swoje zadanie, jednak sluchawki budowalne z castoramy + douszne panasonic daja lepszy efekt podczas nagran czy prob. wieksza izolacja od halasu w porownaniu do shure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Tego patentu też próbowałem. Niestety efekt jest aż za dobry, czuję się jak za betonową ścianą a nie o to do końca mi chodzi. No i kolejnym minusem jest to że jest w nich po prostu gorąco, plus wiadomo Miś Uszatek itp. itd.

 

Chyba właduje się w te shury, raczej nie ma dla mnie innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie są to słuchawki bez gwarancji,też kupowałem od kogoś z allegro takie,czy oryginał?nie wiem na razie działają,jakość wykonania bardzo dobra,więc jest szansa,

że to oryginał,pytanie tylko skąd i dlaczego bez gwarancji. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dość duża popularność zdobyły słuchawki shure sprowadzane z chin. Wygląd praktycznie 100/100, wykonanie również,a cena o połowę niższa niż w polskich sklepach. Wiele osób skusiło się na tą ofertę i nie żałowało. Różnica między orginalnymi shure se215 a se215 jest prawie niezauważalna. Jeśli to będą pierwsze słuchawki z firmy shure to myślę ze nie odczujesz zbytniej różnicy czy to oryginał czy też nie.

 

Moje osobiste zdanie na temat tłumienia jest takie iż jest ono wystarczające, przyjemnie ścina większość częstotliwości co np w polaczeniu dokanałówki+sluchawki bhp doprowadzało mnie do bólu glowy i frustracji :)

Na próby i koncerty szczerze je polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są słuchawki z Aliexpress tylko że tam można je kupić za 130zł. Ktoś sobie zarabia nieźle na allegro sprzedając te same za ponad 2 stówy. Jedyny minus to taki to to, że te z aliexpress idą ponad miesiąc. Ludzie którzy kupowali te "podróbki" mieli też nierzadko oryginały i nie potrafili wskazać różnic. Decyzja należy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki z aliexpress to prawdopodobnie podróby, ale zrobione w tej samej fabryce, z tych samych materiałów i przez tych samych ludzi co oryginały i są po prostu na lewo sprzedawane. Sam na dniach będę je zamawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te słuchawki z aliexpress to prawdopodobnie podróby, ale zrobione w tej samej fabryce, z tych samych materiałów i przez tych samych ludzi co oryginały i są po prostu na lewo sprzedawane. Sam na dniach będę je zamawiał.

 

Jakoś średnio wierzę w tą samą fabrykę i tych samych ludzi klepiących to na lewo. już przerabiałem słuchawki "jak oryginały" i jednak wole wydać więcej i mieć pewność, że jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te słuchawki z aliexpress to prawdopodobnie podróby, ale zrobione w tej samej fabryce, z tych samych materiałów i przez tych samych ludzi co oryginały i są po prostu na lewo sprzedawane. Sam na dniach będę je zamawiał.

 

Jakoś średnio wierzę w tą samą fabrykę i tych samych ludzi klepiących to na lewo. już przerabiałem słuchawki "jak oryginały" i jednak wole wydać więcej i mieć pewność, że jest wszystko ok.

Tylko gdzie kupić,żeby mieć pewność,że to oryginały?

POza tym oryginały chodzą po 3x tyle więc są jeszcze 2 komplety w zapasie :)

Moje póki co działają, świetnie nadają się do odsłuchu na koncertach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...