Skocz do zawartości
xar7

Co sprytniejsze, Yamaha DTX Multi12 czy Roland SPD-S?

Rekomendowane odpowiedzi

Życie zmusza mnie do zakupu nowego sprzętu. Dylematy pojawiły się od zaraz.

Cóż wybrać - Yamaha DTX Multi12 czy Rolanda SPD-S?

Jak do tej pory nie miałem do czynienia z żadnym z powyższych, dlatego też pytam, czy miał ktoś z Was w rękach obydwa sprzęty i ma skalę porównania.

Nie ukrywam, że będę prawdopodobnie łączył obydwa moduły w midi i skłonniejszy jestem do Yamahy ze względu na mapy midi.

Ale jeżeli ktoś ma ochotę wybić mi ten pomysł z głowy, albo podsunąć nowe rozwiązania to jestem otwarty (zestaw TD20, TD9 albo DTX 2.0 stoi obok, a dtx wolę, bo można łączyć kilka nut midi na jednym padzie).

 

Jestem przygotowany na każdą opcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,miałem oba u siebie zależy do czego ich potrzebujesz dla mnie najlepszy okazał się roland spd sx i póki co mam go i jestem zadowolony.Co do spd -s minusem jest to że to sprzęt leciwy i trudno o sprzęt zadbany, często egzemplarze mają przesłuchy na padach i lubią lecieć kondensatory w nim ponieważ zasilacz jest wrażliwy na skoki napięcia . Co do yamahy świetną rzeczaą jest ilość próbek coś koło 1300, i ilość padów jak również ilość wejść trigerowych, minus to mała pamieć 64mb i próbki max wielkość 2mb możesz wgrać, oraz minus to archaiczny soft i skomplikowana edycja ustawień aczkolwiek wprowadzili mozliwość sterowania tą maszyna z zewnętrznego żródła z np Ipad-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się:) Zakupiłem multi. Będę używał go głównie do samplowania krótkich próbek, które zresztą sam będę sobie robił. Na pewno podepnę "blachy" jako oddzielny instrument. Werbel też będą kombinował. Albo będę spinał w midi mojego kochanego, niezastąpionego, DTX 2.0. Bardzo mi miło, że pomoc była tak blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...