Skocz do zawartości
xanjarek

Które talerze? Xs20 vs Alpha vs Classics

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czytałem dość sporo opinii na forum nt talerzy:

-Sabian Xs20

-Paiste Alpha

-Meinl Classics

-Zildjian ZXT

 

i w zasadzie w każdej z tych serii o każdym talerzu są dobre opinie.

Dostępność - są dość popularne, można je zakupić na rynku wtórnym, Cenowo - także oscylują np. hihat ok. 350zł. Atrakcyjny wygląd nie będzie powodował abym się wstydził w studio czy małej scence :)

 

Natomiast nie widziałem tematu aby ktoś zestawił ze sobą te 4 serie - które wg Was najlepiej będą pasowały do Rocka / Hard Rocka / Grunge?

 

Przesiadam się z talerzy z mosiądzu (meinl HCS) i chcę usiąść trochę do półki semi pro :)

A wymieniam cały zestaw czyli 14,16,20 z planowanym drugim crashem lub chinką.

 

Każda opinia mile widziana!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpha i ZHT odpuść, za to XS20 to już bardzo przyzwoity sound. Meinl Classic nie slyszalem na zywo.

 

W okolicach tej ceny możesz szukać jeszcze fajnych Anatolianow, Amedii i innych turasów. Je bardzo polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, używam Paiste Alpha w wersji medium i całkiem przyzwoicie brzmią. Zależy co kto szuka. Ja jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawienia to imho Alpha i XS20 dają radę, a pozostałe nie za bardzo.

Jak kiedyś na próbę przyniosłem crasha ZHT to chłopaki kazali mi 'udać się z nim pośpiesznie w bliżej nie określonym kierunku'.

Z Meinla to miałem dwie blachy z serii Classics. 18 calowa chinka była bardzo fajna, ale medium crash 18 dupy nie urywał - brzmiał gongowato i miał strasznie długie wybrzmienie. Classics Custom to zupełnie inna rozmowa.

Co do Paiste Alpha to mam jak najlepsze doświadczenia. Nie znam powodów, dla których kolega powyżej odradza tę serię, być może miał jakieś negatywne przejścia. Ja złego słowa nie moge o nich powiedzieć.

XS20 znam najsłabiej z tych wszystkich blach, jednak na tyle, na ile słyszałem i grałem na żywo, to w swoich pieniądzach jest to dobra oferta. Nie oszukujmy się, nie jest to AAX, ale i kosztuje mniej.

Alpha to seria z założenia raczej rockowa, więc to Twoich zastosowań wręcz idealna. Surowe brzmienie XS20 również dobrze się sprawdzi w Twoich klimatach. Natomiast przesiadka z HCS na Classics czy ZHT bo bardzo niewielki krok do przodu i w moim odczuciu nie bardzo ma sens. Alpha czy XS20 to faktycznie jest półka semi-pro, budget-pro czy 'jak na Polskę to pro', ale ZHT rozgrywa raczej w lidze entry-level. Classics jest pozycjonowany oczko wyżej, ale to jest na wyrost. Między Classics i Alpha jest imho spora różnica jakościowa na korzyść Paiste.

Jak szukasz tanich blach klasy pro do mocnego grania, to rozglądnij się za Meinlami z serii Raker - to meinlowy odpowiednik Paiste Rude.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alpha i ZHT odpuść,

To żeś Kolego pojechał...

Prawda, ze ZHT, to dziadostwo jest. Ale Alpha?

xanjarek, bierz Alphe, tylko pomyśl nad konkretnym modelem, bo jest dość spora różnica w brzmieniu (kiedyś się nawet uprzedziłem do tej serii, bo ograłem niepasujące mi modele). Osobiście brałbym blachy o wadze medium/thin, a z ride'ów full ride - bardzo uniwersalny ride, mam i polecam. Co do półki, to jakby nie patrzeć, jest to jedyna podana przez Ciebie seria, na której grają i zawodowcy...

Co do reszty, to mniej lub bardziej zgadzam sie z Kolegą adamsz, a szczególnie z opinią jego kolegów co do ZHT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagaję jeno , iż miałem XS20 china 18 oraz crash 16 . Obydwa te talerze dawały radę w towarzystwie AAX i HHX i to bez pupci lania . China jest naprawdę zarąbista . Współpracowała przez pewien czas z HHX 20 , bez wstydu , do czasu nadejścia innej chinki . Alfy nie znam , ale poza nią reszta proponowanych przez Ciebie blach nie jest warta uwagi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może się wypowiedzieć o meinl classics? Czy ktos posiada lub posiadal ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś może się wypowiedzieć o meinl classics? Czy ktos posiada lub posiadal ten zestaw?

 

Pamiętaj o jednym. Meinl zawsze gonił Paiste, a tym bardziej jeśli chodzi o blachy ze stopu B8. Z różnym skutkiem, ale prym i tak wiedzie Paiste.

Classic, to odpowiedź Meinl,a na "pejsowską" Alpha. Zbliżone do siebie brzmieniowo te serie są. To samo tyczy się New Alpha i Classic Custom...

BTW. Jeśli przy stopie B8 i Mienl'u jesteśmy, to chciałbym zwrócić Twoją uwagę na takie serie jak Amun i Raker. Półka wyżej od Classic, a naprawdę są to zacne blaszki.

 

A jeśli o Paiste chodzi, to weź też pod uwagę PST7. Tańsze od New Alpha, ale naprawdę, stosunek cena-jakość powala.

Oczywiście warto szukać starych serii z B8, jak choćby Dimensions, Innovations, 2000...

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...