Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po roku pracy, pierwsza płyta !

 

Stylistycznie troszkę funky, troszkę soul

Teksty zaczerpnięte z śląskich przekazów, więc... mogą się wydawać archaiczne ;-)

 

Chętnie wysłucham uwag!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pięknie, moim zdaniem niszowe ale właśnie w tym jest siła takich, utworów (chciałem napisać kawałków ale w tym przypadku nie wypada:)) Zupełnie coś innego, świeżego, jak dla mnie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe dla ucha, ze smakiem, wielka przyjemność posłuchać takiej muzy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miłe dla ucha, ze smakiem, wielka przyjemność posłuchać takiej muzy. Pozdrawiam.

No właśnie, dokładnie tak ,,ze smakiem" brakowało mi tego słowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, strasznie się cieszę że się podoba.... sporo pracy ta płyta nas kosztowała, ale, opłacało się!

 

Jeszcze dwa numery z płyty ;-)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie, strasznie się cieszę że się podoba.... sporo pracy ta płyta nas kosztowała, ale, opłacało się!

 

Jeszcze dwa numery z płyty ;-)

 

 

 

 

 

Dwa kolejne utwory tylko potwierdzają to co napisano powyżej. Ponadto są dowodem na kawał dobrej roboty, nie wiem czy można powiedzieć wyrafinowanej(w dobrym tego słowa znaczeniu) ale na pewno tak jak piszesz płyta wymagała dużo pracy. Wielu forumowiczów dzieli się swoją twórczością i są to zazwyczaj fajne kawałki, często kunsztowne i wypieszczone, ale te mają coś więcęj, smak i umiar, nie są nadęte, przerysowane, są akurat. Najważniejsze, aby muzyka nie przeszkadzała w życiu, Wasza nie przeszkadza choć pobudza do refleksji. Czy o to Wam chodziło?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dwa kolejne utwory tylko potwierdzają to co napisano powyżej. Ponadto są dowodem na kawał dobrej roboty, nie wiem czy można powiedzieć wyrafinowanej(w dobrym tego słowa znaczeniu) ale na pewno tak jak piszesz płyta wymagała dużo pracy. Wielu forumowiczów dzieli się swoją twórczością i są to zazwyczaj fajne kawałki, często kunsztowne i wypieszczone, ale te mają coś więcęj, smak i umiar, nie są nadęte, przerysowane, są akurat. Najważniejsze, aby muzyka nie przeszkadzała w życiu, Wasza nie przeszkadza choć pobudza do refleksji. Czy o to Wam chodziło?:)

 

 

Szczerze, w procesie "tworzenia", trudno jest szukać sentencji "o co nam chodziło"

To się po prostu dzieje :)

 

Sama muza jest skrzyżowaniem naszych różnych pasji, upodobań, inspiracji. Fajnie jest gdy ludzie w zespole potrafią te różne inspiracje złączyć.

Potem, kilka zasad które sprawdzają się wszędzie, nie tylko w muzyce. Czyli cierpliwość (nie śpieszyć się!), pokora (jak najmniej gwiazdorzenia), praca (ćwiczyć, ćwiczyć) i odrobina perfekcji (to już realizator w studio)

 

A potem, można przeczytać taki o to komentarz i po namyśle stwierdzić "tak, w sumie o to chodziło" :)

 

Dzięki raz jeszcze!

 

Dla zainteesowanych, 24 czerwca, w Tychach, promocyjny koncert z okazji wydania płyty

A 31 lipca, również w Tychach, sami organzujemy spory koncert pod nazwą "WIANO, czyli zupełnie nowe piosenki folkowe". Zagramy u boku prawdziwych gwiazd, będzie Olo Walicki Kaszebe II, oraz Chłopcy Kontra Basia

 

:)

 

Info na bieżąco na FB:

www.facebook.com/TheWiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwo zauważyć ,, czy o to Wam chodziło" napisałem z uśmiechem. Zdaje sobie sprawę, że gramy, śpiewamy to co w sercu. Natomiast moim zdaniem, to że połączyliście swoje różne pasje oddaje charakter muzyki, którą tworzycie. W sumie dobrze, że przy tworzeniu płyty nie przyświeca ,,cel misyjny", celem samym w sobie powinno być przekazywanie za pomocą muzyki i słów własnych emocji i pasji, mam nadzieję że to się Wam udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rewelacyjna muzyka. Gdzie można zakupić płytę?

 

Są rzeczy które nas przerastają :)

 

Oficjalnie płyta jest w dystrybucji dopiero po 24.06. Po koncercie promocyjnym.

Planowaliśmy sprzedaż płyty po koncertach, ale sporo osób pyta nas sprzedaż wysyłkową, więc po 24.06 płyta będzie dostępna na Allegro (prawdopodobnie).

Myślimy też nad sprzedażą tylko w wersji elektronicznej (same pliki mp3), to też będzie realne

 

Będziemy też wysyłać płytę, którą wydaliśmy we własnym zakresie, do różnych wytwórni muzycznych. Może kogoś to zainteresuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zrobiliśta, tylko ja nie wia kto słuchać to cheć chciał i budziet.

 

Mix jak na polski taki. Nijaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna zrobiliśta, tylko ja nie wia kto słuchać to cheć chciał i budziet.

 

 

My też nie wiemy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna zrobiliśta, tylko ja nie wia kto słuchać to cheć chciał i budziet.

 

Mix jak na polski taki. Nijaki.

 

jak na razie to w większości Ci, którzy nie mają takich dylematów i chętnie posłuchają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się słucha, nawet kiedy wczesniej takiej muzy nie słuchałem i generalnie nie preferuje. Przyjemny materiał, gratuluję i powodzenia życzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej_joe > bardzo fajna muzyka. GRATULUJE!

jest smak, muzyka moim zdaniem "przemyslana" pod katem aranzy, ale plynaca serca.

dziewcze spiewa milo, glos moze nie jest na miare Steczkowskiej czy Jopek, ale fajnie spiewa i nie drazni. Bas robi swietna robote, koloryzuje ta muzyke - jak dla mnie to zadanie dla basu (oprocz sekcji), gitara smaczna, bebenki siedza w timie milo i buja :)

raz jeszcze GRATULACJE :)

po powrocie z wakacji zamierzam kupic coby wesprzec produkcje a i posluchac sobie muzyki.

pozdrowka!

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej_joe > bardzo fajna muzyka. GRATULUJE!

jest smak, muzyka moim zdaniem "przemyslana" pod katem aranzy, ale plynaca serca.

dziewcze spiewa milo, glos moze nie jest na miare Steczkowskiej czy Jopek, ale fajnie spiewa i nie drazni. Bas robi swietna robote, koloryzuje ta muzyke - jak dla mnie to zadanie dla basu (oprocz sekcji), gitara smaczna, bebenki siedza w timie milo i buja :)

raz jeszcze GRATULACJE :)

po powrocie z wakacji zamierzam kupic coby wesprzec produkcje a i posluchac sobie muzyki.

pozdrowka!

Jacek

 

Kurcze.... strasznie mi miło...

Dzięki wielkie za pozytywny odzew!

 

29 lipca robimy w Tychach (a wlaściwie ja robię, jako pomysłodawca i organizator), sporą imprezę muzyczną "WIANO, czyli zupełnie nowe piosenki ludowe". zagramy na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Chłopcy Kontra Basia oraz Olo Walicki Kaszebe II

Zapraszam!

Organizacja imprezy zabiera nam sporo czasu i energii, ale po jej zakończeniu, pomyślimy nad formą dystrybucji płyty (na razie sprzedajemy tylko po koncertach)

Płyta powinna pojawić się na Allegro + na serwisach z których można pobierać pliki mp3

 

Jeszcze raz dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...