Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem początkującym perkusistą. Chciałbym kupić swój pierwszy zestaw. Do tej pory grałem tylko na zestawie no name chyba z lat 80 w Domu Kultury, i tak mnie to wciągnęło że zapragnąłem mieć zestaw w hacie. Do wyboru mam Pearl Vision VB Standard z dodatkowym 10" https://www.prodrum.pl/pearl-vision-vb--10-tom-gratis-cat-650-id-9007.aspx lub Mapexa Voyager Standard http://riff.net.pl/glowna/42600-mapex-vr5254-bck.html. Do tego mam w planach talerze Meinl HCS. Co sądzicie o tych zestawach, może ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi bębnami. Czekam na opinie. Dzięki. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mapex nie ma startu do Pearla.

MCS-y są "takie se", jak wszystkie talerze z mosiądzu. Co innego MCS - to całkiem przyzwoite blachy z brązu B8. Rozważ też Paiste PST 5. Nie pakuj się w Zildjiany Z-cośtam-T, są słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym radził jednak rozważyć kupno używanych instrumentów, ale jak tam sobie chcesz.

Natomiast z tych bębnów które podałeś to zdecydowanie pearl. Sam mam podobny zestaw, ale w konfiguracji 10 12 14 16. Tylko ja mam starszą wersję, wtedy dołączany do zestawu był stalowy werbel. W swoim przedziale cenowym naprawdę dobre bębny.

Natomiast co do blach polecam Paiste PST5 i oczywiście wyższe serie jak wystarczy funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek zdecydowanie uzywany sprzet. Jak bedziesz pilnie cwiczyl to po krotkim czasie zrobisz postepy i na pewno bedziesz chcial kupic cos lepszego. Ja na poczatek kupilem sobie taniutko Mapexa Venusa, i po 6 miesiacach dokupywalem Sonora Essential Force bo roznica w brzmieniu byla dosc duza. No i Mapex poszedl w swiat i inny bedzie sie cieszyl z taniego zestawu. A blaszki PST5 to baaardzo duzy kompromis. To juz lepiej poszukac sobie uzywane Alphy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W tej cenie zakup nówki jest nieopłacalny, ale to Twoje pieniądze, wydawaj jak chcesz.

2. Zdecydowanie Vision. Voyager się nie umywa.

3. HCS? Jak już wspomniano - beznadzieja.

4.

Słyszałem b8 na żywo i są beznadziejne

No to masz problem, bo to całkiem przyzwoite blaszki. Jeżeli uważasz je za beznadziejne, to bez minimum 2.000 zł się do sklepu po blachy nie wybieraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3100 zl to mozna dostac juz bardzo solidnego Sonora serii 3001-3003 lub nawet S-Class, Yamaha Stage Custom itp. A to zdecydowanie inna liga niz te bebny dla poczatkujacych. A te blachy CHS to brzmia jakbys uderzyl w garnek. Ja osobiscie kupilem w ostatnich dniach Bearch All Bearch BLX (zawodowy zestaw z koncowki lat 80-tych) z uzywanymi blaszkami Zidijana Z Custm, Paiste 2002, Sabiana AA i taki secik bije na glowe te wszystkie nowosci do 6000 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecam Yamahę, albo Alesis DM6, ale Yamaha jest moim zdaniem lepsza ;) . Ja posiadam aktualnie Alesis DM6.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...