Skocz do zawartości
bulgierd

Czy zakup 25 letnich blach to ryzyko?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie początkującego:

Po trenowaniu na Sabianach B8 namierzyłem Hi-Hat Zildjian A New Beat w dobrej cenie.

Talerze są w stanie przyzwoitym natomiast sprzedający deklaruje, że gra na nich od wczesnych dziewięćdziesiątych...

Brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że brać, te "starsze" blachy zapewne przeżyją większość dzisiejszych wypustów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, możesz brać. Sam mam blachy z lat 70. i wszystko cacy. I nie jestem w tym odosobniony; wielu z Użytkowników ma podobne doświadczenia, a niejeden ma i starsze blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cały set Paiste 2000, stare jak świat, zbierałem długo. Praktycznie nieosiągalne, mają więcej lat, niż większość użytkowników tego forum, raczej ich nikomu nie sprzedam. Nie kombinuj, bierz tego Zildjiana. Uwolnisz się od tego gówna, że tylko nowości są godne uwagi. Ogólnie rzecz biorąc, jakość już była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do powyższych wypowiedzi.Mam stary hi hat Tosco z lat 70 tych i cyka wyśmienicie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajta czekajta...

Wszystko zależy od tego jakiego brzmienia chcesz, jaką muzykę grasz itp itd.

 

Co do typów blach - jeśli nie zdarzyło Ci się złamać blachy, to byłbym skłonny na taką inwestycję.

Blaszki starocie są bardzo tanie w Polsce więc warto się tym zainteresować.

 

Ten hi-hat powinien wytrzymać ostre łojenie. Jeśli miałbyś okazję na cienkiego crasha a grasz metal - odradzam.

 

No i pamiętaj, że te blachy nie tracą na wartości. Kupisz np Paiste 602 z lat 60. i jak go złamiesz... to będzie tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony jest większe ryzyko bo była od 40 lat grana, z drugiej strony kupujesz nową blachę i może pęknąć,a skoro przetrwałą 40 lat to może i pociagnie następne ;) ważne żeby sprawdzić dokładnie przed zakupem blachę i krawędzie :) Sam miałem avedis swish hollow logo 70" i myśle że pociągnie jeszcze z 100 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dobra cena to brac. Ulubiony talerz mojego zestawu to Paiste 2002 z poczatkow lat 80-ych. Brzmi bajecznie. Lub Sabian AA z lat 90-ych. Te stare blachy sa brzmieniowo lepsze niz te nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...