Skocz do zawartości
tomuś

Nierówno wyważona blacha

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że jedna z moich blach jest nierówno wyważona, tj. nie obraca się na statywie wokół swojej osi, tylko jakbym jej nie ustawił, to po kilku uderzeniach ciągle ustawia się w mniej więcej tej samej pozycji. Jest ręcznie młotkowana więc zdaję sobie sprawę, że pewnie nie da się tego zrobić aż tak dokładnie, żeby zachować idealny środek ciężkości, ale zastanawiam się czy jest jakiś sposób żeby ją zachęcić do obracania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakiś "turek" z niższej półki? ;)

 

Możliwe, że otwór mocujący nie jest centrycznie usytuowany , albo talerz jest zwichrowany (połóż go na równej powierzchni i uderzaj palcem na około po krawędzi. Jeśli "tarabani", to talerz jest zwichrowany [jak kółko w rowerze ;) ]).

 

W talerz uderzaj ruchem kolistym (jak ten pan na filmiku -

), i możliwe, że zachęcisz blaszkę do obracania się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też mogą się objawiać początki keyhole-a.

Zachętą do obracanie będzie uderzenie slide-m, jak na tym filmiku.

Mozesz jeszcze spróbować założyć grube filce (Yamaha takie robi), dzięki którym blacha będzie uchwycona na tyle luźno, że będzie sie obracać przy uderzeniu, ale na tyle ciasno, że nie będzie się obracać pod własnym ciężarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Tak też zrobiłem :) Pod dolny filc podłożyłem podkładkę, dzięki czemu wymusiłem większe bujanie. Dodatkowo trochę przestawiłem blachę na lewo, żebym uderzał slajdem bardziej w jej bok i teraz się elegancko obraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zauważyłem, że jedna z moich blach jest nierówno wyważona, tj. nie obraca się na statywie wokół swojej osi, tylko jakbym jej nie ustawił, to po kilku uderzeniach ciągle ustawia się w mniej więcej tej samej pozycji.

I mi przytrafiła się taka blacha . Kupiłem nową jakiś czas temu .O keyholu nie ma mowy , a ja uważam , że po prostu taka już jest jej natura . Ten talerz to Sabian .... Paragon china 19 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...