Skocz do zawartości
Gość Komar

Powerstroke 3, falam slam.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Komar

Mam kilka pytań, na które była pewnie odpowiedź w wielu tematach, ale nie potrafię tego znaleźć.

Kupuje czysty naciąg powerstroke 3 '22, mam do tego dużą łatkę REMO. Próbuje z Tamy Superstar (brzoza) wyciągnąć co się da, bo brzmienie ma okropne wg mnie. Zazwyczaj używałem naciągów powlekanych co było chyba błędem. Pytanie jest takie na jakiej wysokości nakleić łatkę. Czytałem kiedyś, że nie na środek, ale nieco wyżej. Co jest takie i takie brzmienie. Bijaki mam wysoko, tylko boję się, że będę pożyczał sprzęt jakiemuś "kurduplowi" co ma bijaki na wysokości środka lub niżej. Potem są ślady.

 

Druga sprawa. Czy ta łatka duża falam slam nie zabija mi brzmienia. Zastanawiam się nad czystą Evansa. Czy nie za bardzo ingeruje. Są gusta i guściki. Porównywałem sobie np. ostatnio, że wolę brzmienie dziewiczej centralki, a nie z dziurą jak to miałem zawsze. Więc może też to niszczy mi brzmienie. Planuje zagrać koncert z tymi garami bez łatki na razie. Tylko koncert będzie nagłośniony. Zależy mi by bęben jak najgłośniej i najlepiej brzmiał bez nagłośnienia. To są gary tylko na koncerty, a przeważnie gram po klubach bez nagłośnienia.

 

Jako tłumienie planuje dac tylko gąbkę grubości 5 cm, która styka się równo z dwoma naciągami. Ew. dać piankę akustyczną piramidkę, by tak samo przylegała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatkę naklejasz w miejscu, gdzie uderzasz bijakiem - ot cała filozofia.

 

Jak zawsze używałeś flam slam, to kup tego evansa i sprawdź.

 

Nie ma co myśleć godzinami nad tymi, musisz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ta łatka duża falam slam nie zabija mi brzmienia.

Co to znacze "zabija brzmienie " ??? Jakieś dziwne stwierdzenie :???: Kewlarowa łatka Remo zmienia nieco brzmienie bd / duża jeszcze bardziej / ale go nie "zabija" ! Przezroczysta łatka od Evansa zrobiona jest z materiału bardzo podobnego do gładkiego naciągu . Jeżeli to ją nakleisz , brzmienie centrali będzie takie samo , jak bez łatki .

Ja od kilku lat stosuję małą fs i jest to dla mnie optymalne rozwiazanie. Brzmienie bębna i znakomita ochrona naciągu - oto czego w tym wypadku oczekuję .

Łatkę naklej w miejscu gdzie bijak uderza w naciąg , przy najlepszym dla Ciebie ustawieniu stopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Komar

Źle się wyraziłem z tym zabija brzmienie. Po prostu chodzi mi o ingerencje w to jak brzmi. Np. dla mnie lepiej brzmi dziewicza centralka co nie dawno odkryłem, a byłem święcie przekonany że właśnie dziura musi być bo brzmi najlepiej. To samo z kupowaniem naciągów powlekanych. Teraz próbuje inaczej i zobacze jak będzie.

 

Łatkę naklejasz w miejscu, gdzie uderzasz bijakiem - ot cała filozofia.

 

Jak zawsze używałeś flam slam, to kup tego evansa i sprawdź.

 

Nie ma co myśleć godzinami nad tymi, musisz spróbować.

 

Niby tak. Tylko chciałem poczytać ten temat który już był i nie potrafię go znaleźć lub tez przeczytać jaki wpływ ma na brzmienie w którym miejscu uderza bijak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...