Skocz do zawartości
uzytkownikk

Opłaca się tanie ,, perkusje '' czy lepiej werbel?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odrazu mówię, że nigdy nie grałem, ale chciałbym nauczyć się grać. Myślę nad czymś do 300-400 zł, np. Yamaha dd-55 czy cos takiego do grania dla zabawy (w sensie dla samego siebie a nie np. w zespole). Tego Yamahe znalazłem tanio bo za 250 zł. Czy bardziej się opłaca kupić np. werbla za 300 zł. i pałki. Mam wrażenie, nie wiem czy dobre ale wydaje mi się na samym werblu trudniej się gra i nie jestem pewny czy się nauczę bo moje jedyne pomysły to np https://www.youtube.com/watch?v=UxVJyLiEEfk. A na przykład na całym zestawie to myślę, że znalazłbym sporo pomysłów na rytmy, nawet nie tyle całym zestawie a sam werbel i stopa. Proszę o pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając na samym werblu,możesz szybko sie znudzić i zniechęcić,lepiej od razu zestaw,rzeczy które musisz nauczyć się na werblu wykorzystasz na całym zestawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej werbel.

Faktycznie - granie na samym werblu może być nudne, ale pod warunkiem, że będziesz się ograniczał do samych prostych wprawek, bo na samym werblu też można czarować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że lepiej werbel.

Faktycznie - granie na samym werblu może być nudne, ale pod warunkiem, że będziesz się ograniczał do samych prostych wprawek, bo na samym werblu też można czarować. ;)

 

Gdyby nie czarowal to bym nie chcial na nim grac ;p

 

hmm, to moze zapytam przy okazji o pare rzeczy wlasnie zwiazanych z werblem, btw gram narazie na paletce od pinkponga paleczkami

 

1. Czy trzeba znac nuty te wszystkie zeby dobrze grac? triole itd. nie wiem co to jest

2. |_|||_||||||||_|_||||||||||||||||_ czy jakos tak, chyba szesnastki <- jedyne co mi wychodzi to rozne kombinacje w ten sposob, czy to dobre kombinowanie?? w ten sposob moglbys mi jakis trudny rytm na werbel zapisac, ktory bym sie mogl nauczyc, ewentualnie jakieś filmiki z fajnymi rytmami na werbel.

3. Czy trzeba grać na przemian lewa prawa ręka czy lepiej tak jak mi wygodnie? bo tylko jak gram szybko to gram na przemian

 

z gory dzieki

 

[ Dodano: 08-06-2016, 15:28 ]

Grając na samym werblu,możesz szybko sie znudzić i zniechęcić,lepiej od razu zestaw,rzeczy które musisz nauczyć się na werblu wykorzystasz na całym zestawie...

 

nawet na takiej jaką wysłałem? kazdy mowi ze to zabawka jakas dla dzieci ;p

a przeciez gra sie podobnie, nawet chyba kicka sie gra stopą. Mniejsze odleglosci są miedzy bębnami jedyne co zauważyłem. Złej techniki bym nie wyrobil przez to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuty na werbel są bardzo proste, łatwo się ich nauczyć i warto.

Ciężko zapisać coś trudnego w taki sposób, jaki zaprezentowałeś :P

 

Ogólnie to jak uczysz się po kolei, to nuty same wchodzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupować perkusje z linku,to już faktycznie lepiej werbel :P

Chociaż za tą kwote jakieś amati wyrwiesz...choćby bez blach,ale juz jest przy czymś siąść...

a jeśli chcesz tanio,to pad,pałeczki i stick control :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Andrew

no akurat nie linkowalem jej ale chodzilo mi o tą yamahe dd55 a moze jakos mi sie zaliinkowala ta yamaha nie wiem nawet xD ok dzięki, rzeczywiscie wpisalem amati perkusje i tam są całe zestawy akustykow tanio, patrz na to cala perka za 350 zł http://olx.pl/oferta/perkusja-amati-CID751-IDfRGyF.html#f61b1a945a kurde crasha nie ma a on fajnie brzmi zamiast hithata czasami no ale trudno

nie mam kasy, bardziej o to chodzi ;p a te stick control wlasnie robie na szybkosc grania rękami czyli 2 minuty samą lewą ręką uderzam potem 2 minuty prawą potem dwójki, potem LLLLPPPP potem LLLLLLLL PPPPPPPP i jeszcze potem LLLLLLLLLLLLLLLLLL PPPPPPPPPPPPPPPP a potem LPLPLPLPLPLPLPLPLPLP i td. zajmuje to 20 minut i tak 2,3 razy dziennie, to jest te stick control mam nadzieje ;p bo inaczej to nie wiem co ja robie xD

Do Seth

ok dzięki

ta tylko nigdzie nie umiem znalezc nawet czegos tak prostego jak ,, jak sie czyta nutki na werbel '' wczesniej szukalem nuty na werbel to tez za duzo nie bylo a nawet jak byly to i tak nie wiem o co w nich chodzilo, no ale jak piszesz, ze proste to szkoda by sie ich nie nauczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znajdź se w necie książkę "Stick Control" na początek wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to znajdź se w necie książkę "Stick Control" na początek wystarczy ;)

 

 

ok poszukam w tym stick control dzieki, myslalem ze to same cwiczenia na technike a nie teoria, nuty itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bo to są ćwiczenia :P

 

aha xd bo myslalem ze odniosles sie tym komentarzem o tej ksiazce do tego czytania z nut o ktorych pisalem ze nigdzie nie moge znalezc ;p

 

a mial ktos problemy z pojedynczymi uderzeniami, ze wychodzi np. takie jakby wiele za jednym uderzeniem zamiast jednego. Myslalem ze to przez to ze gram poki co na paletce pingpongowej ale czytalem jeden temat na ktorym byly pomysly wlasnie pady robic z paletek pingpongowych i tak wnioskuje, ze na werblu czy padzie mialbym tak samo bo to podobna powierzchnia

 

i czemu boli cale przedramie po jakims czasie jak gram samymi nadgarstkami czyli dobrze

 

sry ze tak duzo pytan podstawowych ale nie bede tematu osobnego zakladal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź uderz do jakiegoś nauczyciela, tak będzie najlepiej, wytłumaczy Ci wszystko, ustawi ręce itd. Lepsze to, niż tłumaczenie przez neta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź uderz do jakiegoś nauczyciela, tak będzie najlepiej, wytłumaczy Ci wszystko, ustawi ręce itd. Lepsze to, niż tłumaczenie przez neta. ;)

 

Dokładnie tak, nauczyciel to podstawa, przez neta, youtube itp. czyli byle jak, tak zawsze można ale chodzi chyba o coś więcej:)

nauczyciel i jeszcze raz nauczyciel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź uderz do jakiegoś nauczyciela, tak będzie najlepiej, wytłumaczy Ci wszystko, ustawi ręce itd. Lepsze to, niż tłumaczenie przez neta. ;)

Co racja,to racja,warto zainwestować przynajmniej przez pierwsze kilka miesięcy,będzie Ci łatwiej,bo tak idziesz droga okrężną,a niekoniecznie trafisz w cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie tak z miesiac zobacze te cwiczenia ktore robie bo widze ze duzo daja, (widze po szybkosci dwojek chociazby( a potem zobacze czy bez nauczyciela sie obejdzie ale i tak dzieki za wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownikk, polecam Ci wybrać się do nauczyciela. Wydasz 30-40 zł ale gwarantuję Ci że to zupełnie zmieni Twoje spojrzenie na instrument i nie będą to zmarnowane pieniądze o czym przekonasz się sam. Ja zwlekałem prawie 2 lata i żałuję, chociaż teraz nie gram regularnie i to tylko i wyłącznie moje hobby, to właśnie przez szkołę, nauczyciela i innych ludzi których tam poznałem wpadłem za bębny po uszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uzytkownikk, polecam Ci wybrać się do nauczyciela. Wydasz 30-40 zł ale gwarantuję Ci że to zupełnie zmieni Twoje spojrzenie na instrument i nie będą to zmarnowane pieniądze o czym przekonasz się sam. Ja zwlekałem prawie 2 lata i żałuję, chociaż teraz nie gram regularnie i to tylko i wyłącznie moje hobby, to właśnie przez szkołę, nauczyciela i innych ludzi których tam poznałem wpadłem za bębny po uszy.

 

do szymek

no moze ale od czego zaczyna uczyc? pokazuje ci jakies triki ze od razu zaczynasz lepiej grac czy raczej cwiczenia na technike, teoria i takie tam? chcialbym grac jak Seth na werblu głównie ale na zestawie też jakiś cover dream theater np. teraz uczę się dream theater - take the time ale pomijam przejscia i takie tam tylko główny rytm gram.

btw wie ktos moze czy to sa uderzenia bez odbicia czy jakies tremolo? w sensie idzie tak jedną ręką szybko grać, bo ja tak gram 2 rękami

http://www.drummagazine.com/lessons/post/how-to-play-a-gladstone-style-triple-stroke-roll/

w 2:27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to się uczysz trzymać pałki i wykonywać pojedyncze uderzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...