Jump to content
Rift

Podwójna stopa-już teraz?

Recommended Posts

Witam Wszystkich Drummerów!

Ostatnio wpadła mi taka myśl, żeby kupić sobie twina. Na perkusji gram jakieś 3,5 roku(do tej pory tylko na pojedynczej stopie) i teraz się zastanawiam czy rzeczywiście kupić sobie tego twina i uczyć się grać na nim, czy lepiej poćwiczyć na pojedynczej jeszcze i dopiero w jakimś momencie przejść, kiedy już będę umiał więcej. Chodzi mi o to, żeby uniknąć zbyt szybkiego pchania się na twina, bez rozwinięcia umiejętności na pojedynczej. Istnieje taki czas kiedy jesteś gotowy zmienić stopę na twina, czy to kwestia indywidualna. Jakbym miał ocenić swoje umiejętności na pojedynczej to : gram szesnastki, 32-jki, slide technique. Idzie nieźle całkiem, choć nadal uważam, że moglbym się rozwinąć kilka razy bardziej.

Dlatego mam mętlik w głowie odnośnie kupna podwójnej. Jak myślicie? : )

Pytanie zasadnicze,czy jest Ci potrzebna?

Bo wiadomo,że w metalu nie można się bez niej obejść :badgrin:

Ja po dwóch latach przerzuciłem się na twina,teraz o pięciu latach grania stwierdziłem,że szkoda,że od początku nie zacząłem.

Teraz,żeby uzyskać sprawność lewej stopy,tak samo jak prawej,czeka Cię tyle samo czasu i wysiłku ...

"Koledzy, gram od 3,5 roku, na razie tylko prawą ręką i zastanawiam się, czy dokupić drugą pałkę i zacząć też ćwiczyć lewą. Co polecacie?" - trochę tak patrzę na tego typu pytania.

Jeśli zamierzasz grać na centrali obiema nogami, zacznij jak najszybciej. To, czy mając wpiętego w zestaw tłina będziesz rozwijał również prawą nogę, zależy tylko od Twojego samozaparcia, od niczego więcej.

"Koledzy, gram od 3,5 roku, na razie tylko prawą ręką i zastanawiam się, czy dokupić drugą pałkę i zacząć też ćwiczyć lewą. Co polecacie?" - trochę tak patrzę na tego typu pytania.

Sedno sprawy ...