Skocz do zawartości
Rift

Podwójna stop- nie metal!!! mocny rock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! :)

Planuję kupić sobie twina. Dostałęm kilka propozycji:

-czarcie kopyto - myślę, że ta stopa pasuje raczej do metalu. Słychać taki atak typowy dla mocnej muzy. Dobrze mówię?

-DW 9002- ta stopka mnie bardziej przekonuje. Perkusista z BMTH używa tej stopy, plus ogólne wrażenie pozytywne. Co myślicie o tym twinie?

-Iron Cobra- za dużo nie wiem o tej stopie ale tez raczej po sprawdzeniu filmow pasuje raczej do czegoś mocnego

-AXIS o tej stopie za dużo nie wiem. Mógłby się ktoś wypowiedzieć na jej temat?

-dw 9000

-dw 5000

 

To wszystkie propozycje. Zdaje sobie sprawę z tego, że będę musiał wydać ponad 1000zł, ale to dla mnie nie problem. Stawiam na jakość, a nie na cene.

Pomógłby mi ktoś w wyborze podwójnej stopy do muzyki rockowej cos ala bring me the horizon, niee nie metal i inne podobne gatunki. Trochę lżejsze klimaty, ale znowu nie takie lajtowe.

Z góry dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych stopek to świetny hardware, bez dwóch zdań. I myślę, że każda z nich swietnie się sprawdzi ;) Do listy dodałbym Pearla Eliminatora. Najlepiej jeśli pójdziesz do skelpu i sam sprawdzisz, bo każdemu co innego leży lepiej pod nogą (mi np w ogole nie leży czarcie, choc wiem że to super sprzet). ;)

 

Jeśli ja miałbym wybierać w ciemno to pewnie bym wybierał miedzy DW9002 I Iron Cobrą. Obie są raczej "cieżkie" za to mają dużo powera. Do kartofli gorzej, za to grooveowo przebijają np. Speedcobrę.

 

Anyway to tylko moja opinia, najlepiej sam jedź I sprawdź :)

 

BTW. DW9000 to pojedyncza wersja DW9002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie koniecznie zależy Ci na nowym sprzęcie to polecam Yamahę dfp 880. Stara, japońska konstrukcja w doskonałym stanie którą bez problemu rozkładasz na dwa pojedyncze pedały. W linku masz foto i namiar ,daleko nie masz by sprawdzić. http://olx.pl/oferta/yamaha-dfp-880-CID751-IDfgHa1.html#cf19f9a2ff Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Czarcie i jest wg mnie, idealne pod każdym względem, no i można go używać do każdego gatunku. Do tego jest niezniszczalne (w przeciwieństwie do Axisa, o którym w sieci można poczytać dużo złego, choć sam go nie miałem). Miałem za to DW 9002 i po Czarcim, to mój numer 2. Bardzo precyzyjny sprzęt, płynna gra, małe luzy jedynie na kardanie po dłuższym czasie grania i dużo ustawień.

Szczerze, to wolałbym poczekać pół roku i dołożyć do Czarciego kilka stów więcej, bo nie dostaniesz chińszczyzny. Nowe DW widziałem od 2500 do 3000. Na Allegro jest za 2800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarcie Kopyto z założenia jest kierowane do bębniarzy, którzy grają w mocnych klimatach, ale to nie odbiera tej stopie uniwersalności. Jest szybka, ale to nie oznacza, że nie sprawdzi się tam, gdzie szybkość jest mniej istotna.

DW z serii 9000 to bardzo dobre stopy. Maja regulowaną krzywiznę prowadnicy łańcucha, więc charakterystykę pracy można sobie regulować. Występuja w wersji XF, w której sam pedał jest wydłużony o 2,5cm w stosunku do wersji zwykłej. Coś jak w Speed Cobrze. 9000 to stopa pojedyńcza, 9002 to wersja podwójna.

Iron Cobra to klasyka, gra na tym wielu perkusistów z różnych klimatów. Sprzęt profesjonalny i sprawdzony. Występuje jako Rolling Glide (napęd łańcuchem, krzywka okragła), Power Glide (łańcuch, krzywka progresywna, ukłon w strone mocniejszej muzy) i Flexi Glide - napęd paskiem. Najpopularniejsza jest wersja Power i stąd mozliwe skojarzenie, że to stopa do mocnych klimatów.

Axisy są baaaardzo przereklamowane. O ich zawodności pisano już tu parę razy. Mnie wkurza to, że mają pierdylion śrubek wymagajacych różnych kluczy. Ogólnie sprzęt znośny, ale na pewno nie za swoja cenę. Płacisz jak za Mercedesa, a dostajesz Fiata.

DW 5000 to sprzęt bardzo popularny wśród profesjonalistów. Ja niestety miałem w wiekszości do czynienia z mocno zużytymi egzemplarzami, więc moje spostrzeżenia sa niemiarodajne. Myślę, że to sprzęt wart uwagi, a jeżeli Ci się spodoba, to na pewno nie powinieneś z niej rezygnować - nie ma jakichś znanych przypadłości jak np. pękające krzywki w Mapexie Raptorze.

Jak już powiedziano, rozważ stopy Pearla, są na pewno warte wzięcia pod uwagę. Mapex Falcon również nie był patykiem robiony, a niektórzy wręcz twierdzą, że jest tak dobry, jak nie Mapex :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...