Skocz do zawartości
Gromon

Granie w słuchawkach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Gram w słuchawkach ochronnych (nie są to profesjonalne słuchawki perkusyjne), mam na myśli coś takiego : http://allegro.pl/nauszniki-sluchawki-ochronne-peltor-optime-ii-3m-i5997056891.html . Jednakże mój Tata twierdzi, że przez to gram o wiele głośniej, gdy próbuję grać ciszej i bez słuchawek po grze piszczy mi w uszach. Nie potrafię uderzać technicznie i jednocześnie cicho. Myślę, że winą tego jest nie wytłumione pomieszczenie w piwnicy. Jak myślicie, czy powinienem dalej grać w tych słuchawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś chronić słuch i grać w słuchawkach. Piwnicę możesz obłożyć starymi kocami, dywanami, żeby poprawić tłumienie dźwięku, a cichą grę trzeba po prostu ćwiczyć - tak samo jak i szybką. Nie musisz tego robić na zestawie, możesz na padzie uderzać mocniej i słabiej, przyjdzie z czasem. Nie powinno to mieć nic wspólnego z tym czy masz słuchawki, trzeba to umieć kontrolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - zależy jakie wymiary ma to pomieszczenie - jak jest za małe to nic się nie da wytłumić i lepiej się przenieść gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając w słuchawkach potrafię grać cicho i głośno, szybko i wolno, po prostu czuję tą perkusję. Bez słuchawek gra mi się kompletnie inaczej, nie mogę się skupić na grze przez zbyt duży hałas. Czyli mam kontynuować grę w słuchawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam kontynuować grę w słuchawkach?

 

TAK!

Bez słuchawek zniszczysz sobie słuch ćwicząc w małym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem w drugą stronę. Przez większość kariery grałem bez słuchawek co powodowało, że grałem cicho i mało dynamicznie. Bałem się uderzyć w bęben, a do tego ludzie z najbliższego otoczenia mówili mi, że gram głośno. Przecież na miłość boską bębny to głośny instrument a najgorsze co można powiedzieć perkusiście to, że gra za głośno. Trzeba grać dynamicznie. W tym celu proponuje ci wyizolowanie się z otoczenia, znalezienia miejsca do ćwiczeń gdzie nikt nie będzie właził i komentował, oraz zakup dobrych słuchawek, które oprócz ochrony słuchu pozwolą poprawić brzmienie zestawu i lepiej go wyczuć. Osobiście spośród wielu modeli nawet tych profesjonalnych dla perkusistów wybrałem Howard Leight L1. Polecam również 3m Peltor 1 lub 2. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...