Skocz do zawartości
Mrsigan

Patent na kawałki weselne :( :(

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie patenty aby zagrać 150 kawałków na weselu , chodzi zeby zapamietać kiedy wejsc kiedy skonczyć jakie tempo itp ??

 

i Jeszcze pytanko czy ugram wesele na hi hacie werbelku stopce jednym tomie i ridzie ? Nie za mało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz grać numerów nuta w nutę identycznie jak w oryginale, poza tym w takich weselnych kawałkach raczej perkusja jest bardzo podobna.

 

Jeszcze pytanko czy ugram wesele na hi hacie werbelku stopce jednym tomie i ridzie ? Nie za mało ?
To już od Ciebie zależy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie, czym ty się martwisz? jeśli potrafisz grać to żaden problem. mnie się kiedyś trafiło jeden jedyny raz grać wesele po jednej próbie z zespołem w wieczór przed imprezą bo im się garowy wysypał. nitk nie miał do mnie żadnych zastrzeżeń a wiele numerów grałem praktycznie avista słysząc je po raz pierwszy na weselu. :) jak muzycy z ktorymi grasz są dobrzy to tobie wystarczy że podadzą ci tempo i styl w jakim masz zagrać numer (walczyk, rockowo, czy tzw. zicpolka) i wszytko będzie git.

oczywiście jeśli będziesz to robił zawodowo to z czasem nauczysz się wszystkich numerów że wyrwany ze snu o 3rano będziesz grał jak natchniony :) :)

powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seth,

masz doświadczenia weselne, czy gadasz, żeby gadać?

Robota ciężka (noc), ale lecisz po akordach i dajesz radę.

Zestaw wystarczający.

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram wesela z zespołem , w zeszytach mamy ponad 220 utworów i ja wszystko na pamięć znam :P tylko tytuł mi powiedzą i znam ewentualnie jak się zaczyna :P i to nie chodzi tutaj o typowe disco :P jeśli masz jakiś problem z zapamiętywaniem to zrób sobie zeszyt :P popisz sobie tempa w danych utworach (jeśli grasz z metronomem) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też zdarzyło mi się zagrać wesele bez próby, po prostu "leader" kiwał mi kiedy wejść i kiedy koniec oraz jaki rodzaj rytmu (dicho/rock/swing/reggae/polka etc.) To co dzieje się w środku utworu mniej ważne :D, byle dobrze zacząć i skończyć hehe

Jeśli nie czytasz nut to możesz sobie zrobić np. jakąś teczkę z tekstami songów i na tym notować tempo/rytm/pauzy/solówki/ przy linijkach tekstu. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na weselach i dyskotekach, nie znam tytułów, koledzy mówią mi tylko: disco, polka, walczyk i jazda :)

Wesela to imprezy gdzie wybujałe aranżacje nie mają zastosowania, dla tańczących lepiej, żeby perkusja grała cały czas, bez pauz.

 

Nauka na pamięć nie ma sensu, poproś aby Ci wskazywali jedynie rytm(ewentualnie mówili czy wstęp grasz na stopce czy od razu wchodzisz), masz do zagrania 4 rytmy przez całą noc, jeżeli grasz dobrze technicznie to ręce Cię nie będą bolały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...