Skocz do zawartości
petermoses

prawa noga słabsza u prawonożnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku miesięcy irytuje mnie pewien problem.

Chodzi o ćwiczenia na twinie. Jestem prawonożny a moja prawa noga nie kontroluje odbicia jak "niby" słabsza lewa. Prawie rok intensywnych ćwiczeń, lewa noga poszybowała z techniką w kosmos a prawa mimo lekkiego progresu stoi.

Czuję jakbym przy większych prędkościach nie potrafił dobrze i mocno zacząć prawą bo zaraz drugie uderzenie prawej stopy gasi odbicie poprzedniego uderzenia prawej stopy. Czy słabsza noga nauczyła się tego na czysto a prawa nie może pozbyć się starych nawyków czy co?

Nawet w wolnych tempach jakbym spinał prawą nogę i nie leciał swobodnie jak lewą. A lewa... pełen zakres płynnie i mocno od 100-200 i nawet ponad. Rozumiem z lewą bo jestem prawonożny ale prawa? Jak się rozgrzeję to jakoś dobijam do 200 ale jak chce coś dołożyć rękoma to prawa noga jakby ucieka do góry tracąc power a w końcu kontrolę (z nie dotykaniem naciągu przez bijak włącznie - mimo ciągłego machania bijakiem w powietrzu). Lepiej tego nie opiszę. Wiem, wiem czas robi swoje i czuję progres ale dysproporcja prawej do lewej jest straszna.

Czy ktoś przechodził przez ten koszmar?

Jakieś konkretne porady są na to prócz zaczynania powolutku od nowa?( Bo to w sumie robię cały czas:)

Zaawansowani dwustopowcy wspomóżcie radą. Thorn na pw wiele mi pomógł za co bardzo dziękuję ale ta prawa noga mnie dobija:( Może ktoś miał identyczny problem i wyszedł z niego?

 

Pzdr i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo i to nie tylko z prawą nogą,ale i prawą ręką,chyba jest tak jak napisałeś,kończyna która uczy się na świeżo robi to z większym progressem,niż ta druga która chyba ma złe nawyki.

Z problemem się nie uporałem,pewnie bez żmudnych ćwiczeń w wolniejszych tempach sie nie obejdzie.

Chociaż,ja aż tak szybko jeszcze nie gram .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...