Skocz do zawartości
jacek

Premier Olympic czy dobre Amati ? prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat jako ze mam do wydania powalajaca sume okolo 1400zl waham sie miedzy Premierem Olympic'iem a Amati. Z tego co wiem to Premier nie jest zly ale blachy ktore wchodza w sklad zestawu to masakra(slabe materialy i wytrzymalosc "plastelinowa", rodem z Power Beata :)) no i nie ma Ride'a ktory jest mi dosyc niezbedny.Przechodzac do amati to za te cene mozemy dostac (chyba) przyzwoity zestaw z blachami podstawowymi (hit- hat, Crash, ride) a przy odrobinie szczescia dostaniemy jakis gratis ( bongosy, splash etc.) :) Co sadzicie o kupnie pekusji Amati odrestaurowanej (zdarta okleina polozony lakier, wyrownanie krawedzi, wymiana srub itp.) oplaca sie czy nie?No i co z brzmieniem....

(Z tego co slyszalem to takie amati po remoncie moze przyzwoicie brzmiec)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to w sposob "nie biore tego bo ma g**niane blachy". Bo jakby nie patrzec w wiekszoci zestawow do 1500zl blachy sa do niczego...wiec predzej czy pozniej i tak bedziesz musial zakupic blaszki a to wydatek min 1200 za komplet...wiec jezeli masz do wyporu Premiera a stare Amati...ja bym wybram Premiera. Chyba ze rozejrzyj sie jeszcze w ofercie Pearla, Tamy, Yamahy, Everplaya(chociaz nie polecam), Remo(tez robia bebny), Sonor...zajrzyj tez na Allegro czetso mozna kupic dobre bebny uzywki za smieszne pieniadze. Ja posiadam Tame z 1978 jezeli dobrze pamietam albo z 80...brzmi rewelacyjnie jak na swoj wiek wyglada na 3 lata nawet nie...(Big cyc gral kiedys na takim zestawie);) Pozdrawiam! P.s. Czasami bebny sa super ekstra i wogole ale okazuje sie ze nie posiadaja "duszy"...a to jest najwazniejsze....zeby instrument mial dusze...:))Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi:) Jezeli nie to zawsze moge Ci wyjasnic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - bierz Amati a za resztę kup sobie przyzwoitego Crash/Ride'a 18 i Hi-hat. To starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz wiem ze istnieje cos takiego jak allegro ale chce wydac 1400zl a blachy za 1200 to dla mnie narazie abstrakcja ;], i nie mysl ze jestem jakims laikiem w dziedzinie perkusji, a to ze Remo produkuje bebny to... ile dales za te tame?, a dusza w bebnach to metafora, i w kazdych bebnach ta dusza bedzie jesli "wlozysz" w nie (bebny) swoja i bedziesz tego chcial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mysl ze jestem jakims laikiem w dziedzinie perkusji, a to ze Remo produkuje bebny to... ile dales za te tame?, a dusza w bebnach to metafora, i w kazdych bebnach ta dusza bedzie jesli "wlozysz" w nie (bebny) swoja i bedziesz tego chcial.

Dobra stary, nie musisz tej mojej rady brać tak dosłownie... :shock: :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pwne - za kwotę, którą dysponujesz, nie da się kupić rewelacji. Ja na Twoim miejscu szukałbym Amatki, na Olympica szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem uzywke dalem za nia 1000 zl 12' 13' 16' 22' statywy i komplet blach hi-hat, crash, ride tylko byly one klasy polmuz...grube ciezkie i sie giely:P hehe mlotkiem trzebabylo prostowac:D...ale jak dla mnie jako perkusisty ktory dopiero zaczynal grac wystarczyly potem powoli zaczalem wymieniac i obecnie posiadam taki set (inf wklejone z www wiec nie chcialo mi sie kasowac naciagow)

Kotły:

 

 

12'Tom naciag Remo PinStripe

13'Tom naciag Remo PinStripe

16'Floor tom naciag Remo WeatherKing

22'Bass naciag Remo PinStripe

22'Bass Sonor force 2000 naciag Remo PinStripe

20'Bass Pearl naciag Remo PinStripe

14'Werbel naciag Remo WeatherKing

 

Blachy:

 

 

Zildijan ride Genuine 22'

Zildijan ride ZBT 20'

Sabian crash AA 16'

Meinl crash Laser 16' <--ta blaszka tez juz praktycznie trup tyle co byla spawana i obcinana...:/heh china sie z niej zrobila:P

Meinl crash Marthon brass 16'

Meinl ride Meteor 20'

Splash 10'chyba(własnej produkcji)(obcięty crash 16') <--to moj pierwszy crash:D tyle z niego zostalo

Hi-hat Paiste 101 14'

Hi-hat Paiste 2002 15'

 

Stopy:

 

 

Top pedal

Basix

Basix twin

 

Pałki:

 

Gładek

Szczotki 2 rodzaje

 

 

Wiec sumujac cene blach wyjdzie ok 1500...tak naprawde perkusja to studnia bez dna dokladasz doklasz i wiecznie malo:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zildijan ride Genuine 22'

Zildijan ride ZBT 20'

Sabian crash AA 16'

Meinl crash Laser 16' <--ta blaszka tez juz praktycznie trup tyle co byla spawana i obcinana...:/heh china sie z niej zrobila:P

Meinl crash Marthon brass 16'

Meinl ride Meteor 20'

Splash 10'chyba(własnej produkcji)(obcięty crash 16') <--to moj pierwszy crash:D tyle z niego zostalo

Hi-hat Paiste 101 14'

Hi-hat Paiste 2002 15'

 

Wiec sumujac cene blach wyjdzie ok 1500...tak naprawde perkusja to studnia bez dna dokladasz doklasz i wiecznie malo:P

 

Chyba coś nie halo. Cena katalogowa samego Hihatu Paiste 2002 15" to jakieś 1500 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te blachy aby nie za drogie? Wiadomo ze sa tansze paiste'y ale to seria 302 i 101 a ty masz 2002 i to hit- hat . Masz fotki tej Tamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba coś nie halo. Cena katalogowa samego Hihatu Paiste 2002 15" to jakieś 1500 zł...

 

No masz racje ale ja liczylem tyle ile dalem jezeli dobrze pamietam to za ten hh dalem 5 lub 6 stowek...kolesia naglilo z kasa...a stan praktycznie idealny...a brzmienie?...kapitalne jeden z najlepszych hh

 

Co do fotek cos posiadam wieczorem postaram sie cos wrzucic:) bo jak na razie...nie mam czasu zajrzec w archiwum...

 

[ Dodano: 21-08-2006, 22:18 ]

Prosze fotki:

 

http://www.kruchy.host.sk/Bebny1.JPG

http://www.kruchy.host.sk/Bebny2.JPG

 

Jezeli zdjecia sie nie odtworza nalezy kliknac odswiez w przegladarce...nie wiem czemu tak jest...ten serwer jest jakis dziki:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż [wogole witam na forum :)] ja (amator, poczatkujacy aczkolwiek majacy pojecie i papier ze szkoly muzycznej ktora nota bene nijak praktycznie wiazala sie z graniem na zestawie :P) kupilem sobie na poczaatek Amatkę za 400 zł tzn bass drum 22', ft 16', tt 13', tt 14' za ten komplet, stan byl do grania i dosc ladnie brzmią i dolozylem do tego moj stary (stary jak stary, stan igła tyle ze przezytek i latek ma juz z 8) werbel Jurczuka. potem sukcesywnie zaczalem uzupelniac set o hardware tj. hi hat pearla, crash paiste 302, ride jakis power beat, stopa basix PD-800 (jestem zadowolony, ladnie chodzi, platforma, najwyzsza polka a kupilem nówke po okazyjnej cenie 65 zł bo kolesiowi spieszylo sie z kasa), statywy pod blachy, break premier 4115 no i mam prymitywny zestaw ktory zadowalajaco brzmi jak na poczatek i jest dobry na proby i zawsze mozna go udostepnic w sensie wypozyczyc salke innym bo nie szkoda :) Szczerze mowiac teraz marzy mi się Ludwig CS Custom Elitte model Power ale raz ze troche mi doń brakuje a 2 ze to co mam chce zainwestowac w blachy :] w kazdym razie konkluzja: kupilem 4 gary amati za 300 zł i jestem z nich zadowolony jako nowicjusz w kapeli soft rockowej aczkolwiek trzeba dokladac zeby taki zestawik sie polepszal, ale tak samo jest z samochodem czy kazdym innym hobby ;)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...