Skocz do zawartości
BoomStand

Poszukiwanie werbla.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie napisałem szukam werbla. Mianowicie werbla, 14" (13" też wchodzi w grę) dość głębokiego 6,5" lub 7", o dość wysokim brzmieniu (tak, wiem, że strojenie gra w tym dużą rolę, mimo wszystko myślę, że jest więcej czynników wpływających na wysokość brzmienia) oraz ze słabym rezonansem i krótkim wybrzmieniem.

Dziękuję od razu za wszystkie odpowiedzi i propozycje.

Pozdrawiam :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werble głębokie mają relatywnie niższe brzmienie i mocny rezonans. Długość wybrzmienia można regulować strojem, ale z natury głęboki korpus wybrzmiewa dłużej.

Do Twojego opisu bardziej pasuje 13" werbel typu naleśnik jak np. ten

Jeżeli jednak będziesz sie upierał przy głębokim korpusie, to prawdopodobnie Tama SLP Sonic Steel spełni Twoje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby rezonans i krótsze wybrzmienie możesz zawsze uzyskać poprzez odpowiednie tłumienie.

 

Prawdy są zawsze dwie:

 

1. Werbel głębszy zabrzmi jak płytszy, odwrotnie niestety już tak to nie działa.

 

2. Rezonans można zawsze zniwelować, dodać go jednak się nie da przy bębnie bez takich właściwości

 

Łatwiejszy do ujarzmienia jest drewniak.

 

Popatrz może na coś z tych:

 

 

 

http://drumshop.pl/5324-tama-werbel-soundworks-kapur-13x7-dkp137-mrk.html

 

 

http://drumshop.pl/5324-tama-werbel-soundworks-kapur-13x7-dkp137-mrk.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobowalbym tama slp 13 sonic sound, o ktorym pisze adamsz.

mam od 2-3 lat i przez pewien czas byl moim glownym werblem (zeby bylo smieszniej kupilem go u Wesołka :D).

werbelek mozna nastroic wysoko, zarazem nie bedzie mega buczal. dodatkowo zelek albo o-ring zalatwi sprawe, jesli chcesz zeby brzmial bardzo krotko.

 

pozdrawiam,

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Mapexa Black Panther Nomad 13x6 z gwarancją na sprzedaż... Obadaj temat w necie i w razie czego daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...