Skocz do zawartości
bertold

przepis na ustawienie zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

tak się ostatnio zastanawiałem, czy istnieje jakiś przepis na ustawienie perkusji ???

 

znam odpowiedzi pt: jak Ci wygodnie itp.

przeczytałem dyskusję na ten temat, tu na forum, lecz nie ma w niej jak dla mnie, sensownej odpowiedzi

a chodzi mi o to czy ktoś kiedyś opisywał to na zasadzie: krasz po lewej na odległość wyciągnięcia ręki; werbel na wysokości jajec ( czy czegoś innego ;) ) środki tomów w odległości długości pałeczki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega wyżej - nie ma przepisu, jedyne co jest istotne to ustawienie bębnów w taki sposób byś się czuł wygodnie, ale z zachowaniem poprawnej postawy ciała, czyli kolana ugięte w okolicy 90 stopni. Werbel nie "na wysokości jajec" żebyś sobie po udach nie walił.

Proste plecy, stopa i hihat w tej samej odległości. Dalej - wygoda. Jeśli grasz traditional gripem na werblu - wygodnie go będzie przechylić.

Jesłi lubisz wietrzyć pachy daj wszystko wysoko, jeśli lubisz być widoczny - nisko, albo ustaw się w szalony, wygodny tylko dla siebie sposób (looknij na Daru Jonesa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste plecy to jest zejeWAŻNE bardzo na to zwracam uwagę, odpowiednia postawa przy instrumencie i wszystko wychodzi lepiej

mam swoje ustawienie, chociaż co ciekawe, prawie co próbę coś minimalnie przestawiam.

Kończę próbę jest mi wygodnie na maxa przychodzę za dwa dni i coś mi nie leży, podejrzewam:

1 skrzaty z sali prób

2 niekorzystny biomet

DrumCenter.pl nie używaj zwrotu 'traditional grip' na tym forum bo się wojna rozpęta

buchachachacha cha hahhahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...