Jump to content
Mushroomhead

Roland TD-12 Problem z modułem

Recommended Posts

Cześć

Potrzebuje porady, a mianowicie mój moduł podpięty do zasilania sam wysyła sygnał na słuchawki/ kolumny, są to losowe uderzenia, nawet gdy nie jest podpięty kablem, jak myślicie zwarcie czy jakieś błędy softu? Dzięki za każdą odpowiedź , pozdrawiam

Ale on wysyła na wszystkie wyjścia? ja bym rozkręcił bo może jakiś zimny lut był i co się zwiera co jakiś czas przy mocniejszym graniu ;)

Miałem podobny problem, i nie jest to jednoznaczna odpowiedź, przyczyn może być kilka:

Zacząłbym od wymiany kabla łączący pad z modułem. Raz mi się tak udało( odzywała się stopa)

W innym przypadku był to problem leżący po stronie modułu. wystarczyło poruszać wtyczkami i problem zniknął. U mnie często jak nacisnę HH odzywa się tom3.... I tutaj problem również leży po stronie gniazd w module. Na sali bywa że tomy odzywają się pod wpływem silnego sygnału z kolumny.... Tłumacze to tak: fala dzwiękowa uruchamia trigger...

Tutaj stosuję zmiejszenie czułości na padach... Czasem pomaga.

PS Teraz doczytałem że Pad odzywa się nawet jesli jest nie podłączony. To już proponuję zerknąć do środka.

OK dzięki, ale sprawa jest bardziej złożona: podłączyłem kabel midi+adapter mini USB pomiędzy modułem TD12 a telefonem Huawei p8 lite, moje pytanie : czy jest jakaś aplikacja na tel ,która pozwalała by zgrywać dźwięki z tego perkusyjnego modułu i czy telefon będzie rozpoznawał w swoim systemie ten moduł perkusyjny?