Skocz do zawartości
Xiviali

Perkusja Elektroniczna, co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zastanawiam się nad wyborem elektryka, gdyż studiuję daleko od domu i nie mam okazji grać na akustycznym zestawie.

 

Głównie zależy mi na przyjemności i jakości z gry (to oczywiste), ale również cichość by się przydała. Mam na oku dwie rzeczy:

https://www.facebook.com/groups/ogloszeniaperkusyjne/permalink/1120261478010942/?sale_post_id=1120261478010942 - używany Roland TD-9 KX

lub

http://sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/pl/p/KAT-KT3-perkusja-elektroniczna-GRATISY/2885 - nowy Kat KT3.

 

Ten Kat wychodzi 1000 zł taniej i jest na gwarancji, ale nie ma padów siateczkowych, co się bardziej opłaca wziąć już na dłuższe lata? I jakie są plusy jednego i drugiego?

Jest duża różnica w grze na takich, a takich padach?

 

A no i jak wygląda kwestia modułu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak różnie mocno gra na gumowych padach a na siatkach :) na siatkach czujesz ten feeling i siatki są raczej bardziej zbliżone do prawdziwych naciągów niż gumowe pady :) bierz rolanda :) ma lepsze brzmienia i jest raczej lepszej jakości :) choć to już starsza konstrkucja :) a co chcesz wiedzieć w kwestii modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź! :)

 

Ponoć moduły Rolanda są świetne, chciałem wiedzieć jak sobie radzi moduł z KAT KT3, czy dźwięk będzie o wiele gorszy?

 

Również wyczytałem, że do modułu Rolanda można wgrać swoje ścieżki dźwiękowe, czy w module KAT również istnieje taka opcja?

 

No i ogólnie - o ile gorszy jest ten KAT KT3 w takim razie? Jednak kusi niższa cena i 2 lata gwarancji :D

 

I jeszcze nie znalazłem nigdzie, czy te pady z KAT'a są gumowe czy silikonowe? Bo słuchałem na YT, że silikonowe są równie ciche jak siateczkowe... Czy ten KAT będzie dużo głośniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatki są praktycznie tak samo ciche jak pady silikonowe nawet był test polski na perkusje.pl tylko yamaha ma pady silikonowe :) ja posiadam akurat yamahę dtx 700k która ma silikony i wcześniej miałem dtxplorer tam były zwykłe gumy to tu jest naturalniejsze odbicie pałki i nadgarstek się tak nie męczy przy długim graniu :) jak widzę po module to w kat nie ma możliwości przesyłu próbek przez usb jak ma to miejsce w rolandzie :) ale są to próbki w wav albo w aiff i nie mają one w ogóle dynamiki wiem bo sam wgrywałem i nie ma sensu się w to bawić :) ale oba zestawy mają wyjścia midi i można było by się pobawić w wtyczki vst :) polecam superior drummer :) podpinasz to moduł > intereface > laptop i jak masz dobrego lapka to możesz cieszyć się niską latencją :) i konkretnym brzmieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał i brał Dig Drum - powinieneś się zmieścić w tej kwocie z modułem rolanda TD-4

Dla mnie wygląd Kat czy BH III to straszny plastik

co do grania na nich to się nie wypowiem ,miałem pożyczoną na 2 miesiące behringera a teraz mam Dig drum więc różnica kolosalna .

Grałem w sklepie na Alesis Forge Kit i też uważam że Dig drum wypada dużo lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dig drum + roland to też dobra alternatywa :)

 

Albo jak radzi kolega, Dig Drum, nie wspominając już o dobrej jakości i faktu że jest piękny, to i przypomina akustyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi! :)

 

Dig Drum'a jakoś nie chcę, bardziej jestem przekonany do Rolanda lub KAT'a,

Tego Rolanda pojadę ograć osobiście w przyszły weekend, a później jeszcze ogarnę jak się gra na tym KAT'cie, to będzie chyba najlepsza opcja.

 

No i w takim razie muszę trochę dozbierać do Rolanda chyba, bo mnie przekonaliście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem Ddrum4se. Moim zdaniem bardzo niedoceniony zestaw elektroniczny. Ma pady siatkowe, podpina się standardową stopę a pad od hihatu działa na standardowym stojaku. Do tego brzmienia modułu powstały we współpracy z np. Denisem Chambersem czy Simonem Phillipsem. Nie wiem jak z dostępnością w obecnych czasach, ale warto rozeznać temat. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś miałem Ddrum4se. Moim zdaniem bardzo niedoceniony zestaw elektroniczny.

 

Dlaczego niedoceniony? Klasyka gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...