Skocz do zawartości
Rift

Crash 18" -wysoka półka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Przemierzam się do kupna drugiego crasha 18".

Chciałbym dobrać takiego by brzmienie pasowało do reszty blaszek.

Nie znam się za dobrze na blaszkach gdyż grałem tylko na Zildjianach.

 

Obecnie posiadam :

hh: Zildjian 14" new beat

crash: Zildjian A Medium Thin 16"

ride: Zildjian A Custom Anniversary 21"

 

Nie musi to być koniecznie Zildjian -inna marka też wchodzi w grę.

Stawiam na jakość, cena tak do 1000zł. Planuję kupić nówkę.

 

Jak myślicie co by pasowało do takiego zestawienia Zildjianów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasowałby oczywiście A, Armand, A Custom (tutaj lepiej samemu sprawdzić, gdyż to talerz bardzo wybuchowy i szklisty. A jest bardziej stonowany i trochę matowy w brzmieniu), K, K Custom.

 

Z Sabianów to serie AA, AAX (jak w przypadku A Custom, lepiej sprawdzić), HH, HHX.

 

Oprócz tego jeszcze weź pod uwagę Paiste 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę niefortunnie ustaliłeś pułap cenowy, bo profesjonalne Zildjiany w rozmiarze 18" to wydatek około 1200 zeta. Niemniej w założonej cenie zmieszczą się Sabiany AA oraz AAX, co daje całkiem spory wybór. Jest też spory wybór różnej maści 'Turków', jednak bolaczką blach z Turcji jest mała spójność brzmienia między poszczególnymi egzemplarzami tego samego modelu, więc trudno mówić, że ten albo ten model jest wart polecenia.

Wspomniany Paiste 2002 też raczej będzie droższy, choć akurat jest na Thomannie do wyrwania w niezłej cenie:

https://www.thomann.de/pl/paiste_2002_18_crash.htm?ref=search_rslt_2002_100642

Czy uzyskasz spójne brzmienie to mam wątpliwości, ale muzyka stoi kontrastami, więc może jednak rozważ ten model.

Warto też wziąć pod uwagę, że dla słuchacza blachy brzmią podobnie, dlatego istotny jest możliwie duży kontrast między blachami. Jeżeli będą brzmiały podobnie, to dla słuchacza nie będzie różnicy, czy masz jedna blachę czy dwie. Po tej linii idąc być może zainteresuje Cię Sabiann AAX Drak Crash jako przeciwwaga dla jasnego crasha, którego już masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie doczytałem, że chodzi o nowy model, mój błąd. W takim razie w tej cenie pozostaje AA i AAX, ale ja bym celował w AA. To klasyczne blachy o jasnym "wintydżowym" brzmieniu, odpowiednik Zildjiana Avedisa. Będą się zgrywać, w końcu to jedna rodzina państwa Zildjianów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja właśnie zakupiłem Paiste signature precision thin crash 18", blaszka super. I Właśnie w takiej cenie jak mówisz - 1030 zł w thomanie. Co tak na prawdę znaczy, że blaszki mają się zgrywać ? Wiadomo thin crash z mega power się będą gryzły, ale jeszcze zależy czego szukasz ? Ogólnie rzecz biorąc bardzo polecam kombinować. Co do Paistów - ja powyższego signature skompletowałem z Alphą thin crash i jest bardzo, bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem precisiona i jednak jak wisi obok "zwykłych" signature to słychać, że to nie to... po jednej próbie poszedł dalej w Polskę.

 

podobnie kupiłem alphe, bo próbki na yt były ok i ludzie polecali, że "prawie 2002". no i właśnie to prawie robi różnicę.

 

Jak masz 1000 na nową 18 to tak jak wcześniej napisane: aa, aax lub 2002 z thomanna.

 

W tej cenie znajdziesz też fajne turki, ale każdy turek jaki miałem pękł mi po toczeniu po niecałym roku. Pozostałych blaszek mam naście i niektóre maja po 30 lat (crashe paiste) i nic im nie dolega (poza novo chiną, która pękła po toczeniu, ale kupiłem ją ok 10 lat temu z drugiej ręki).

 

Sam ostatnio kupiłem crasha i chine z Thomanna ze względu na rozszerzoną gwarancję (3 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...