Skocz do zawartości
Antyfan

Tama Starclassic Performer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić Tama Starclasic Performer za 2,5k, konfiguracja: 10/12/14/22 - brzoza. Od dawna szukam bębnów do mocniejszego grania. Myślicie że nadawałyby się? Rozglądałem się za Mapexem Saturn czy Tama Superstar i wpadła mi taka okazja. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta granatowa z facebooka i olx? 2500 za takie gary to bardzo dobra cena. Aż wstyd, że te gary od paru miesięcy nie mogą zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno lekko 10" obdrapana i gość dopiero teraz zdecydował się, że chce wysłać, wcześniej tylko odbiór osobisty. Generalnie teraz sprzedać dobre bębny za godziwe pieniądze jest bardzo ciężko. Nastała moda na tomy naleśnikowate w konfiguracji 10x6, 12x7 w floorem 16" i centralą 22x18/20" i ludzie z reguły patrzą na takie rozmiary. Klasyczny fusion, modny jeszcze 10 lat temu, jest be, ponieważ ma 14" zamiast 16". Standard 12, 13, 16 jest jeszcze gorszy, bo nie da się wygodnie ustawić 12 i 13 nad centralą (absurd). Topowe sprzęty można kupić obecnie za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno lekko 10" obdrapana i gość dopiero teraz zdecydował się, że chce wysłać, wcześniej tylko odbiór osobisty. Generalnie teraz sprzedać dobre bębny za godziwe pieniądze jest bardzo ciężko. Nastała moda na tomy naleśnikowate w konfiguracji 10x6, 12x7 w floorem 16" i centralą 22x18/20" i ludzie z reguły patrzą na takie rozmiary. Klasyczny fusion, modny jeszcze 10 lat temu, jest be, ponieważ ma 14" zamiast 16". Standard 12, 13, 16 jest jeszcze gorszy, bo nie da się wygodnie ustawić 12 i 13 nad centralą (absurd). Topowe sprzęty można kupić obecnie za grosze.

 

Rozsądnie argumentujesz, jednak trudno znaleźć starclassica w cenie 2,5 tys. Najtańsze to 3 tys. i to niezmiernie rzadko.

można o link do olx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, ale pamiętajmy że to brzoza, nie klon. Brzoza, mimo że nie gorsza i ma podobne właściwości brzmieniowe do klonu, jest uważana za mniej uniwersalne drewno. Jest trochę ciemniejsze, posiada większy atak, mniejszy sustain od klonu. Jest też od niego tańszym drewnem, stąd cena zestawów klonowych jest zwykle wyższa. No chyba, że to Yamaha Recording Custom, czy inne DW :). Przyjęło się natomiast, że najlepsze bębny są z klonu, bo jedni przekazują tę wiedzę dalej, bo tak słyszeli itp. itd. Oczywiście guzik prawda. Są świetne zestawy z dębu (Yamaha Oak Custom), buku (Sonor Phonic, Yamaha Beech Custom), mahoniu, wiśni itp. Co do Performera, widziałem jeszcze niedawno te bębny na OLX, teraz coś nie mogę znaleźć niestety. Może już się sprzedały, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to prawda, ale pamiętajmy że to brzoza, nie klon. Brzoza, mimo że nie gorsza i ma podobne właściwości brzmieniowe do klonu, jest uważana za mniej uniwersalne drewno. Jest trochę ciemniejsze, posiada większy atak, mniejszy sustain od klonu. Jest też od niego tańszym drewnem, stąd cena zestawów klonowych jest zwykle wyższa. No chyba, że to Yamaha Recording Custom, czy inne DW :). Przyjęło się natomiast, że najlepsze bębny są z klonu, bo jedni przekazują tę wiedzę dalej, bo tak słyszeli itp. itd. Oczywiście guzik prawda. Są świetne zestawy z dębu (Yamaha Oak Custom), buku (Sonor Phonic, Yamaha Beech Custom), mahoniu, wiśni itp. Co do Performera, widziałem jeszcze niedawno te bębny na OLX, teraz coś nie mogę znaleźć niestety. Może już się sprzedały, nie wiem.

 

również uważam, że zdecydowana wyższość beczek klonowych nad brzozowymi jest przesadzona. Zrobiłem kilkanaście werbli klepkowych z różnego drewna. Dałem kiedyś do ogrania zawodowemu perkusiście werbel brzozowy i klonowy, korpus 10 mm grubości i nie rozpoznał który z czego zrobiony:) Oba mu leżały i już u niego zostały. Oba były okleinowane dodatkowo fornirem naturalnym bubinga.

Wracając do starclassica to nawet tych brzozowych w cenie 2, 5 tys. dawno nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 1,5 roku temu za 2600 zł złożyłem kompletny zestaw Tamy Starclassic Performer/Superstar 82' z werblem Artwood 86' i tom holderem od Silverstara. Szczegółowy opis znajdziesz w linku w moim podpisie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze brzozowe starclassici od paru lat mniej więcej za tyle chodzą, widziałem przynajmniej kilka tych zestawów w okolicach tej ceny. Co nie zmienia faktu, że warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starsze brzozowe starclassici od paru lat mniej więcej za tyle chodzą, widziałem przynajmniej kilka tych zestawów w okolicach tej ceny. Co nie zmienia faktu, że warto :)

To bardzo proszę o info jeśli się taki pojawi w okolicy 2,5 tys. na OLX, allegro itp.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść na allegro.

http://allegro.pl/zestaw-perkusyjny-tama-starclassic-performer-i6540234705.html#thumb/1 po odsprzedaniu blach, stołka, pokrowców i innych pierdół wychodzi shell za ok 2000.

Jest też starclassic za 2900 z płytkimi tomami i cenralą 20 oraz za 3400 ale z dwoma dodatkowymi tomami. W jednym momencie 3 tak tanie zestawy. Mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy wejść na allegro.

http://allegro.pl/zestaw-perkusyjny-tama-starclassic-performer-i6540234705.html#thumb/1 po odsprzedaniu blach, stołka, pokrowców i innych pierdół wychodzi shell za ok 2000.

Jest też starclassic za 2900 z płytkimi tomami i cenralą 20 oraz za 3400 ale z dwoma dodatkowymi tomami. W jednym momencie 3 tak tanie zestawy. Mało?

 

Myślałem, że rozmawiamy poważnie, są jedynie dwa w cenie 2900 i 3400, mowa jest o 2,5 tys. Słabe przykłady na udowadnianie własnej tezy. Poza tym bardzo niezręcznie manipulujesz faktami, żaden z tych zestawów nie posiada osprzętu, który chcesz spieniężać aby koszt wyniósł 2 tys. Przyzwoity zestaw Starclassic to koszt ok 4 tys. A tak na marginesie, jak edukacja dotycząca starzenia sie instrumentu?

Tak więc, szanujmy się kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, nie obraź się przypadkiem.

 

Poza tym bardzo niezręcznie manipulujesz faktami, żaden z tych zestawów nie posiada osprzętu, który chcesz spieniężać aby koszt wyniósł 2 tys.
wejdź jeszcze raz w link który wkleiłem w poprzednim poście. Jeśli masz problem z analizą, to Ci pomogę: w cenie 4100 masz:

shell 10, 12, 14, 22

stołek Tama ht730 - rynkowo ok 500 zł

komplet Sabianów APX: hi-hat 13, crashe 16, 18, china 20. Nawet licząc po okazyjne 300 zł za każdą z tych blach wychodzi 1200 zł.

pokrowce drumcenter - ok 300 zł

Do tego naciągi które również można spieniężyć. Mam dalej pomagać Ci z obliczeniami czy poradzisz już sobie z dodaniem tego i odjęciem od ceny 4100 zł?

 

Podałem również 2 przykłady zestawów za 2900 i 3400. Już wyjaśniam dlaczego:

http://allegro.pl/tama-starclassic-performer-10-12-13-14-16-20-i6499270084.html 3400, 2 dodatkowe tomy. Chyba więc zgodzisz się że ta nadpłata w wysokości 900 zł do kwoty 2,5 tys jest współmierna do wielkości zestawu.

http://allegro.pl/tama-starclassic-performer-10-12-14-20-i6499271732.html tu cena 2900, ale oferowana jest nietypowa rozmiarówka, popularne ostatnio płytkie tomy oraz niewielka centrala.

 

A tak na marginesie, jak edukacja dotycząca starzenia sie instrumentu?

A co masz mi do powiedzenia w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilem za 5500 zl moja Tamarke Superstar z oryginalnym glebokim werblem i wieloma gratami. Ona nie kosztowala 2500, 2 razy wiecej, tylko sobie troche policzylem:

 

Rama 400 zl,

Skrzynia na statywy 500 zl,

Twarde pokrowce 500 zl,

Blaszki: Zildijan Hi hat K Custom okazyjnie sprzedawalbym za 600 zl, Ride K Custom Pre Aged 600 zl okazyjnie, Ride Sabian AA 300 zl, Crash AA 14 za 200 zl, splash Paiste 505 za 100 zl. No i werbel, za ktory licze 1500 zl. O 4 statywach z klampami do ramy, 2 stopach, statywach do werbla i do ha hitu nie wspominam.

 

Te rzeczy nie rdzewieja, jesc nie wolaja.

 

To gary 10, 12, 13, 16, 22 prawie za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ojej, nie obraź się przypadkiem.

 

 

 

A tak na marginesie, jak edukacja dotycząca starzenia sie instrumentu?

A co masz mi do powiedzenia w tym temacie?

 

To co ja miałem do powiedzenia w temacie starzenia się drewna w instrumencie napisałem w odpowiedzi na twój post, w którym wyśmiałeś mnie twierdząc, że drewno w bębnach się nie starzeje. Podałem ci literaturę tematu, ale chyba przerosła twoje możliwości. Jakoś do dziś nie mam twojej odpowiedzi w tej kwestii.

Potwierdza to tylko twój zupełny brak wiedzy w tym temacie. Cwaniakujesz, wymądrzasz się, ale nie to jest najsmutniejsze, żałosne jest to kiedy manipulujesz faktami tylko po to aby utwierdzić forumowiczów w swoich wątpliwych tezach.

Skoro oferty przez ciebie zaproponowane były tak atrakcyjne, szczególnie ta ,,wypasiona" Tama to czemu nie było ofert kupna?

 

PS Co do spieniężania gratów, o których piszesz to spróbuj spieniężyć swoje konto na forum a zobaczysz jak trudno sprzedać coś co ma wątpliwą reputację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, napisalem gdybym sprzedawal. Jak mnie przycisnie finansowo to moze puszcze w swiat, ale jak na razie to moj podstawowy hi hat, ten K custom zdegradowal stara formule 602. To formule moge oddac za 200 Euriszow. Stan idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...