Skocz do zawartości
perrectum

Zildjian K China Boy 19" - prosba o ustalenie wieku (fo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym poprosić Was o pomoc w oszacowaniu daty produkcji talerza Zildjian K China Boy 19". Trafił mi taki w ręce razem z zakupem perkusji i zainteresowała mnie jego historia.

 

Na pieczęci nie widnieje żaden numer seryjny (wyczytałem że zostały wprowadzone dopiero w 1994 roku). Blacha wyprodukowana w USA nie w Istanbule.

 

image.jpg

 

Pieczec:

k3_usa.jpg

 

Blaszka ma wyciety kawałek jak widać na ponizszym zdjęciu, jednak wali piachem pustynnym niczym z Turcji. Brzmienie niesamowite, jednak jest przeraźliwie głośna - zdecydowanie nie dla mnie.

 

image.jpg

 

Z tego co wyszperałem w internecie powinien pochodzić z lat 1987-1993, gdyż produkowane China Boy 82-86 miały podobno logo K na górze i na dole (ten ma tylko z jednej strony). Z kolei od 1994 roku wprowadzono numery seryjne na pieczęci. Jakiś historyk na sali? :)

 

image.jpg

 

Pozdrawiam i witam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ciekawe to, bo dotarłem do informacji, że Zildjian w tej serii China 19" porzucił w nazwie słowo "boy" od roku 1996, a w tych latach już były nabijane numery seryjne na stampach, stąd mój wniosek że jest on z końca lat koniec 80, poczatek 90.

 

Ile taka blacha może być warta? Zdaję sobie sprawę że jej wartość jest znacznie niższa ze względu na jej uszkodzenie, mimo to dwie osoby sa mocno zainteresowane nabyciem tej blachy gdy opukały ją osobiście.

 

Na pewno będę chciał ją wymienić na coś spokojniejszego i mniejszego (ideałem chiny dla mnie jest Mehmet Istanbul Traditional China 16" ale ten akurat kupowałem w Turcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile taka blacha może być warta?

Jakieś 100-150 złotych. Wycięta blacha z grubsza ma wartość złomu.

 

Teoretycznie tak, jednak wszyscy wiedzą, że jest trochę inaczej. Sprzedający zwykle windują ceny, "bo brzmienie nie uległo zmianie". Myślę, że ta blacha może spokojnie osiągnąć 250 - 300 zł. Za 100 zł to biorę ją z marszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego sam mam kilka pękniętych i wyciętych blaszek i ich nie sprzedaję, bo brzmi to bardzo dobrze, a szkoda sprzedawać za marne grosze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po Tobie wiek? Nie pasuje, wiec puszczaj w swiat. To jest blacha zawodowa, wiec kupowal bedzie raczej ten, ktory juz troch pogrywa i wie co to. Zijdijan K. He he, za 100 zl to bym kupil kazdego wycietego Zildijana K, tak z zasady

 

P. S. Ja gram na wycietym Paiste 2002 - brzmienie fantastyczne.

Dostalem z perkusja peknietego Sabiana AAX. Gostek mi wycial za 30 zl i blaszka brzmi bajerancko. Zostawie sobie do jazzowego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...