Skocz do zawartości
Kciuq

Tom holder połączony clampem ze statywem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od pewnego czasu zastanawiam się nad przeniesieniem swoich tomów z centrali na bok. mniej więcej coś takiego http://i845.photobucket.com/albums/ab16/late8/offsetclamp.jpg .

 

Jako, że statywy przeznaczone do tego są dość drogie wpadłem na pomysł połączenia tom holdera ( podwójnego) z centrali multiclampem do statywu.

Próbował ktoś coś takiego robić? Zastanawiam się głównie czy utrzyma to ten ciężar?

Dodam, że statyw to Tama Road Pro HC83BW więc jest on masywny.

Clamp którego zamierzam użyć to http://drumcenter.pl/product-pol-4997-Tama-MC62-Fast-Clamp.html

 

Co o tym myślicie? Brać clamp z nadzieją, że całość nie rąbnie o ziemię czy odłożyć trochę kasy i kupić jednak statyw do tego przeznaczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a twój tom holder nie mam możliwości podpięcia np. dodatkowego ramienia ?? bo jeśli ma tak jak ten

http://sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/pl/p/DW-PDP-P9DTACR-podwojny-tom-holder/5023.

??

to do solidnego statywu da się to podłączyć i raczej przy tomach 10-12 raczej będzie to stabilne

 

mocowanie takie jak ty chcesz zrobić będzie dość rysykowne ponieważ środek ciężkości całego układu będzie bardzo przesunięty poza oś statywu i istnieje prawdopodobieństwo że to się wszystko wywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azzaron niestety nie ma czegoś takiego :/ No nic trzeba będzie kupić clamp i przetestować najwyżej użyje się do kolejnego ramienia :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam statyw kombinowany GIBRALTAR 9713PM, do tego tom holdery kulowe Gretsch zawieszone na clampach Yamacha (polecam dwa razy tańsze od Tamy a super trzymają), wieszam na tym dwa tomy 12 i 13 lub 10 i 12 i dokładam jeszcze talerz i jest bardzo stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązał się sam . Okazało się,że ZNAJOMY ZNAJOMEGO KTÓRY MA ZNAJOMEGO :lol: sprzeda statyw Tama HTW39W w cenie tego clampa. Także grzech nie skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem rozwiązał się sam . Okazało się,że ZNAJOMY ZNAJOMEGO KTÓRY MA ZNAJOMEGO :lol: sprzeda statyw Tama HTW39W w cenie tego clampa. Także grzech nie skorzystać.

 

Tylko pomierz średnice szpilek i zauważ, że na tym statywie masz niewielkie możliwości regulacji. Tomy będą blisko siebie. Natomiast jeśli Ci to odpowiada to cena bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Tomy blisko siebie mi odpowiadają , więc nie będzie z tym problemów. Dziękuję wszystkim za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...