Skocz do zawartości
Jamagic

Polerowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Odkopałem starą perkusję a raczej 1 komplet z 3 różnych :D Postanowiłem odnowić, przemalować bębny na czarny połysk, nowe naciągi i doprowadzić do stanu wizualnego statywy i talerze, mianowicie na chromowanych statywach pojawiły się lekkie zadrapania i ogniska rdzy średnicy może grafitu od ołówka czy można to wypolerować jakoś np pastą typu K1 Aluchrom? Czy lepiej rozłożyć na części, wyczyścić i pomalować chromem w sprayu lub czymś innym?

Talerze sa juz umyte a nawet wyszorowane i wyglądają całkiem całkiem lecz jestem ciekaw

czy jest jakiś sposób by przywrócić im może nie dawny blask i połysk jakby były nówki ale chociaż tak trochę wypolerować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele na forum napisano na ten temat.

Talerze, jeśli nie zależy Ci na napisach bo już np. są zniszczone to obojętnie jaka pasta polerska, może być też mleczko i polerka np. szlifierką oscylacyjną lepiej mimośrodową z nakładką filcową lub barankiem. Jeśli masz napisy to bardzo delikatne mleczko i ręczna polerka miękką szmatką. Niektórzy proponują ketchup:) Jeśli użyjesz np. trzech past o różnej gradacji 3M to efekt będziesz miał 3 razy lepszy niż nówki:)

Beczki lakieruj po ściągnięciu okleiny, wbrew temu co mówią niektórzy można użyć klaru samochodowego ale z plastyfikatorem. Jest wtedy twardy a zarazem na tyle elastyczny, ze nie pęka. Ja osobiście lakieruję lakierem bezbarwnym jachtowym. Po lakierowaniu po kilku dniach jak będzie super twardy mleczko i polerka. Efekt lepszy niż w oryginale.

 

tutaj moje bębenki po lakierowaniu.

c4cac220e521936dm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki za odp :)

Talerze mają grawerowane logo producenta bez napisów więc raczej bym się nie martwił :) Mówisz nawet polerka wchodzi w grę?

Jeśli chodzio farbę to kupiłem coś w stylu lakier do szczęk hamulcowych połyskowy, malowałem kiedyś tym klamkę do drzwi i wygląda super :D Mam nadzieje, że nie popęka na bebnach. Wrzucę fotę jak skończę :D

Twoje ladnie sie błyszczą :D

 

[ Dodano: 04-11-2016, 18:50 ]

A mógłyś mi powiedzieć czy jest jakaś rada na lekko pozaginany i pokrzywiony hihat? nie przylegają idealnie do siebie i nie wiem czy to prostować czy dać sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz talerze szlifierką mimośrodową z barankiem lub filcem polecieć.

Jeśli chodzi o hh to ja prostowałem na grubej szybie (jest idealnie prosta). Najpierw na szybie sprawdzam która część hh nie przylega idealnie. Następnie jeśli jakaś część talerz nie przylega to pod tę część przylegającą podkładasz twardą podkładkę, ściskasz ściskiem i przyginasz talerz. Ważne aby nie przegiąć zbytnio bo wtedy z drugiej strony nie będzie przylegać. Na koniec pomiędzy oba talerze hh wkładałem ową szybę i ściskałem całość ściskiem stolarskim. Jeśli jest to brąz to łatwiej się prostuje, gorzej z mosiądzem bo jest bardziej sprężysty.

Moje bębenki zrobiłem od podstaw samodzielnie z klonu 7 warstw a na wierzch dałem fornir naturalny oliwka.

a tak z ciekawości jak zamierzasz zrobić korpusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić? narazie zdjąłem naciągi i zamierzam zdjąć wszystkie gniazda naciągowe ze wszystich bebnow i wypolerować chrom bo nie wygląda zbyt ładnie, na razie walczę z werblem, dopiero drugie gniazdo odkręciłem i poleruję pastą :)

Potem a w sumie chyba zaraz odkręce resztę i wyczyszczę dobrze werbel na zewnątrz po czym w ruch pójdzie lakier czarny połysk i potem zobaczę czy druga warstwa będzie potrzebna i schnięcie do rana. Rano skręcam, zakładam naciągi i biorę się za tomy albo centralę :) Muszę jeszcze pojechać do sklepu kupić iglaka na wiertarkę, mam miniaturkę do precyzyjnych prac i idealnie się sprawdziło ale nie na taką skalę :P Ze statywami chyba dam sobie spokój jeśli chodzi o polerowanie bo zeszłoby mi ze 3 miesiące wszystko rozkręcać każdą częć, nóżkę i polerować :P

 

[ Dodano: 04-11-2016, 21:49 ]

Kupię też tak jak mówisz jakiś filc i pojadę na koniec tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz dostęp do wiertarki stołowej to kup za parę groszy krążek z trzpieniem do polerowania. Załóż na wiertarkę, na lugi, obręcze, gniazda i wszystko co chromowane nakładasz pastę lub mleczko i polerujesz na wiertarce. Efekt naprawdę dobry.

Przed malowanie dobrze odtłuść korpus. Po pierwszej warstwie delikatne matowienie lakieru. Jeśli lakier nie będzie pylił tzn. nie będzie zostawiał po szlifowaniu białego pyłu to znaczy, że jeszcze dobrze nie wysechł. Nie spiesz sie bo będzie sie łuszczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :) niestety nie mam dostępu do wiertarki stołowej, będę musiał ręcznie ale powiem Ci, że mam taką ręczną wiertareczkę do szlifowania cięcia polerowania i ogólnie do prac drobnych i precyzyjnych i nałozyłem gąbkę do polerowania i dałem pastę do chromu to daje radę ale zbyt wysokie obroty choć włączyłem na 1 i chyba pali chrom bo robi się czarna gąbka, lepiej mi idzie ręcznie szmatką, nie będą idealnie jak nowe ale te 2 co właśnie wypolerowałem wyglądają o niebo lepiej od tych które własnie odkręciłem :D Błyszczą się a to najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...